Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Cum copiez .cda pe calculator?

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
raluca_orhideea

raluca_orhideea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 10.05.2006
Am un cd cu muzica si fisierele au extensia .cda. Cum le pot copia pe calculator? am incercat cu clasica metoda copy/paste, dar nu le pot asculta. Stie cineva? Multumesc.

#2
fraidycat

fraidycat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 262
  • Înscris: 28.07.2007

 raluca_orhideea, on Aug 1 2007, 21:49, said:

Am un cd cu muzica si fisierele au extensia .cda. Cum le pot copia pe calculator? am incercat cu clasica metoda copy/paste, dar nu le pot asculta. Stie cineva? Multumesc.

Pai in primul rand nu le poti copia fiindca sunt de pe un cd audio si nu pot fii ascultate decat de pe cd(cum ai spus si tu).Totusi exista mai multe programe cu care se pot transforma in formate mp3 si wma(care merge deschis cu winampu).Poti incerca cu windows media player si dai undeva acolo sus la optiunea rip si o sa iti apara trackurile pe care doresti sa le faci wma.O sa se salveze undeva prin my documents.

#3
viocons72

viocons72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,387
  • Înscris: 25.06.2005
http://cdexos.source...net/?q=download
CDEX este unul din programele care face ce vrei tu.

#4
raluca_orhideea

raluca_orhideea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 10.05.2006

 fraidycat, on Aug 1 2007, 21:01, said:

Pai in primul rand nu le poti copia fiindca sunt de pe un cd audio si nu pot fii ascultate decat de pe cd(cum ai spus si tu).Totusi exista mai multe programe cu care se pot transforma in formate mp3 si wma(care merge deschis cu winampu).Poti incerca cu windows media player si dai undeva acolo sus la optiunea rip si o sa iti apara trackurile pe care doresti sa le faci wma.O sa se salveze undeva prin my documents.


mersi. am reusit asa. cu celalalt program recomandat CDex...e prea complicat. Multumesc

#5
trid_ovi

trid_ovi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,144
  • Înscris: 10.10.2005

 raluca_orhideea, on Aug 1 2007, 22:34, said:

mersi. am reusit asa. cu celalalt program recomandat CDex...e prea complicat. Multumesc


Dar vezi sa deselectezi din options/privacy chestia aia cu "acquire licenses automatically..." , ca daca nu melodiile pe care le copiezi de pe cd nu le vei putea asculta decat pe calculatorul ala, si daca cumva ai vreo problema si reinstalezi windowsul......pooti sa le stergi dupa aia.

#6
Zygoth

Zygoth

    specimen

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,081
  • Înscris: 29.04.2006
Nu este prea complicat, este doar comoditate.

#7
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,578
  • Înscris: 15.06.2004
Se rezolva si cu un search. Au mai fost si altii cu problema asta.

#8
tomycta

tomycta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 22.07.2005
vezi ca si winamp-ul mi se pare ca are o chestie... sa ripezi muzica in format mp3 de pe cd audio....( cred ca trebuie Winamp pro :P)

#9
alexandrudicu

alexandrudicu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,161
  • Înscris: 06.04.2006
Audiograbber, este freeware, si e foarte usor de folosit.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate