Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

LG KU970 SHINE

- - - - -
  • Please log in to reply
282 replies to this topic

#1
rabee

rabee

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 10.07.2005
STIE CINEVA CE PROGRAM MERGE PENTRU A GESTIONA FISIERELE,ALTUL DECAT PHONE MANAGERUL INCLUS IN CUTIE

#2
934

934

    Rain Man.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 14.04.2007
Se pot transfera sms-urile din telefon in calculator? Cum? Nu gasesc nici un program, nicaieri. Singurul lucru cit de cit mai apropiat a fost PC Sync, dar e un r@h@^, nu pot transefera din telefon in pc.
La motorola v360 al meu am downloadat Mobile Phone Tools pentru asta. Exista ceva asemanator si pt LG KU970 Shine?

#3
ciprian_celebrul

ciprian_celebrul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 23.07.2007
Vreau sa-mi spuneti cei care aveti Lg Shine cum se comporta ; ser merita sa-mi cumpar asa ceva?!?

#4
ciprian_celebrul

ciprian_celebrul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 23.07.2007
Astept parerile voastre ,daca le aveti!!!

#5
Ediz

Ediz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.05.2007
Salut,

Daca se merita sau nu,depinde in mare masura de ce astepti de la acest tel.Eu ca utilizator de LG-uri in general(ultimul a fost Chocolate) pot mentiona ca marele plus este design-ul interesant (chestie de gust).Este destul de greu din cauza carcasei metalice,care pe partea posterioara se zgarie foarte usor(daca ai chei,monede in buzunarul unde tii telefonul te trezesti cu zgarieturi fine pe capac).Bateria tine cca 2 zile cu luminozitatea ecranului setata la 60% si vorbit cca 2 ore/zi.Camera de 2 MP face poze bune pe lumina naturala,mai slabut la lumina artificiala.MP3 player-ul si castile isi fac treaba bine,sunetul este bun.Un plus fata de LG Chocolate este alarma ce functioneaza si in cazul in care telefonul este inchis.Nu am avut probleme cu receptia,nici cu conectarea bluetooth la laptop si handsfree SE HBH PV 702.In concluzie nu pot spune ca "straluceste" la vreun capitol,dar nici nu te lasa balta(daca bateria ar fi tinut mai mult ar fi fost minunat).

Numai bine!

#6
artemisa24

artemisa24

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 373
  • Înscris: 04.04.2006
pentru Ediz: spune-mi si mie daca ai fost multumit de LG chocolate?? are bluetooth? am citit ca unele nu au in functie de pret. cum ies pozele? multumesc

#7
Ediz

Ediz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 12.05.2007
Atat KG800,cat si KU800 au bluetooth.Eu am avut KG800.Conectarea la laptop(bluetooth onboard & XP+SP2) via bluetooth fara probleme.Pozele nu sunt prea bune (1.3 MP) comparativ cu Shine(2 MP),bineinteles!Chiar mesterite la Photoshop nu se schimba prea mult.

Pe scurt,LG KG 800 Chocolate:

(+) Relativ usor (80 g)
(+) Tastele cu senzori (mai greu pana te obisnuiesti,dupa ce te-ai obisnuit vei cauta mobile de acest gen)
(+) Display bun (desi doar 176x220 si 262 k culori,culori vii,contrast puternic)
(+) Sunet puternic (atat convorbire,cat si ringtone & mp3 player-ul)

(-) Sensibil la zgarieturi (trebuie tinut in husa,nu in buzunarul de la pantaloni sau la un loc cu chei,monede...)
(-) Daca setezi alarma si inchizi mobilul nu va suna!!! (parerea mea,cel mai mare punct (-) )  :thumbdown:
(-) Nu are slot pt card de memorie (128 MB on-board;la KG800 80 MB+slot)

Numai bine!

#8
jaround

jaround

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 24.11.2007
Eu am Lg Shine, si sunt multumit de el. Nu are nimic special, singurul defect ar fi scroll-ul care face fite. Uite si doua poze facute cu el : http://www.pashare.com/zeni/

#9
alungu

alungu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 565
  • Înscris: 23.10.2005
eu vreau sa imi iau la la orange  - pana acum o luna functionau in orice retea, acum din pacate vad ca functioneaza doar in reteaua orange (conform www.orange.ro)

cum se poate decoda ?

#10
big.brother

big.brother

    .:: KING ::.

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,822
  • Înscris: 07.05.2007

View Postalungu, on Nov 25 2007, 20:33, said:

eu vreau sa imi iau la la orange  - pana acum o luna functionau in orice retea, acum din pacate vad ca functioneaza doar in reteaua orange (conform www.orange.ro)

cum se poate decoda ?
Cele de la Orange sau Vodafone, Întodeauna au fost codate!
Cum se decodează? La service!

#11
paul_kelso

paul_kelso

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,983
  • Înscris: 08.08.2005
scrollul acela mi se pare foarte util. displayul este lizibil cand bate soarele. mi se pare un telefon bunut si FOARTE frumos

#12
giulio.vasilescu

giulio.vasilescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 07.05.2007
eu am unul, desi mi l-a confiscat nevasta-mea si este foarte ok.
este adevarat ca bateria nu straluceste, dar nici altele nu stau prea bine.
recomandarea mea, este sa ti-l cumperi.
ce mi-a placut mult la el, faptul ca se misca repede pe internet, cu mult peste un smartphone pe care l-am avut.
Bafta!

#13
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007
SAlutare. Am un LG ShiNe  si mi sa stricat displayul :confuzzled: . TElefonul nare nici o lovitura sau zgarietura doar pe ecran aparand dintro data o dunga. Repet ecranu exterior nare nici o urma de zgarietura sau lovitura. Nu stiti cam cat ar costa un display pt LG sau o reparatie?

#14
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007
nu stie chiar nimeni??

#15
Luka_luka

Luka_luka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 26.11.2007
Si eu il am de vreo 2 saptamani. Bateria tine 2-3 zile, in functie de butonare/utilizare.
Absolut ok, atat la functiile normale de telefon, cat si la restul. Camera face poza slabe in lumina artificiala, in lumina normala inca nu stiu. Filmuletele de asemenea absolut decent.
Singura chestie ciudata pentru mine este ca, daca ai contactele salvate pe SIM, trebuie sa le copiezi si in telefon ca sa le poti edita (adauga sunete de apel preferate etc). De asemenea, nu m-am descurcat la crearea unui grup. De fapt, l-am creat, am adaugat contacte in el, insa la un grup pot pune sonerie preferata, la altul nu. Nu stiu inca de ce, probabil nu fac eu ceva cum trebuie. A, inca o chestie aiurea este tasta pusa la mufa la care se conecteaza cablulde incarcare/castile la telefon. Daca n-ai unghii, nu poti sa deschizi.
Am cumparat si un card de memorie de 2 GB pt el, 95 RON.
Transfer date din calc se face ok, inca n-am incercat sincronizare. Exista doua setari separate pentru aceste lucruri.
In pachet ai incarcator, casti, cablu date, CD soft.
In rest, numai de bine, de design nu zic, e subiectiv.

Edited by Luka_luka, 06 December 2007 - 11:57.


#16
krisstynne

krisstynne

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 18.12.2007
am si eu aceeasi problema.nu am scapat telefonul,nu sa intamplat nimic,iar de dimineata cand am vrut sa dau un telefon am observat ca displayul era pe interior(nu pe exterior) ca si cum ar fi spart,adica niste linii pe tot displayul,culori diferite amestecate.de umblat pot sa umblu pe el insa nu vad nimic.mentionez k inca e in garantie.credeti ca mil primeste la garantie?oricum,o sa incerc.si daca nu mi`l primeste unde il pot repara klumea,pt k nu ma risc sa il duc la te miri ce bisnitar sa mil faca praf de tot:D

#17
raul07

raul07

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,335
  • Înscris: 15.07.2007
deci mie mi lau reparat contra cost cei de la orange. am dat telefonul sal trimita la garantie sa vad daca mil face gratis si m-au sunat cei de la service ca mil repara pt 1 mil 700. mi lau reparat si de atunci nam mai avut inca nicio problema. sper sa nici nu mai am. cele de la magazin au spus ca cel putin 3 mil ii numa displayu dar mam uitat pe ecranu crepat trimis de ei inapoi si totul incepe de la butoane. se vede o crepatura in circuitele de pe ecran care urca pe tot ecranu. si ciudat era ca, cand inchideam slide-u tare se inchidea cu totul telefonu. si cred ca de aceea mi lau facut asa ieftin ca si-au dat seama ca ar putea fi de la ei

#18
ioannicolae

ioannicolae

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 22.08.2005
Am si eu o intrebare la posesorii de LG Shine.
Cat de bine se aude la tel-ul vostru? La al meu se aude destul de slab, afara aproape ca fac eforturi sa inteleg iar volumul e dat la maxim (adica la 5). Se poate face ceva? Asa e la toate? E caz de service sau ma fac de ras daca ma duc cu el acolo?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate