Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mama Miresii (2024)

Estimare reparatie

Sterilizare UV apa

Folii heliomate faruri - merita?
 Cabina Dus mai mare cu 10cm decat...

Rezultate firma

Facultatea de Medicina - a doua f...

Fortat sa imi dau demisia
 Nivelare placa + Fisuri

Premierul Slovaciei a fost impuscat

RIP imgflip meme generator

V-ati facut sau va veti face Colo...
 Imagini generate de Inteligenta A...

Typo3 - tabel cu HTML

Amorsa inainte de adeziv

Tableta pareri
 

NewTown

- - - - -
  • Please log in to reply
1102 replies to this topic

Poll: New Town (183 member(s) have cast votes)

Sunteti multumiti de New Town

  1. DA, este placut (31 votes [16.94%])

    Percentage of vote: 16.94%

  2. Nu chiar, ma asteptam sa fie mai bine (11 votes [6.01%])

    Percentage of vote: 6.01%

  3. NU, am facut o greseala si regret (19 votes [10.38%])

    Percentage of vote: 10.38%

  4. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (122 votes [66.67%])

    Percentage of vote: 66.67%

Sunteti multumiti de vecini?!

  1. Sunt OK, majoritatea de treaba (29 votes [15.85%])

    Percentage of vote: 15.85%

  2. Nu-mi dau seama, nu prea interactionez cu ei (21 votes [11.48%])

    Percentage of vote: 11.48%

  3. NU, nu-mi plac vecinii (10 votes [5.46%])

    Percentage of vote: 5.46%

  4. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (123 votes [67.21%])

    Percentage of vote: 67.21%

Din legendele urbane, neajunsuri. Ce va deranjeaza mai mult?!

  1. Zona este aglomerata (11 votes [6.01%])

    Percentage of vote: 6.01%

  2. Ansamblul de cladiri cam ingramadit (10 votes [5.46%])

    Percentage of vote: 5.46%

  3. Relatia cu vecinatatile si lipsa intimitatii vizuale (12 votes [6.56%])

    Percentage of vote: 6.56%

  4. Intretinerea cam piperata (25 votes [13.66%])

    Percentage of vote: 13.66%

  5. nu ma intereseaza, vreau sa vad ce au votat locatarii (125 votes [68.31%])

    Percentage of vote: 68.31%

Vote Guests cannot vote

#1009
july23

july23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.03.2014
Salutare! Cum mai e cu senzorii aia de gaze? Va mai dau dureri de cap??

#1010
FaneManacalda

FaneManacalda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.03.2014
Respecte !!! (nou pe forum, relativ nou in faza II - un an si ceva)

Nu este UN singur senzor... este unul pe fiecare hol, fiecare nivel...
Intr-adevar este sensibil datorita aerisirii slabe - 2 geamuri (in permanenta inchise/nivel/capetele holului/usa la mijloc) - a zonei in care este teava de gaze si ca sa compenseze este setat sa funcioneze ca un supererou al senzorilor. Mi s-a spus si mie aceeasi balarie - ca ar putea fi declansat de parfum... ce sa mai zic !? in zilele noastre, orice e posibil.
Dar, pana acum, nu l-am gasit atat de deranjant pe cat vor altii sa para... si, in aproape anul, de cand m-am mutat, l-am auzit de 2 ori. O data prin decembrie si inca o data prin ianuarie. Inca o data, confirm spusele colocatarilor, cand se declanseaza alarma, sare o siguranta a senzorului si se opresc gazele - deci... nu tu apa calda, nu tu caldura, nu tu ciorba reincalzita...

Dar nu cred ca asta este cea mai apasatoare problema...
Ci serviciile post vanzare oferite de personalul New Town. Umbla zvonul ca au ramas fara garantie de la constructor si nu prea (cu siguranta) mai sunt bani de remedieri, in special cele care fac obiectul garantiei. Si astfel, si-au dresat un om "de baza" sa fie infect de rau (asta-i scuza pe care i-o gasesc eu... el poate a acumulat cine stie ce frustrari sau asa o fi el din constructie) si sa faca orice fel de conversatie sau tentativa de comunicare dificila spre imposibila. Eu inca nu i-am gasit un punct slab... este un PUTIN al ansamblurilor rezidentiale. Si exact ca orice usier, sau roman care este insarcinat cu un task  (exemplificativ dar nu limitativ: apasatul unui buton), el a devenit un stapan al usii/task-ului. Asa si astuia, i-a intrat in proprietate New Town-ul si nu-l mai scapa din labutele-i mici...
Deci: vrei sa cumperi ?! incearca sa gasesti toate defectele apartamentului si sa fie remediate pana la predare, respectiv, achitare.

Si, nu in ultimul rand, calitatea vecinilor... sunt multe aici pe care le-as avea de reprosat... dar n-am chef si timp sa-mi depim o zi decenta.

cu respect !!!

#1011
tiberiuenache

tiberiuenache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.09.2006

 FaneManacalda, on 26 martie 2014 - 16:18, said:

Respecte !!! (nou pe forum, relativ nou in faza II - un an si ceva)

Nu este UN singur senzor... este unul pe fiecare hol, fiecare nivel...
Intr-adevar este sensibil datorita aerisirii slabe - 2 geamuri (in permanenta inchise/nivel/capetele holului/usa la mijloc) - a zonei in care este teava de gaze si ca sa compenseze este setat sa funcioneze ca un supererou al senzorilor. Mi s-a spus si mie aceeasi balarie - ca ar putea fi declansat de parfum... ce sa mai zic !? in zilele noastre, orice e posibil.
Dar, pana acum, nu l-am gasit atat de deranjant pe cat vor altii sa para... si, in aproape anul, de cand m-am mutat, l-am auzit de 2 ori. O data prin decembrie si inca o data prin ianuarie. Inca o data, confirm spusele colocatarilor, cand se declanseaza alarma, sare o siguranta a senzorului si se opresc gazele - deci... nu tu apa calda, nu tu caldura, nu tu ciorba reincalzita...

Dar nu cred ca asta este cea mai apasatoare problema...
Ci serviciile post vanzare oferite de personalul New Town. Umbla zvonul ca au ramas fara garantie de la constructor si nu prea (cu siguranta) mai sunt bani de remedieri, in special cele care fac obiectul garantiei. Si astfel, si-au dresat un om "de baza" sa fie infect de rau (asta-i scuza pe care i-o gasesc eu... el poate a acumulat cine stie ce frustrari sau asa o fi el din constructie) si sa faca orice fel de conversatie sau tentativa de comunicare dificila spre imposibila. Eu inca nu i-am gasit un punct slab... este un PUTIN al ansamblurilor rezidentiale. Si exact ca orice usier, sau roman care este insarcinat cu un task  (exemplificativ dar nu limitativ: apasatul unui buton), el a devenit un stapan al usii/task-ului. Asa si astuia, i-a intrat in proprietate New Town-ul si nu-l mai scapa din labutele-i mici...
Deci: vrei sa cumperi ?! incearca sa gasesti toate defectele apartamentului si sa fie remediate pana la predare, respectiv, achitare.

Si, nu in ultimul rand, calitatea vecinilor... sunt multe aici pe care le-as avea de reprosat... dar n-am chef si timp sa-mi depim o zi decenta.

cu respect !!!

Salut, poti sa enumeri cateva din defectele care le-ai observat la apartamentul tau? Si daca se poate ce probleme ai cu vecinii, ce ai vrea sa le reprosezi...?
Eu dupa cate am vazut majoritatea sunt tineri familisti si in afara de galagia copiilor care se joaca in fata blocului nu prea am vazut alte probleme.

#1012
FACK_Jinga

FACK_Jinga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 23.11.2013
Problema senzorului de gaze s-a remediat, in sensul ca, de o luna, nu s-a mai declansat.
Daca vom avea, din nou, probleme pe viitor, voi scrie aici, fiindca cei de la NewTown n-au miscat un deget pana cand nu i-am facut varza pe acest forum.
Din pacate, cam asta e stilul romanesc: cu vorba buna nu merge...

Si pentru domnul care a scris asa: "pana acum, nu l-am gasit atat de deranjant pe cat vor altii sa para".
Nu l-ai gasit deranjant, fiindca nu te-ai trezit la 3, 5 si 7 dimineata cu urletul senzorului.
Noi ne-am trezit si nu o data.
Problema senzorului n-a fost nicio exagerare.
E o rusine ca abia dupa un an si jumatate putem spune ca, de o luna, s-a remediat.


Despre vecini:

N-am avut probleme cu ei in mod direct.
Din pacate, de cand faza a doua a devenit mai populata, indirect, ne-am lovit de nesimtirea unor vecini.
Cum?
Sunt destui care isi scot cainele la plimbare, animalul isi face nevoile in INTERIORUL COMPLEXULUI si, drept urmare, daca nu esti atent poti sa calci in rahat.

Alta problema:

Faza a doua are cam sase locuri de parcare pentru vizitatori.
De fapt, acest complex are vreo 12 locuri de parcare pentru vizitatori pentru vreo 600 de apartamente.

Ce fac unii vecini?
Aduc masini de afara care parcheaza pe locuri pentru vizitatori.
Drept urmare, daca ai un prieten care vine sa te viziteze seara, foarte probabil, nu va fi lasat cu masina in complex, fiindca toate cele 12 locuri de parcare pentru vizitatori sunt ocupate.

#1013
FaneManacalda

FaneManacalda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.03.2014
Probleme:
Vecini
- reiau aceleasi aspecte subliniate de Doamna cu un username de invidiat si plusez cu
- copiii nu se joaca cum ne-am fi jucat noi. Ei gasesc foarte amuzant sa rupa bucati de pamant si sa le arunce peeeeesteeee tot. (acum 2 zile a fost un mic razboi:)))
- niste domni de pe la acelasi nivel cu mine au frumosul obicei sa lase gunoiul langa lift (habar n-am de ce).
- nu stiu de ce, dar lifturile scarii mele, in 2 luni, s-au transformat ! sunt pline de julituri si murdare in special la parter unde cei care se muta, gasesc de cuviinta sa-si puna cutiile direct pe pereti

Si toate astea n-ar fi o problema daca firma de mentenanta si-ar face treaba si ar curata...

Post vanzare
- probleme ale apartamentului care ar fi trebuit sa fie rezolvate.

Per total, nimic dezastruos dar deranjant.

#1014
tiberiuenache

tiberiuenache

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 13.09.2006
Mda , din pacate ceea ce ati enumerat voi  se intalnesc cam peste tot, se pare ca e o moda. Chiar in complexul unde stau acum (tot constructie noua) observ cu stupoare ca se lasa gunoiul la usa pna a doua zi dimineata, ca peretii se distrug datorita mobilierului mutat , ba chiar mi-am gasit masina indoita de baietii de la "mutari" ... Totusi, avem un administrator muncitor si unele chiar se rezolva, ma gandesc totusi ca o data cu trecerea la asociatie, aceste lucruri se vor mai reduce. Sper!
Oricum ma bucur ca s-au "reparat" senzorii...

#1015
SterescuGabriel

SterescuGabriel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 15.12.2008
Salutare, sunt un locatar din prima faza si dorim sa vindem apartamentul de 2 camere tip B2 bloc E ( ultimul din prima faza , vederea catre primul bloc din faza 2) et.4/10. Dorim sa il vindem deoarece avem 2 copii mici 3 ani respectiv 1 an jumate si cautam un apartament mai mare. Daca exista cineva care doreste sa il cumpere sau are de vanzare 4 camere sau 5 camere in prima faza va rog sa imi dati un mesaj.

Pretul apartamentului de 2 camere este 100.000 EUR negociabil.

Imi cer scuze daca deranjeaza vreun moderator mesajul meu. Daca da va rog sa il stergeti.

Referitor la locuitul in newtown suntem multumiti de prima faza , din cate stiu ceea de a 2-a faza a fost facuta de Bogard , firma diferita fata de cei care au facut prima faza.
Am vizionat si eu niste apartamente in faza 2 si va zic ca sunt diferente la calitatea produselor ( usa intrare, baie, parchet, etc)
Si in prima faza exista vecini care isi lasa gunoiul langa usa, Intretinerea cel putin la mine a fost cam intre 260 RON - 320 RON (vara/iarna) pret mai mic fata de cand nu era asociatia.

O zi cat mai frumoasa,
Gabriel

#1016
nepot

nepot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,131
  • Înscris: 15.03.2005
Eu am locuit in ambele faze si nu e diferenta asa mare la finisaje. La fel de prost izolat fonic pt unele zgomote.
Intretinerea mi s-a parut semnificativ mai mica de cand s-a facut asociatie de proprietari.

#1017
Cristina2018

Cristina2018

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.04.2014
In general nu simt nevoia sa raspund la forumuri pe internet dar, tocmai mi-am facut cont pentru a raspunde la aceasta discutii.

O sa spun clar, poate vor incepe sa inteleaga si asa zisii "dezvoltatori imobiliari " ceva.

Noi suntem in cautarea unui apartament de 4 camere in Bucuresti, si avem buget de New Town, chiar daca e poate mai mult decat as vrea sa dau, mi-as permite costul. Dar, NICIODATA IN VIATA MEA, n-as cumpara apartament intr-un complex in care in momentul in care te-ai mutat incetezi sa existi. Mi se pare inadmisibil ca toate cererile de a rezolva o problema simpla, gen senzorul de gaz s-au tergiversat si s-au lovit de obtuzitatea proprietarilor / firmei de mentenanta etc (nici nu conteaza in viziunea mea).

Banii sunt foarte scumpi, si cine ii are face legea in perioada asta de criza. Sunt mai multe apartamente nevandute decat bani disponibili, deci grija fata de client e TOTUL.

CUMPARATORII vor RESPECT.

Sincer, la cat au platit oamenii astia pe case ar trebui sa le pupati piciorusele delicate, nu sa le faceti zile fripte. In primul rand preturile sunt exagerat de mari pentru ce oferiti, la 200k pot sa-mi iau CASA, nu apartament. Raportul pret - calitate la ceea ce oferiti este foarte jos, si in plus mai faceti si probleme locatarilor existenti, care platesc si mentenanta ansamblului.

Felicitari, tocmai ati pierdut un potential client serios, doar datorita review-urilor negative.

#1018
breadband

breadband

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 311
  • Înscris: 12.09.2008
100% de acord cu tine, Cristina2018!
La preturile apartamentelor din New Town nu ar trebui sa existe probleme  ale cumparatorilor nerezolvate. Dar nesimtirea si tupeul sunt calitati in ziua de azi, cine le poseda are succes.

#1019
Pesimistulroz

Pesimistulroz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.05.2013
Buna ziua,
Intradevar la 200,se poate lua o casa ,dar undeva la marginea Bucurestiului.Iar traficul e infernal!!!
Probleme sunt din punctul fiecaruia de vedere.Unele au fost rezolvate altele nu.Dar si cind stai intru-un bloc ,care are 20-30 de ani vechime sunt probleme.Daca nu te implici ,nu se rezolva!Va spun ,ca am locuit intr-un bloc in 89,si care avea destule probleme ,2 fiind mai importante ,ca infiltratie de apa pe la rosturi si caldura care nu  nu ajungea fara sa se faca aerisirea sistemului,si ajunsesem singurul care chema RADET-ul de 2 ori pe saptamina si  o firma de alpinism utilitar sa siliconeze rosturile ,si care luate per total nu erau ieftine de loc!!
Intradevar apartamentul a costat la jumatate in blocul vechi,dar nervii "faceau toti banii".
Eu locuiesc in faza a 2-a ,si atunci cind se va infiinta asociatia de locatari ,probabil se va schimba in bine,existind cineva care sa se ocupe de probleme.
In faza  unu exista asociatie de locatari si lucrurile merg cit de cit mai bine!
Problema cu senzorul de gaz ,a fost rezolvata ,observind ca unii dintre senzori au fost schimbati,si cred ca intradevar s-au pierdut garantiile la electrocasnice ,(avind o problema cu aragazul mi s-a spus ca nu mai e in garantie)dar am rezolvat-o cu cineva de la reprezentantul producatorului ,ieftin , deplasarea si remedierea defectului(minora)

Edited by Pesimistulroz, 28 April 2014 - 11:49.


#1020
july23

july23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.03.2014
Multumesc mult pt raspunsuri. Inca analizam. Ne este teama sa nu dam gaina din curte pe cioara de pe gard. Noi avem un apartament in centru, de 150 de mp, mare, frumos, nu avem vecini deasupra noastra si nici nu vor veni prea curand fiindca ap. sunt f scumpe in blocul acesta, iar ceilalti vecini sunt amabili, ne salutam cand ne vedem si incercam toti sa nu ne deranjam reciproc. Cautam insa Dristorul, in care am locuit pana sa ne mutam aici, cu piata, farmacii, metrou, gradinite. Dar simt, cumva, ca ceva nu este OK. Ma deranjeaza enorm exact punctul de care vorbea si Cristina, faptul ca dupa ce ai dat banii devii un kk pe trotuar, adica te deranjeaza si incerci sa-l ocolesti. La noi in bloc, in acesta nou, orice reclamatie s-a rezolvat in maxim o saptamana, dar au fost si unele care s-au rezolvat in ziua respectiva. Adica am simtit ca suntem intr-adevar intr-un bloc rezidential, si nu intr-unul comunist in care proprietarii sunt cei care alearga dupa cautarea solutiilor. Taxa aia de mentenanta pt ce se ia?? Doar pt udatul florilor si degivrare? Si mai este un aspect, faptul ca in faza a doua exista atat de multi chiriasi sau apartamente oferite spre inchiriere, va face imposibila formarea unei Asociatii de proprietari, si deci, costurile mai mari vor fi cumva permanente, sau pe ani multi de acum inainte. Va urmaresc in continuare. Si pot sa va spun si voua ca sunt interesata de cumparararea sau inchirierea unui apartament de 4 sau 5 camere, in New Town.

#1021
sergiu1000

sergiu1000

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 28.11.2009
Buna ziua,

Sunt un nou proprietar in New Town, Apartament cu 2 camere B3, faza 2 pana acum nu m-am decis daca pachetul de comunatii (internet, televiziune, eventual telefonie) sa-l iau de la Romtelecom sau Rds.
Din ce am inteles din discutiile preliminare in showroom exista doar aceste doua optiuni. Sincer nu as fi mers pe RDS, dar pana acum - poate si dupa acest rebranding complet aiuritor pentru oamenii din magazine - nu am reusit sa obtin confirmare de la Romtelecom a serviciilor disponibile in acest complex.

Ma puteti ajuta cu ceva informatii referitoare la acest subiect?

Toate cele bune,
Sergiu

#1022
Pesimistulroz

Pesimistulroz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 16.05.2013
Buna seara ,
Eu am abonament la RDS,TV+Internet,si sincer nu am avut nici o problema de reclamat(nu a cazut "netu"sau "cablul") Am abonament cam de 1 an si ceva.
E drept ,ca la inceput am asteptat o luna pina am obtinut cardurile de decodare(cel ce se baga in TV) dar s-a rezolvat.

#1023
brodigy

brodigy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 08.11.2007
Buna ziua,

Locuiesc in NewTown de aproximativ 1.5 ani. Daca la inceput nu am fost foarte deranjat de izolarea fonica, pe masura ce s-au mutat mai multe familii zgomotul a devenit foarte enervant. Probabil vinovatii principali sunt vecinii care stau exact deasupra mea. Nu pot sa-mi imaginez cu ce se ocupa dar de multe ori simt ca vibreaza toata casa.

Vreau sa stiu daca problema este generala in ambele faze sau sunt un caz special. Eu stau intr-un apartament din blocul de 5 etaje care este exact pe colt.

#1024
Abelof

Abelof

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 20.01.2008
Eu stau din 2012 la NewTown.

La inceput, nu era aproape nimeni in blocul de 5 etaje din faza a II-a unde stam.
Acum insa, blocul e aproape full.

N-am avut niciodata probleme cu izolarea fonica,
Chiar daca si langa noastra, dar si deasupra noastra s-au mutat unii.

E posibil insa sa fim norocosi si sa nu fi avut probleme datorita vecinilor, spre deosebire de voi.

Din pacate, in acest complex s-au mutat si destui nesimtiti.
Oameni care isi pun gunoiul la usa peste noapte.

Eu personal, acum vreo doua luni, era sa fiu batut de un imbecil, un psihopat.
Omul era sa ma calce cu masina in interiorul complexului, aproape de parcarea subterana.
Dupa ce s-a oprit la un centimetru de piciorul meu, s-a dat jos din masina si a inceput sa urle ca, data viitoare: "te bag sub rotile masinii si te fac bucata cu buctata. Eu ajung in procese, tu ajungi la morga".

Cand i-am zis ca aici e un complex rezidential, n-ai voie sa gonesti cu masina si ca, in locul meu, ar fi putut da peste vreun copil, omul a zis: "Calcam si copilul, Parintii lui ar fi fost de vina, daca il lasau sa alerge prin complex".

E grav ca sunt astfel de psihopati aici, dar, din pacate, sunt...

Edited by Abelof, 25 October 2014 - 20:41.


#1025
zalist

zalist

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 03.04.2006
Trebuia sa-l reclami la politie pentru amenintari, aveai numarul masinii. Isi lua sigur o amenda si avea un istoric in privinta asta. Stiu ca pare simplu din spatele tastaturii, dar luati atitudine fata de astfel de specimene, nu va lasati intimidati.

#1026
Abelof

Abelof

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 20.01.2008
Stai linistit ca l-am reclamat la politie pe psihopatul respectiv.
Stii ce s-a intamplat? Absolut nimic.

Ce-i drept, intreaga poveste e mult mai lunga.

Dupa ce, printre un potop de injuraturi, omul m-a amenintat cu moartea, m-am dus la cei de la BGS.

Cei de la poarta mi-au dat numarul masinii lui si mi-au zis: "Individul asta statea inainte la faza I. Are antecedente. E bolnav la cap. Ghinionul vostru e ca acum s-a mutat la faza a II-a".

In fine, am sunat la politie si, dupa vreo 20 de minute, au venit doi oameni: o femeie si un barbat.
Politistul arata ca un instalator.
Tipa era, totusi, mai hotarata, adica ai fi zis ca, intr-adevar, e politista. Ma refer aici la atitudinea ei.

Le-am povestit ce s-a intamplat si, insotiti de tipul de la BGS, ne-am dus la usa psihopatului.
Nu era acasa. Plecase intre timp.

Am coborat si politistul cu alura de instalator ne-a dat de inteles ca, oricum, nu vom rezolva nimic.
A zis asa: "Daca veti spune ca v-a amenintat cu moartea, trebuie sa dovediti asta".
Ii zic: "Pai, aici o aveti pe prietena mea, care a asistat la intreaga scena".
Zice politistul: "Nu e OK. Ca e prietena dumneavoastra".

L-am intrebat pe politist: "Daca psihopatul asta mi-ar fi spart nasul, spre exemplu, ati fi putut face ceva concret?
La care zice omul, sincer: "Nu prea. Trebuia sa dovediti ca el v-a spart nasul".

In fine, povestea s-a incheiat cu un proces verbal, scris de mana, pe capota masinii, de tipa de la politie.
A scris la procesul ala vreo 25 de minute, apoi ne-a dat sa-l citim (era cu greseli gramaticale flagrante!) si sa-l semnam.

In timp ce era redactat procesul verbal, psihopatul s-a intors acasa, a trecut pe langa noi, si aia a fost.

In concluzie: in Romania, cand dai de un psihopat ca asta, ori il bati de se caca pe el.
Ori, lasi capul jos si nu intri in vorba cu el, chiar daca te va injura la foc automat.

P.S. - La amenintarile psihopatului a asistat tot blocul. La un moment dat, cred ca erau vreo 15-25 de oameni in balcoane.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate