Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Cat platesti de fapt si ce primesti.

- - - - -
  • Please log in to reply
103 replies to this topic

#91
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Pe contract scrie Fiberlink2/PC (pe contract nu am niciun detaliu tehnic de largime / latime banda) + tel fix + Digi.Mobil + CATV 21 RON (pachet baza special + HBO). Asta scrie pe contracte ... Din ce mi-a zis reprezentantul RDS, toate vin 45 RON (Internet + Telefonie fixa si mobila) + CATV 21 RON (pachet baza special + HBO) ... n-am idee ce programe sunt in grila, insa pe o alta anexa am tarifele CATV care sunt :


Baza - minim 24 de programe = 21 RON
Baza+ - minim 24 de programe + HBO = 29 RON
Extra - minim 40 de programe = 28 RON
Extra+ - minim 40 de programe + HBO = 36 RON

Cam astea ar fi tarifele la CATV. Eu nu stiu ce inseamna BAZA Special, si nici nu mi-a fost explicat.

Este vorba de oferta aceea in care e inclus si un PC. Contractul e pe 3 ani.

Edited by puiulnoptii, 16 January 2008 - 00:51.


#92
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Daca dai 21ron la catv si ai si HBO inseamna ca baza special este pachetul promotional. Tu ai semnat pe 3 ani deci ai avut parte de o oferta un pic mai buna.
Din ce-ai scris mai sus inseamna ca ai abon. cel mai scump la net: 5Mb/50Mb si 1000/100min in RDS/RTC, sa ne spui cum merge cand ti-l instaleaza  B)
Pt 66ron + PC gratis eu zic ca e o oferta f. buna.
Poti sa pui specificatiile PC-ului si conditiile in care l-ai primit? Nu prea multa lume cunoaste

Edited by Blackhawk, 16 January 2008 - 08:11.


#93
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006
Cand il voi primi va voi spune. Oricum, ce am inteles este ca nu va fi abonamentul maxim de la RDS, ceea ce banuiesc eu. Ramane de vazut la instalare.

#94
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005
Stie cineva detalii despre oferta cu PC-ul gratis? Eventual cu cine trb sa vorbesti sau unde sa suni ca sa aflii daca este mai este valabila?

#95
taucety

taucety

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 07.12.2006

View Postpuiulnoptii, on Jan 16 2008, 00:51, said:

Pe contract scrie Fiberlink2/PC (pe contract nu am niciun detaliu tehnic de largime / latime banda) + tel fix + Digi.Mobil + CATV 21 RON (pachet baza special + HBO). Asta scrie pe contracte ... Din ce mi-a zis reprezentantul RDS, toate vin 45 RON (Internet + Telefonie fixa si mobila) + CATV 21 RON (pachet baza special + HBO) ... n-am idee ce programe sunt in grila, insa pe o alta anexa am tarifele CATV care sunt :


Baza - minim 24 de programe = 21 RON
Baza+ - minim 24 de programe + HBO = 29 RON
Extra - minim 40 de programe = 28 RON
Extra+ - minim 40 de programe + HBO = 36 RON

Cam astea ar fi tarifele la CATV. Eu nu stiu ce inseamna BAZA Special, si nici nu mi-a fost explicat.

Este vorba de oferta aceea in care e inclus si un PC. Contractul e pe 3 ani.
Baza special se refera la blocurile cu retea clasica( nu au retea stelara) adica nu au cutii in bloc, iar cablul vine peste blocuri si nu din subteran: deasemenea, tot baza special este si la curi, unde lipseste reteaua stelara; asta inseamna ca bu pot fi vizionate pachetele extra( cu sau fara +)

#96
taucety

taucety

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 07.12.2006

View Posttaucety, on Jan 17 2008, 19:49, said:

Baza special se refera la blocurile cu retea clasica( nu au retea stelara) adica nu au cutii in bloc, iar cablul vine peste blocuri si nu din subteran: deasemenea, tot baza special este si la curti, unde lipseste reteaua stelara; asta inseamna ca bu pot fi vizionate pachetele extra( cu sau fara +)
voiam sa zic la curti.

#97
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006

View Posttaucety, on Jan 17 2008, 19:49, said:

Baza special se refera la blocurile cu retea clasica( nu au retea stelara) adica nu au cutii in bloc, iar cablul vine peste blocuri si nu din subteran: deasemenea, tot baza special este si la curi, unde lipseste reteaua stelara; asta inseamna ca bu pot fi vizionate pachetele extra( cu sau fara +)

Totusi, blocul este intr-o zona buna si este racordat la reteaua FTTB. Adica vecinii au abonamente Fiberlink, eu fiind printre ultimii de pe acea scara care inca mai folosea serviciile UPC.

@ Blackhawk :

Da un telefon la relatii cu clientii si intreaba. Totusi, aceste oferte au fost facute in functie de teritoriu / zona. Eu stiu ca incepusera si erau valabile pana in noiembrie 2007, din cate am auzit in curand nu va mai exista aceasta oferta.

#98
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View Postpuiulnoptii, on Jan 17 2008, 19:54, said:

Totusi, blocul este intr-o zona buna si este racordat la reteaua FTTB. Adica vecinii au abonamente Fiberlink, eu fiind printre ultimii de pe acea scara care inca mai folosea serviciile UPC.
  :lol: UPC-ul a ajuns ca pe vremea RTC-ului cu dialup. Incompetenti aveau toate conditiile  <_< . Pana la urma se lamureste care e treaba cu multinationalele, tot piata dicteaza ofertele si calitatea..

In legatura cu oferta stiu ca un vecin primise un pc gratis acum 1 an, asta in Bucuresti. Daca tot semnezi un contract pe 3 ani si sunt sanse mari sa ramai in continuare(are un potential f. mare infrastructura FTTB) au foarte mult de castigat. Oricum e mai bun decat o rasnita  :P

#99
puiulnoptii

puiulnoptii

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,137
  • Înscris: 06.01.2006

View PostBlackhawk, on Jan 17 2008, 20:29, said:

In legatura cu oferta stiu ca un vecin primise un pc gratis acum 1 an, asta in Bucuresti. Daca tot semnezi un contract pe 3 ani si sunt sanse mari sa ramai in continuare(are un potential f. mare infrastructura FTTB) au foarte mult de castigat. Oricum e mai bun decat o rasnita  :P

Calculatorul din cate am inteles nu e cine stie ce, daca era un calculator pe care vroiam sa il folosesc pentru jocuri sau alte aplicatii care cereau hardware bun, nu il luam, sunt constient ca acel calculator este doar de navigat si ascultat muzica, poate vazut un film, si nimic mai mult. Dar ce, bunica-mea are nevoie de mai mult ? A zis ca vrea si ea internet.

Cu diferenta de bani de pe 3 ani, cu rate, ti-ai fi luat un PC de 3-4 ori mai bun si nu te-ai fi legat 3 ani la cap. Dar sa intri intr-o retea metropolitana nationala, sa ai un internet rapid, e o investitie intr-un apartament.

Totusi, fiti atenti la contracte inainte sa le semnati, daca vreti sa reziliati inaintea celor 3 ani, trebuie sa platiti 400 EUR, daca pastrati calculatorul dupa trecerea celor 3 ani contractul spune ca trebuie inapoiat la fel cum a fost oferit (cu exceptia uzurii), in caz ca vrei sa-l pastrezi, mai achiti 30 de EUR. Cam asta e de punctat la oferta cu calculatorul.

Edited by puiulnoptii, 18 January 2008 - 19:45.


#100
Bismarck

Bismarck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 492
  • Înscris: 27.03.2007
ce-i drept inainte de a da drumul la internet sau telefon aici in Timisoara eu am facut abonament la RDS cand inca nu aveau nici insfrastructura ... !! Adica am primit servicile dupa 2 luni de la semnarea contractului !!!
Acuma am internet, telefon fix, digi.mobil (2-ua telefoane), si CATV   :D
cu toate astea nu platesc mai mult de 50 RON/luna  :o

#101
Blackhawk

Blackhawk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,785
  • Înscris: 04.11.2005

View PostBismarck, on Jan 28 2008, 21:23, said:

ce-i drept inainte de a da drumul la internet sau telefon aici in Timisoara eu am facut abonament la RDS cand inca nu aveau nici insfrastructura ... !! Adica am primit servicile dupa 2 luni de la semnarea contractului !!!
Acuma am internet, telefon fix, digi.mobil (2-ua telefoane), si CATV   :D
cu toate astea nu platesc mai mult de 50 RON/luna  :o
La fel si eu Bismarck. Dupa ce ca eram multumit de serviciile primite la 46ron au mai bagat si mobil(e)(doua se pare) pe abonamentul de fix fara nici o taxa. Culmea e ca si merge.
Cam fac de rusine concurenta, oricine trebuie sa recunoasca.  B) Unii cu reclama, altii cu oferta.  :lol:

#102
danielacristache

danielacristache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 04.03.2008

View Postaum, on Nov 9 2007, 10:53, said:

bah ne lasi cu romtelecomul tau? stai tu pe el si gata. nu ne mai intoxica cu aberatiile tale de angajat romtelecom. :death: pe mine m-au furat astia de la romtelecom (si pe maica-mea) de ne-a iesit pe nas. asa ca eu zic PAS romtelecomului. sa le dea dumnezeu sanatate astora de la rds. datorita lor am net de calitate la un pret mai mult decat decent si telefonie fixa MOKA! :P (in curand si telefonie mobila :coolspeak:)
                                                                                                                                                                                      
MOKA                                                                                                                http://www.itcnet.ro...rent8/mi29.html

#103
rayalbertoo

rayalbertoo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 28.08.2008
lasati pe fiecare sa spuna ce are de spus ,nu incercati sa fiti mai catolici decat papa,daca voi nu aveti probleme nu inseamna ca toata lumea e cavoi ,o sa va vina si voua randul(cu siguranta)

#104
~warlock~

~warlock~

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 146
  • Înscris: 17.06.2007

View Postalexandrudicu, on Aug 17 2007, 13:33, said:

La momentul acela aveam un abonament de 15USD. Intre timp cei de la RDS au schimbat si abonamentele si latimile de banda, cert este ca acum platesc 45Lei pe luna. Desi am cautat pe site-urile lor, ca au mai multe si toate out of date si cam neclare, eu am maxim 180KB la download cam 1.5MBps, iar la upload am 40KB adica cam 384Kbps.
In momentul acela are fi fost bine daca ai fi specificat si daca acei 180KB sunt externi sau metropolitani

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate