Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Recomandare aparat de vidat alime...

Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...
 Samsung S90C vs LG C3

Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady
 Blocurile goale! Orase in car...

Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism
 Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...
 

reciclare plastic

- - - - -
  • Please log in to reply
444 replies to this topic

#163
prise

prise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 30.04.2006
da, oriunde numai sa incarci transportul full ... cam 9 tone adica ... eu sunt din Birladcam la vreo 180 km de ei ... oricum nu fac treaba cu masinile lor ... au inchiriat un tir cat mai aproape de mine ca sa reduca consumul ...

#164
prise

prise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 30.04.2006
deseuri de sticla stie cineva cine cumpara???
multumesc

Edited by prise, 16 December 2007 - 13:54.


#165
BIZZARR

BIZZARR

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 16.02.2006
Salutare


Stie cineva cine se ocupa de reciclarea butoaielor de plastic de 200 litri? M-ar interesa pentru societatea la care lucrez. Cantitatile sunt destul de mari (de exemplu, in jud. bihor, in luna august au fost in jur de 60 de butoaie) , si nevoia de a fi reciclate este foarte mare, deoarece platim la fondul de mediu destul de mult, si pe deasupra mai platim si pentru dispozare. De asemenea m-ar interesa daca societatea care le preia poate elibera o hartie prin care sa se precizeze faptul ca am reciclat aceste deseuri, ca sa nu mai trebuiasca sa platim la fondul de mediu.

multumesc anticipat.

#166
arcond

arcond

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,116
  • Înscris: 15.11.2006

View PostBIZZARR, on Jan 2 2008, 15:35, said:

Salutare


Stie cineva cine se ocupa de reciclarea butoaielor de plastic de 200 litri? M-ar interesa pentru societatea la care lucrez. Cantitatile sunt destul de mari (de exemplu, in jud. bihor, in luna august au fost in jur de 60 de butoaie) , si nevoia de a fi reciclate este foarte mare, deoarece platim la fondul de mediu destul de mult, si pe deasupra mai platim si pentru dispozare. De asemenea m-ar interesa daca societatea care le preia poate elibera o hartie prin care sa se precizeze faptul ca am reciclat aceste deseuri, ca sa nu mai trebuiasca sa platim la fondul de mediu.

multumesc anticipat.
  Dezavantajul cel mai mare e ca sunt foarte voluminoase , atat la depozitare cat si la transport .
  Daca nu pot fi vandute si reutilizate ca atare , se pot taia cu un flex , si ocupa mult mai putin spatiu , pana se gaseste un beneficiar . Iar pentru transportul lor se poate folosi o masina mult mai mica .
   Succes !

#167
work_it_work

work_it_work

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.06.2007
Cred ca toata lumea se reface dupa distractia de sarbatori  :P

Ceva noutati? ati aflat cine recicleaza sticla? asta cred ca m-ar interesa si pe mine  :lol:

#168
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006
Articol interesant in Gandul de azi. M-am gandit ca poate ajuta pe cineva.

Cele o mie de fete ale sticlei de plastic

#169
FCK2007

FCK2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.12.2007

View Postspe, on Jan 9 2008, 08:24, said:

Articol interesant in Gandul de azi. M-am gandit ca poate ajuta pe cineva.

Cele o mie de fete ale sticlei de plastic


#170
FCK2007

FCK2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 18.12.2007
Buna ziua , la toata lumea .
Sint nou pe Forum , scuze pentru greseala .
Am gasit ceva legat de sticla : Loreana ind srl .
Mai multe pe NET.
BAFTA .

#171
work_it_work

work_it_work

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.06.2007
Salut FCK2007, ms pt reply, am gasit si eu firma asta insa nu au nr de telefon... nu prea pot sa dau de ei :|

Nu colecteaza nimeni sticla intreaga sau cioburi pt vanzare ulterioara catre reciclatori? nici o idee de preturi? ce fabrici de prelucrare sticla mai sunt la noi in tara?

#172
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,704
  • Înscris: 13.10.2003

View Postwork_it_work, on Jan 9 2008, 15:59, said:

Salut FCK2007, ms pt reply, am gasit si eu firma asta insa nu au nr de telefon... nu prea pot sa dau de ei :|

Nu colecteaza nimeni sticla intreaga sau cioburi pt vanzare ulterioara catre reciclatori? nici o idee de preturi? ce fabrici de prelucrare sticla mai sunt la noi in tara?

vezi aici!

#173
prise

prise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 30.04.2006
maine iau si eu legatura cu ei ... dar am gasit un link http://www.urbannews...h...9 , oare o fii adevarata treaba asta ???


multumesc baieti ...

Edited by prise, 09 January 2008 - 22:13.


#174
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,704
  • Înscris: 13.10.2003

View Postprise, on Jan 9 2008, 21:59, said:

maine iau si eu legatura cu ei ... dar am gasit un link http://www.urbannews...h...9 , oare o fii adevarata treaba asta ???


multumesc baieti ...

ciudat este ca pe siteul ministerului de finante nu gasesc nici o firma in judetul Harghita cu numele asta...  :huh:

#175
spe

spe

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,504
  • Înscris: 13.02.2006

  AGENTUL ECONOMIC CU CODUL UNIC DE IDENTIFICARE 16788860  

  
        Denumire platitor:LOREANA-IND SRL      Adresa:Str. GORUNULUI   84   Gheorgheni      Judetul:HARGHITA      Numar de inmatriculare la Registrul   Comertului:J19/901/2004      Act autorizare:
      Codul postal:0      Telefon:
      Fax:
      Stare societate:INREGISTRAT din data 23 September 2004      Observatii privind societatea comerciala:
      Data inregistrare:28 July      2007      Data prelucrare:30 July      2007      Impozit pe profit (data luarii in evidenta):27-SEP-04      Impozit pe veniturile microintreprinderilor (data luarii in evidenta):NU      Accize (data luarii in evidenta):NU      Taxa pe valoarea adaugata (data luarii in evidenta):27-SEP-04      Contributia de asigurari sociale (data luarii in evidenta):01-JAN-07      Contributia de asigurare pentru accidente de munca si boli profesionale datorate de angajator (data luarii in evidenta):01-JAN-07      Contributia de asigurari pentru somaj (data luarii in evidenta):01-JAN-07      Contributia angajatorilor pentru Fondul de garantare pentru plata creantelor sociale (data luarii in evidenta):01-JAN-07      Contributia pentru asigurari de sanatate (data luarii in evidenta):01-JAN-07      Contributii pentru concedii si indemnizatii de la persoane juridice sau fizice (data luarii in evidenta):01-JAN-07      Taxa jocuri de noroc (data luarii in evidenta):NU      Impozit pe veniturile din salarii si asimilate salariilor (data luarii in evidenta):01-JAN-07      Impozit la titeiul si la gazele naturale din productia interna (data luarii in evidenta):NU      Redevente miniere/Venituri din concesiuni si inchirieri (data luarii in evidenta):NU      Redevente petroliere (data luarii in evidenta):NU    


Uite-o :D

#176
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,704
  • Înscris: 13.10.2003

View Postspe, on Jan 10 2008, 08:23, said:

  AGENTUL ECONOMIC CU CODUL UNIC DE IDENTIFICARE 16788860  

  
        Denumire platitor:LOREANA-IND SRL      Adresa:Str. GORUNULUI   84   Gheorgheni      Judetul:HARGHITA      Numar de inmatriculare la Registrul   Comertului:J19/901/2004      Act autorizare:
      Codul postal:0      Telefon:
      Fax:
      Stare societate:INREGISTRAT din data 23 September 2004      Observatii privind societatea comerciala:
      Data inregistrare:28 July      2007      Data prelucrare:30 July      2007      Impozit pe profit (data luarii in evidenta):27-SEP-04      Impozit pe veniturile microintreprinderilor (data luarii in evidenta):NU      Accize (data luarii in evidenta):NU      Taxa pe valoarea adaugata (data luarii in evidenta):27-SEP-04      Contributia de asigurari sociale (data luarii in evidenta):01-JAN-07      Contributia de asigurare pentru accidente de munca si boli profesionale datorate de angajator (data luarii in evidenta):01-JAN-07      Contributia de asigurari pentru somaj (data luarii in evidenta):01-JAN-07      Contributia angajatorilor pentru Fondul de garantare pentru plata creantelor sociale (data luarii in evidenta):01-JAN-07      Contributia pentru asigurari de sanatate (data luarii in evidenta):01-JAN-07      Contributii pentru concedii si indemnizatii de la persoane juridice sau fizice (data luarii in evidenta):01-JAN-07      Taxa jocuri de noroc (data luarii in evidenta):NU      Impozit pe veniturile din salarii si asimilate salariilor (data luarii in evidenta):01-JAN-07      Impozit la titeiul si la gazele naturale din productia interna (data luarii in evidenta):NU      Redevente miniere/Venituri din concesiuni si inchirieri (data luarii in evidenta):NU      Redevente petroliere (data luarii in evidenta):NU    


Uite-o :D

Bravo!  :clapping:

L.E. ciudat ca ieri cautarea nu mi-a dat nici un rezultat... acum am gasit-o si eu.  :)

Edited by radumiki, 10 January 2008 - 08:48.


#177
work_it_work

work_it_work

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 17.06.2007
nu stiu ce sa zic de firma Loreana-Ind srl.... trebuie "scotocit" bine sa nu fie tepari  B)

#178
prise

prise

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 402
  • Înscris: 30.04.2006
eu tot ii sun da imi raspunde casuta ...

#179
Kamil77

Kamil77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.01.2008

View PostBIZZARR, on Jan 2 2008, 15:35, said:

Salutare


Stie cineva cine se ocupa de reciclarea butoaielor de plastic de 200 litri? M-ar interesa pentru societatea la care lucrez. Cantitatile sunt destul de mari (de exemplu, in jud. bihor, in luna august au fost in jur de 60 de butoaie) , si nevoia de a fi reciclate este foarte mare, deoarece platim la fondul de mediu destul de mult, si pe deasupra mai platim si pentru dispozare. De asemenea m-ar interesa daca societatea care le preia poate elibera o hartie prin care sa se precizeze faptul ca am reciclat aceste deseuri, ca sa nu mai trebuiasca sa platim la fondul de mediu.

multumesc anticipat.

Sunt din Constanta si am fost la un simpozion zilele trecute. Este o firma care se numeste Ecoplast Group am cautat si pe net si am vazut ca au site www.ecoplast-group.ro   acestia cumpara multe materiale plastice si am auzit ca sunt seriosi. Noroc ..

#180
Kamil77

Kamil77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 13.01.2008

View Postarcond, on Nov 11 2007, 14:05, said:

Eu sunt unul din putinii care se intereseaza de domeniu , in rest , s-ar parea interesul ca e minim .

Arcond - ai un numar de telefon ? vroiam sa dezbat cateva aspecte vis a vis de reciclarea maselor plastice in special polipropilena si polietilena.
Merci.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate