Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

WLAN cu autentificare RADIUS cu EAP :(((((((((((

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
dannizap83

dannizap83

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 23.07.2006
Salut ! Incerc de cateva zile sa realizez securizarea unei retele WLAN pentru un proiect la scoala si dupa ce am irosit metodele furnizate de ruter ca filtrare MAC , autorizare WEP sau WPA-PSK sau filtrarea IP, si tot ce mai are el implicit m-am gandit ca pentru o mai buna securizare sa realizez pe WIN 2003 Server un server RADIUS care sa folosesaca pentru autentificarea clientilor EPA-TLS . Ok am zis sa nu fie TLS pentru ca nu stiu cum sa umblu cu certificate X-509 asa ca am incercat cu EAP-MD5 si cu PEAP, dar nu reusesc sa ii dau de cap deloc . De configurat conditiile de acces la server si clientii care se conecteaza la ruter cred ca sunt bine dar cred ca e o problema cu IAS-ul pentru ca nu sunt familiarizat cu el, Oricum daca poate sa imi dea cineva ceva solutii cum pot realiza autentificarea cu ajutorul PEAP as fi tare recunoscator.
     Folosesc un ruter TRNDNET cu WEP / WPA/ WPA-PSK pe un pc ce are instalat WIN server 2003 iar clientul wireless are un cardbus trendnet pe un WIndows SP2.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate