Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Primavara rezidential - Prelungirea Ghencea

- - - - -
  • Please log in to reply
5273 replies to this topic

Poll: Primavara rezidentia (203 member(s) have cast votes)

Va place acest complex?

  1. DA, am facut o alegere inspirata (43 votes [21.08%])

    Percentage of vote: 21.08%

  2. NU, regret alegerea facuta (35 votes [17.16%])

    Percentage of vote: 17.16%

  3. NU stiu, nu locuiesc aici dar ma intereseaza (40 votes [19.61%])

    Percentage of vote: 19.61%

  4. Vreau sa vad ce au votat ceilalti. (86 votes [42.16%])

    Percentage of vote: 42.16%

Vote Guests cannot vote

#1
arween

arween

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 19.08.2007
vreun amator pe aici? stie cineva vreo informatie suplimentara fata de cele de pe site?
multumesc!

Edited by gugutata, 14 July 2010 - 14:34.


#2
coldplay

coldplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 28.03.2004
M-am uitat si eu pe site, e unul dintre putinele proiecte cu un site care iti ofera informatii cat de cat complete, inclusiv preturile. Pare a fi un proiect facut cu bun simt si modelele de apartamente sunt foarte interesante fata de ce se gaseste in general in oferta acum (unele de-a dreptul super!). Preturi foarte bune de asemenea. Problema mea e una singura: locatia. Pentru cineva care lucreaza in Pipera, de exemplu (dar si in centru e la fel), accesul e deocamdata infernal, chiar si pe centura... Daca era localizat in alta parte, mai spre nord, era altceva.

#3
MFocus

MFocus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 22.08.2007
partea buna e ca la blocul de 3 etaje toarna planseul la nivelul unu. si la cel de 6 etaje sunt la parter. Este unul din cele mai bine gandite ansambluri pt ca are o mare varietate de tipuri de apartamante (de ex...14 tipuri de garsoniere). Spre exemplu in majoritatea complexurilor ce sunt in executie sau in stadiu de proiect, nu gasesti in oferta garsoniere...asa ca am tras concluzia ca la acest priect pot "ataca" si cei care dispun de 40-60.000 euro...
Merita de mers la sediul lor si vazut la fata locului. Tot ce stiu eu ca nu mai au garsoniere G1 si G2...normal se dau primele...dar atentie or sa mai faca recompartimentari (apart de 3 cam le transf in 2 cam si o garsoniera).
Zona...are puncte bune si puncte slabe...E bine ca e intr-o zona de case noi (vilute)...fara sa te impiedici de "puradei tuciurii" pe la colturi...si e o zona in dezvoltare (vis-a-vis va aparea Cartierul Latin iar strada Prelungirea Ghencea va fi largita la 4 benzi...mai departe se ajunge la alt ansamblu de vile ...Curtea Domneasca...). Partea proasta...nu e metrou...si deocamdata e mai greu accesibila pana la largirea strazii...dar ce zona mai e asa accesibila?

#4
MFocus

MFocus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 22.08.2007
am fost la ei. Au 3 variante de plata cu 3 preturi diferite : standard- avans 30%, la rosu- 60%  si 10% la receptie
Varianta a doua este cu 90% avans si 10% la receptie in care primesti discount de 2% pt blocul cu 3 etaje, 4% la cel cu 6 nivele si 8% la cel inalt.
Varianta a 3-a ce include o majorare de 5% daca platesti 75% la receptie.
mi se par flexibili asadar si din acest punct de vedere, insa se dau cam repede si trebuie sa ma hotarasc intr-o zi doua pt ca cel putin garsonierele se dau ca painea calda....sunt si la 46000eur fara tva ...unde mai gasesti asa?
Astept si alte opinii, sfaturi! multam!

#5
arween

arween

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 19.08.2007
eu astept de miercuri planurile la garsonierele respective; ma preseaza sa semnez ca se dau repede dar nu sunt in stare sa imi arate ce cumpar. ca sa nu mai zic ca saptamana asta au marit si preturile. si ca sa nu mai spun ca ce mi-a spus duduia respectiva nu corespunde cu ce am gasit in contract.

#6
dharma148

dharma148

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 31.07.2007
Daca te intereseaza planul la o garsoniera tip G2 te pot ajuta eu , singura problema este ca nu stiu sa atasez schita.

#7
arween

arween

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 156
  • Înscris: 19.08.2007

View Postdharma148, on Aug 26 2007, 10:03, said:

Daca te intereseaza planul la o garsoniera tip G2 te pot ajuta eu , singura problema este ca nu stiu sa atasez schita.

merci, dar G2 am inteles ca oricum nu mai au. nici G1

#8
Sir_Kiri

Sir_Kiri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.07.2007
[quote name='arween' date='Aug 19 2007, 17:00' post='3252798']
vreun amator pe aici? stie cineva vreo informatie suplimentara fata de cele de pe site?
multumesc!
[/quote

stie cineva care este site-ul lor oficial?

#9
coldplay

coldplay

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,600
  • Înscris: 28.03.2004
http://www.primavara-rezidential.ro

#10
09 BVB

09 BVB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 23.07.2007
Stiti cumva cand este termenul de livrare al apartamentelor?
Va multumesc!

#11
sherban3171

sherban3171

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 08.06.2007
Nici nu s-a inceput bine constructia si va ganditi la termenul de livrare...Sunt curios cate ansambluri rezidentiale si-au respectat termenele!...

#12
09 BVB

09 BVB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 23.07.2007

View Postsherban3171, on Aug 29 2007, 11:06, said:

Nici nu s-a inceput bine constructia si va ganditi la termenul de livrare...Sunt curios cate ansambluri rezidentiale si-au respectat termenele!...
Pai si ce ar trebui sa facem?
Sa cumparam si prin 2012 sa ne mutam, nu?Ca nu a inceput constructia?
Tare afirmatia ta! "Cati constructori si-au respectat termenele!..."
Eu am unde sa stau, am intrebat , ca poate au si ei un termen de un an, sau un an jumatate....ca daca nu , doar mai sunt si alte oferte!
Deci, un termen de finalizare, stie cineva? :P
Multumesc!

#13
dharma148

dharma148

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 31.07.2007
Blocurile B si C , adica cele de 4 si 6 etaje sunt gata in martie 2008, iar blocul A este gata in decembrie 2008.

#14
09 BVB

09 BVB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 23.07.2007
Mersi pentru mesaj!
Deci ori ar trebui sa ma grabesc, ori sa iau o garsoniera in blocul pentru decembrie 2008. :D

#15
vevecata

vevecata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 28.04.2006
Tocmai au marit preturile ....

#16
09 BVB

09 BVB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 23.07.2007
De unde stii? :o
Au modificat preturile si in excelul de pe site ?
Sau ai fost si ai vb cu ei?
Mersi!

#17
vevecata

vevecata

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 28.04.2006
au modificat preturile  in excelul de pe site. De exemplu eu vroiam un 3c6, pe care in varianta 25% avans il luam la 131000 iar acum e 140000 iepuroi

#18
MFocus

MFocus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 167
  • Înscris: 22.08.2007
eu unul am contractat o garsoniera.
Nu au modificat preturile ci doar procentul de discount acordat pt cumpararea cu 90% avans...si e normal pt ca in 2 luni sunt la rosu cu cel de 3 etaje...

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate