Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Getto Dacii(pentru cunoscatori)

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
rapperru

rapperru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 02.07.2007
Deci...eu..dupa atata timp...inca sunt nedumerit de ce s-au despartit getto dacii....imi placeau foarte mult si inca mai ascult muzica lor.Melodia mea preferata de la ei:Atac de GettoDac. -_-

#2
Curcubitaceu

Curcubitaceu

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,306
  • Înscris: 22.06.2007
Mie imi plac "Trei sugestii" si "ForMatze" :D

Edited by Curcubitaceu, 03 July 2007 - 17:01.


#3
rapperru

rapperru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 02.07.2007
Da...dar pana la urma...toate melodiile lor au fost mishto B) ;) :P

#4
redboy

redboy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 06.07.2007
fara suparare... ii cunosc, si nu pot sa zic decat ca sunt cei mai jalnici rapperi pe care i-am auzit vreodata...
bine ca nu mai sunt acu 'pe banda' :rolleyes:

#5
Sedativ

Sedativ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 29.05.2007
Reboy in primu rand Ghetto Dacci(nu Getto Dacci) au fost unii din pionerii hip-hop-ului de la noi!Normal ca acuma capetele celor mai mult "rapperi" sunt inglobate cu 50 Cent si alti cacati gen Bow'Wow...
Scuzati-ma fratilor...dar aia nu-s rapperi.Ghetto Dacci sunt unii din cei care au lasat amprentepe hip-op-ul romanesc.
Toti membrii trupei:Piele,Os,Deceneu,Dacian,Yoyo si Romichete ar trebui aplaudati.
Nu pot sa spun despre unu care se da rapper k este rapper atata timp cat eu il intreb de Sindikatu R.A.N.-S. si el se uita la mine ca la felu 16 .Nici daca nu ai macar un album original acolo cat de vechi din hip-hop-ul romanesc nu pot spune ca esti rapper.
Si Deceneu e mai bun ca Dj la platane.Asculta si o sa fii uimit

Edited by Sedativ, 18 July 2007 - 23:45.


#6
goesalajan

goesalajan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 10.06.2004
lol, sedativ. tu sa intelegem ca ai casete cu ei. atunci ia uita-te mai bine pe una din ele. cum se scrie "corect"?
Attached File  Getto_20Daci_20__20Daciada.jpg   31.38K   162 downloads

#7
Sedativ

Sedativ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 238
  • Înscris: 29.05.2007
il cunosc pe Deceneu...el mi-a zis asta....isi zic Ghetto Dacci...asta a fost nuemel original..dar cu timpul au fost nevoiti sa il foloseasca pe celalalt:)

#8
rapperru

rapperru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 02.07.2007
sunt de acord cu sedativ in ceea ce priveste  asa numitii "rapperi" care asculta 50Cent si alti distrushi care se dau mari ca au luat un glont in cap :rolleyes: daca ai trecut printr-un skimb de focuri nu inseamna neaparat ca sti sa faci rap :P ...dar...la faza cu numele....am o intrebare:de ce "au fost nevoiti" sa il foloseasca pe asta?? peace :peacefingers:

#9
blackgremlin

blackgremlin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.02.2007
Intrebarea e : mai stie cineva ceva de ei ??

#10
TheG

TheG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 11.07.2007
ok nu s-a mai postat de mult dar:
1.redboy nu te supara frate dar intreaba pe oricine...deceneu e inegalabil
2. rans s-au reunit sub formula da hood(stoe toxic si naighba) racla(rimaru) niste ghetto daci*(fratii piele si os) delikt (brugner si vexx) si dj dox...au cantat o piesa in premiera la summerjam 07 intitulata baga rep care nu a fost insa trasa deoarece vexatu vexx a plecat, continuandu-si cariera de mc la trupa din care facea parte si inainte khidja cloud society. Din pacate prognozez un declin.
3.numele trupei este ghetto daci. daca nu ma crezi asculta piesa radio dacia parca. unde spune clar nu suntem gheto dacii ci gheto daci
4. sedativ, daca chiar i-l cunosti pe deceneu, imi poti spune si mie de ce s-a retras dupa proiectul verde?

#11
yetu

yetu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 07.04.2006
piele si os pe felios !

#12
arta_patologica

arta_patologica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 14.04.2005
Sunt cei mai tari! Batrani si buni!
Copiii sa puna urechea sa asculte...Getto Daci inainte de a si-o strica cu d-alde Puya, Mafia...Astia mici stiu numa' de Parazitii...Getto Daci sunt mult mai haiosi...si asta fara a abunda in injuraturi. [ asta inafara faptului ca fac parte din pionieratul HH din Romania].Toata stima! [cel mai tare feat. romanesc in aria HH e: GettoDaci si Matze: O Formatze muzicala! Geniala! ]

#13
DogFather01

DogFather01

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 07.06.2008
Ii ascult cu mare placere si acum si cred ca si-au lasat o amprenta importanta in hip-hop-ul romanesc. "Nu mai sus de umar" si "Nu ma poti da jos" le am mai mereu in Mp3 player :D.

#14
fashirt

fashirt

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 20.08.2007
buna !!
sunt si eu un fan infocat:D
si as vrea sa ma ajutati cu niste versuri in afara de atac getto-dac:)
ms

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate