Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...
 [unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...
 Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 

Zgomot Cooler Placa Video

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Ade_Dear

Ade_Dear

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,526
  • Înscris: 23.03.2007
si la 8600GT-ul meu GLH de la gainward o inceput sa ii sune urat coolerul, in situatia in care in carcasa nu aveam nici un firicel de praf. l-am dat jos am tot suflat in el, dar degeaba, sarma si antec tricool de 8cm pe low, a crescut temp cu 3'C dar e perfect inaudibil.

#20
tracto91

tracto91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 10.01.2007
ok merci baieti o sa incerc cu ulei....... revin cu rezultatele :)

#21
tracto91

tracto91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 10.01.2007
Revin ........ m-am gandit sa nu ma risc cu ulei din cauza unui posibil scurtcircuit . Vreau sa imi cumpar un cooler nou. M-am orientat spre asa ceva : COOLER VGA TITAN  ce parere aveti ? a mai cumparat cineva ? La ce folosesc acele heatsink-uri pentru memoriile ram ? sunt niste radiatoare ?

Am atasat pe youtube si un filmulet cu sunetul coolerului . VIDEO AICI

P.S. as putea sa folosesc pasta termoconductoare de la un cooler cpu ?  pentru ca nu stiu daca pachetul include si pasta.

Attached Files


Edited by tracto91, 15 April 2008 - 21:42.


#22
achim_andrei

achim_andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 12.03.2006
in primul rand nu exista riscul unui scurtcircuit din simplul motiv ca uleiul nu conduce curentul electric. Pare ok coolerul, da acele heatsinkuri sunt pentru memorii. Depinde si la ce pret l-ai gasit, nu as inveti prea multi bani in racire pt radeon 9800.

#23
tracto91

tracto91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 10.01.2007
e 35 ron. uita-te pe film sa vezi cum face :))

#24
achim_andrei

achim_andrei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,592
  • Înscris: 12.03.2006
e descentrat. Daca mai bagi mult degetul in el o sa se strice si mai tare:) daca e 35 de ron merita.

#25
tracto91

tracto91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 10.01.2007
dap..... era chiar la inceput sa vad exact de la ce anume vine sunetul......... de aia bagam degetul

#26
tracto91

tracto91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 10.01.2007
Revin mi-am achizitionat coolerul Titan specificat mai sus. Pare sa fie ok . Am scapat de zgomotul asurzitor dar sunt curios daca temperatura este ok .... Stie cineva un program pentru vizualizat temperatura placii video ?

p.s. Sarbatori Fericite !

#27
alexxveres

alexxveres

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,129
  • Înscris: 20.01.2007

 tracto91, on Apr 25 2008, 23:55, said:

Revin mi-am achizitionat coolerul Titan specificat mai sus. Pare sa fie ok . Am scapat de zgomotul asurzitor dar sunt curios daca temperatura este ok .... Stie cineva un program pentru vizualizat temperatura placii video ?

p.s. Sarbatori Fericite !

speedfan, atitool,rivatuner...alege

#28
RaZooR

RaZooR

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 388
  • Înscris: 07.02.2007
Sau ... GPU-Z mi se pare cel mai potrivit si simplu de utitilizat . Apropo cum se pot vedea temperaturile in riva tuner ? :P

Edited by RaZooR, 26 April 2008 - 00:00.


#29
tracto91

tracto91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 10.01.2007
Revin nici unul din ele (nu am testat riva) nu imi indica temperatura ............ sa nu am senzor ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate