Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Imprimanta laser ?

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
atom

atom

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 30.04.2004
As avea nevoie de o  imprimanta laser care sa fie capabila sa scoata citeva mii de printuri lunar , cu o viteza bunicica
  (minim 20ppm) si cu  USB/PARALEL la  maxim 350 de lei .

   La banii astia am gasit :
  
   Canon :      LBP2900   la 288 lei
  
   Samsung :  ML-2010P la 280 lei

   Lexmark   :  E120  la 259 lei

   Eu as merge pe Samsung ( rezolutie mai buna , viteza de tiparire mai mare , cartusul tine 3000 pagini fata de 2500
   Canon ... etc ) .
  
   Ceva sugestii , recomandari ?

#2
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
Cum Canon este parintele tehnologiei de prinatre laser, nu ezita sa iei Canon. Daca instinctul ti-ar spune ca HP sunt mai buni, gandeste-te de 2 ori: HP ia componente de la Canon, schimba designul si vinde imprimante laser sub brand propriu.

Canon are cea mai mic arata de produse stricate, cand e vorba de imprimantele laser.

#3
donpetru

donpetru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 02.01.2007

 CAlex, on Mar 21 2007, 23:46, said:

HP ia componente de la Canon, schimba designul si vinde imprimante laser sub brand propriu.


Esti sigur, eu vreau sa spun ca HP nu mai face ce facea odinioara, iar Canon nu e mai prejos. Aceasta concluzie am tras-o din nenumaratele exemplare de imprimante Canon si Hp pe care le-am depanat. Asa ca....chiar nu mai stii ce sa cumperi in ziua de azi. :D

#4
claudiu1

claudiu1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,804
  • Înscris: 01.10.2004
Sper ca pana la urma ai luat Canon :)
Eu am de cativa ani un HP 1100, pentru utilizari casnice, si m-am orientat tot dupa brand - am cautat Canon, Epson si HP, ajungand la ultima (din lista).

#5
donpetru

donpetru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 02.01.2007
Foloseste cineva imprimanta  laser Samsung : ML-2010P conectata la calculator pe USB ? Am incercat de nenumarate ori sa o instalez dar Windows-ul imi afiseaza urmatorul mesaj de atentionare: "Imposibil de incheiat operatia. Serviciu comprimare imprimare nu functioneaza". Am reincercat cu ajutorul setup=ului de pe CD original de instalare dar nimic, pur si simplu nu vrea sa o instaleze ? Ma gandeam sa incerc sa o conectez pe portul paralel, credeti ca am vreo sansa. Mentionez ca pagina test o scoate super super dar in rest...nimic.
E vreo problema daca la calculator am USB 2.0 ? Producatorul recomanda USB 1.1. Ce se poate face ?

#6
cioclopica

cioclopica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,441
  • Înscris: 07.05.2006

 donpetru, on Apr 10 2007, 21:56, said:

E vreo problema daca la calculator am USB 2.0 ? Producatorul recomanda USB 1.1. Ce se poate face ?
Incearca cu un hub USB bagat in portul USB2. Multiplicatorul este de tip 1.1

#7
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005

 donpetru, on Apr 10 2007, 22:56, said:

Foloseste cineva imprimanta  laser Samsung : ML-2010P conectata la calculator pe USB ? Am incercat de nenumarate ori sa o instalez dar Windows-ul imi afiseaza urmatorul mesaj de atentionare: "Imposibil de incheiat operatia. Serviciu comprimare imprimare nu functioneaza". Am reincercat cu ajutorul setup=ului de pe CD original de instalare dar nimic, pur si simplu nu vrea sa o instaleze ? Ma gandeam sa incerc sa o conectez pe portul paralel, credeti ca am vreo sansa. Mentionez ca pagina test o scoate super super dar in rest...nimic.
E vreo problema daca la calculator am USB 2.0 ? Producatorul recomanda USB 1.1. Ce se poate face ?

In mod sigur este o problema legata de software. O problema cu Windows Installer sau ceva legat de windows. Incerca sa instalezi ultima versiune de Windows Installer sau instaleaza windows pe curat cu driverele cele mai noi.

#8
donpetru

donpetru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 800
  • Înscris: 02.01.2007

 Doru_Neo, on Apr 11 2007, 06:35, said:

In mod sigur este o problema legata de software. O problema cu Windows Installer sau ceva legat de windows. Incerca sa instalezi ultima versiune de Windows Installer sau instaleaza windows pe curat cu driverele cele mai noi.

Si eu banuiam ca e vorba de Windows pt ca folderul Imprimante si Faxuri la mine este gol ? E vreo problema ? Am auzit ca USB2.0 e compatibil cu USB1.1, asa e ?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate