Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

VBR sa transform in CBR

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ilie claudiu

ilie claudiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 27.08.2007
sal, sunt nou si eu pe acest forum, ma ajutati si pe mine?am film care vreau sa pun subtrirarea in el.lucrez cu avisub version 2.1, unele filme nu le pot face cu acest program am citit pe acest forum ca se face cu virtualdub.eu folosesc versiunea 1.7.2.<<unele filme sant cbr ca le vad cu gspot, dar altele sant vbr cum fac sa le transform in cbr?>>>>multumesc, astept un help din parte voastra .....

#2
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
De ce vrei sa le faci CBR?
Partea video sau partea audio?
Partea video oricum a recomprimi cind bagi titrare cu VirtualDub, deci nu e problema
Partea audio se poate face CBR asa: bagi filmul in VirtualDub, activezi video > direct stream, apoi Audio > full process, File > save... Va iesi sunetul necomprimat, deci CBR, si foarte mare.
Apoi, cind bagi titrarea, dai la audio > full process, apoi audio > compression, alegi un codec mp3, setezi o compresie cbr

#3
ilie claudiu

ilie claudiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 27.08.2007

View Postqueensoft, on Aug 27 2007, 17:03, said:

De ce vrei sa le faci CBR?
Partea video sau partea audio?
Partea video oricum a recomprimi cind bagi titrare cu VirtualDub, deci nu e problema
Partea audio se poate face CBR asa: bagi filmul in VirtualDub, activezi video > direct stream, apoi Audio > full process, File > save... Va iesi sunetul necomprimat, deci CBR, si foarte mare.
Apoi, cind bagi titrarea, dai la audio > full process, apoi audio > compression, alegi un codec mp3, setezi o compresie cbr


#4
ciutacu

ciutacu

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,905
  • Înscris: 11.08.2007
Foarte tare frate !  :thumbup: :coolspeak:

#5
viceroy56

viceroy56

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,027
  • Înscris: 28.10.2006

View Postilie claudiu, on Aug 27 2007, 15:10, said:

sal, sunt nou si eu pe acest forum, ma ajutati si pe mine?am film care vreau sa pun subtrirarea in el.lucrez cu avisub version 2.1, unele filme nu le pot face cu acest program am citit pe acest forum ca se face cu virtualdub.eu folosesc versiunea 1.7.2.<<unele filme sant cbr ca le vad cu gspot, dar altele sant vbr cum fac sa le transform in cbr?>>>>multumesc, astept un help din parte voastra .....
In VirtualDub, dai NU la avertismentul din deschiderea fisierului. Apoi recomprimi numai partea Video, cum vrei. Lasi audio nemodificat.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate