Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Automatizare locuinta

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
neinteresant

neinteresant

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 08.08.2006
Salut,
Voiam sa va intreb ce parere aveti despre sistemele de automatizare si mai ales daca stiti ceva furnizori pentru asa ceva.
Eu am gasit unele la niste preturi exorbitante (sistemul se numea creston, sau asa ceva), lucru care m-a speriat initial dar am inteles ca se pot gasi si variante pentru "oameni normali". Se pare ca moeler are asa ceva.
Am auzit ca unele sunt capabile sa invete codurile pentru toate telecomenzile din casa...(eu, unul am vreo 3 si mereu o nimeresc pe aia gresita la prima "extragere")
Ar fi chiar interesant un sistem in care sa le aduni pe toate.

Mai stiti alti furnizori in afara de moeler?

#2
catalin_ionascu

catalin_ionascu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 29
  • Înscris: 05.06.2014
Salut! Nu știu dacă încă mai este de interes subiectul, însă unul din furnizorii de soluții de automatizare pentru locuință și nu numai, care se află și în România și are o rețea de distribuitori în toată țara este Somfy. Te poți interesa despre ce au de oferit pe site-ul lor, somfy.ro dar și pe blogul casasomfy.ro.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate