Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

probleme cu temperatura

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
mikey3pe2

mikey3pe2

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 09.05.2007
Am un laptop asus a6ja cpu 1,66 pentium core duo, placa video ati x1600 256/128, 512 ddr2, hdd fujitsu 80 Gb 4200 Rpm. Merge super si sunt multumit de el dar se incinge prea rau. Temperaturile ajung la  60 la hdd mers constant cu temperatura asta si creste daca intru in joc sau fac ceva, cpu la 60 si sare la 70. Partea de jos se incinge asa tare ca trebuie sa-l opresc sa nu-mi arda birou sau ceva. Stiu ca temperatura ar trebui sa fie mare dar asta e ridicol. Stiti ce as putea face? De exas pute micsora curentul care vine la proc si la hdd? Sau un udate de bios ar rezolva asta?

#2
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Sunt zeci de topic-uri cu și despre această problemă - temeperatura mare a uneia sau mai multe componente (procesor, hdd). Le-ai citit? Ai încercat să faci ceva din ce scrie pe acolo?

Oricum, îți garantez că nu ai ce să-i faci, așa este construcția laptop-ului tău...

#3
bcc_eco

bcc_eco

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.09.2007
Am cumparat si eu un laptop Asus A6JA cu 14 mil. Se incalzeste foarte tare. Pentru acest lucru are un minus, dar in rest se comporta fb. Am o rugaminte. Eu am cumparat laptopul fara nici un driver. De curat am reinstalat sistemul si nu reusesc sa instalez driverul la placa de sunet. Am inteles ca si tu mikev3pe2 ai un model la fel. Te rod sa-mi trimiti si mie driverul pentru placa de sunet, sau sa-mi zici cum sa fac sa gasesc un driver. Datele mele de contact sunt: [email protected] sau 0724 877 084 sau 0767 323961. MULTUMESC anticipat.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate