Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

editare video - micsotare calitate

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
zergatus

zergatus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 23.01.2004
vreau sa tai din calitatea unui film astfel incat sa poata fi
vizioant pe calculatoare mai slabe. cum pot face asta cu
virtualdub astfel incat sa nu se defazeze sunetul de imagine?

am incercat sa setez frame-uri mai putine dar m-am lovit
de aceasta problema

#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
ai putea sa micsorezi frame-ul la jumatate - pe un k6-2 la 300 mhz s-a simtit in bine chestia asta. oricum, e de asteptat pina se recodeaza filmul...

#3
TheMatrix

TheMatrix

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 657
  • Înscris: 11.11.2003
@zergatus - incearca sa il faci mpeg cu TMPGEnc. Mpeg poate fi vizionat si pe un P1 la 200Mhz. (Am testat eu). Plus ca nu vei avea probleme cu sunetul. Prin alte metode strici filmul.

P.S. : AVI/DIVX stiu ca se vede bine fara intreruperi de la P2 la 450Mhz in sus.

#4
GunX

GunX

    Moderator

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,291
  • Înscris: 18.01.2002
teo cand schimbi framerate-ul nu trebuie sa re-encodezi!

#5
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,860
  • Înscris: 25.01.2002
imi cer scuze, m-am exprimat gresit... era vorba de dimensiunea frame-ului (adica din - sa zicem din 640X480 sa iasa 320X240)

#6
robertino1

robertino1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 715
  • Înscris: 08.06.2003
tEo eu am rulat FARA probleme divx-uri pe un K6 la 400 Mhz, si in continuare cel care il are vizioneaza pe el filme encodate mpeg 4 fara probleme. Playerul folosit este MV2 Player care se misca foarte bine pe un sistem cu procesor slab. Si in felul acesta nu a fost nevoie sa fac rabat la calitatea imaginii. DAca nu merge si nu merge, incearca metoda sugerata de TheMatrix.

E normala desincronizarea daca scoti frame-uri. Nu mai corespunde lungimea partii video cu cea audio.

Succes.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate