Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Vodafone GPS Navigator

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
ANTENA

ANTENA

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 823
  • Înscris: 08.01.2004
Vodafone România lansează Vodafone Navigator, prima soluție de navigare GPS disponibilă pe telefonul mobil pentru utilizatorii din România. Vodafone Navigator le permite clienților să utilizeze telefonul mobil și ca dispozitiv de navigare, atunci când călătoresc cu mașina, în România și în alte 18 țări / teritorii europene.

Vodafone Navigator este disponibil abonaților Vodafone pentru un tarif lunar de 8 USD, care permite accesarea hărților României (tariful include traficul național GPRS). Pentru a putea accesa și hărtile țărilor europene, la tariful național al serviciului se adaugă un tarif lunar de 5 USD și costurile aferente traficului GPRS generat în roaming.

Hărțile pentru Romania sunt oferite de un provider local, Suncart, iar pentru celelalte țări sunt hărți Teleatlas.
--------------------------------------------------------------------------------

Sa speram ca Suncart isi va lua rolul in serios de acum incolo.

#2
tao980

tao980

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 15.12.2003
Poate cea mai buna miscare ar fi ca Teleatlas sa cumpere Suncart.

#3
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007

 tao980, on Apr 4 2007, 09:30, said:

Poate cea mai buna miscare ar fi ca Teleatlas sa cumpere Suncart.



Ar fi dar si Suncart are niste date de tot rahatu' , mult si de proasta calitate

Edited by nicuabc, 04 April 2007 - 09:25.


#4
Grogu

Grogu

    Humble Homo Sapiens

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,668
  • Înscris: 11.09.2002
pai nu cu hartile suncard functioneaza IGO....mi-e mi se par cele mai bune harti pt RO.

#5
nicuabc

nicuabc

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,450
  • Înscris: 28.02.2007

 George_Catean, on Apr 5 2007, 15:59, said:

pai nu cu hartile suncard functioneaza IGO....mi-e mi se par cele mai bune harti pt RO.



Pina la urma suntem la inceput cu navigatia asa ca in urmatorii ani cred ca se vor indrepta lucrurile

#6
emilxmx

emilxmx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 26.11.2006
Lucruri bune si foarte bune se vor intampla atunci cand unul dintre marii operatori gen Navteq, TeleAtlas, va termina cartografierea Romaniei in proportie de 100% si va furniza prima harta fara greseli, sau cu greseli minime. Navteq lucreaza la asta, deja au cartografiat aprox 10% si continua. Despre TeleAtlas nu stiu nimic, dar sunt sigur ca nu stau nici ei degeaba. In momentul de fata, SunCart nu are nici un fel de concurent, asa ca vrand-nevrand, daca iti doresti navigatie in Romania, trebuie sa folosesti harta lor. Si se pare ca baietii profita din plin de acest lucru. Insa lucrurile se vor schimba complet in viitorul apropiat. Eu zic ca la inceputul lui 2008 ne putem astepta la o harta bine pusa la punct. Si presimt ca aceasta harta nu va veni de la SunCart...

 nicuabc, on Apr 5 2007, 16:27, said:

Pina la urma suntem la inceput cu navigatia asa ca in urmatorii ani cred ca se vor indrepta lucrurile


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate