Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

MAGAZINUL ON-LINE 'QUELLE'

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#55
eddie91tm

eddie91tm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,048
  • Înscris: 04.02.2007

View PostClaudia75, on Mar 21 2007, 11:14, said:

Salut,

As dori sa stiu daca a auzit cineva de magazinul online
de vestimentatie www.quelle.com.ro. Are sediul in Satu-Mare.
Daca ati facut vreo comanda si ce impresii v-a lasat.  :)

Multumesc.

Au preturi cam mari pentru Levi's , Adidas , Puma am comparat cu magazinele exclusive unde se vad mai ieftin cu 10 - 30 ron iar plus taxele de transpor nu mi se pare rentabil . Deci tot mai bine mergeti la mall  :peacefingers:

#56
p_nicoleta

p_nicoleta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 22.10.2007
buna. si eu am comandat de quelle cam pe 28 iulie, o rochie de seara, sandale  si un costum. Am primit un e-mail dupa vreo 2 zile cum ca nu au 1 produs din ce am comandat si trebuie sa mai astep vreo 3-4 sapt.Din nefericire am anulat comanda pt ca produsele imi trebuiau pe 8 sept(pt o nunta).In schimb am comandat placi de oglinda autoadezive si o folie oglinda, NU am primit decat placile oglinda si calitatea...jalnica.... Dar ce sa fac?! imi sunt foarte necesare pt a schimba putin aspectul mobilei din bucatarie.Attached File  acasa_068.jpg   343.98K   117 downloadsTin sa precizez ca al doilea produs nu l-am primit nici acum:(

#57
dana3262

dana3262

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 19.10.2007

View Postelectronicholas, on Apr 9 2007, 08:12, said:

Eu am cumparat 6 produse dar am unul care nu functioneaza; ghinion...

(nu va luati expresor elta...cel putin nu de la QUELLE)

Si eu l-am cumparat. MIZERABIL!!! BATAIE DE JOC!!!
Odata cu el, am pus capat cumparaturilor de la Quelle!

#58
Frankie

Frankie

    Bad Motherfucker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,577
  • Înscris: 13.04.2004

View Postdana3262, on Oct 29 2007, 13:39, said:

Si eu l-am cumparat. MIZERABIL!!! BATAIE DE JOC!!!
Odata cu el, am pus capat cumparaturilor de la Quelle!
De ce nu l-ai trimis inapoi daca nu ai fost satisfacuta ?
Puteai sa faci asta fara probleme !

#59
hash1

hash1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 41
  • Înscris: 16.11.2006

View Postgtk, on Apr 15 2007, 21:11, said:

m-a pus dreaq si pe mine sa comand o pereche de pantaloni ca mi se pareau ca arata misto, si un tricou... cum spuneau si cei de mai sus: una vezi in catalog/pe site si alta e in realitate... niste porcarii! (tricoul era ceva mai de calitate, insa pantalonii de toata jena ... si un croi aiurea, nu cum se vad in poze).. si nici marimile nu s-au potrivit... eu spun ca pur si simplu nu merita pe de o parte din cauza calitatii iar pe de alta din cauza marimilor si a croiurilor...
maine ii sun sa vad cum pot sa le trimit inapoi!  :angry:

Multi se vaita, dar lucrurile se pot trimite inapoi, si iti primesti banii ! Am facut asta fara probleme de mai multe ori !

#60
puremorning

puremorning

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 07.05.2007
Cred ca e o problema in perioada asta, probabil sunt foarte multe comenzi, pentru ca trebuia sa-mi ajunga coletul acum o saptamana, adica dureaza deja de o luna si un pic! In schimb, comanda trecuta, facuta pe la inceputul toamnei, mi-a venit in 2 saptamani. Nu mi-au placut foarte mult bluzele de bumbac, s-au labartat si le pot purta doar ca pijamale.  :lol: In schimb lenjeria intima, puloverele si incaltamintea sunt de foarte buna calitate.

#61
monalicious

monalicious

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.11.2007

View Postramonia, on Sep 5 2007, 19:01, said:

eu am comandat de pe victoria secret.sunt foarte foarte multumita.dar nu va recomand colectia PINK materialele fiind pe masura pretului
Unde si cum ai comandat "de pe victoria secret"? Ca eu am incercat sa fac comanda pe Victoria's Secret si nu livreaza in Romania. Eu am mai multe produse V's S si sunt innebunita dupa ele. Chiar si dupa chilotzeii din colectia Pink pe care ii am de aproape 2 ani, i-am purtat ocazional :naughty: si sunt ca noi. Nu mai vorbesc de cosmetice si parfumuri... :worthy:

#62
Guguluff

Guguluff

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 08.01.2007
Eu vreau sa comand un obiect electro-casnic de la Quelle, marca Privileg. Stiti ceva, sunt bune sau nu? Si au manual in romana si se asigura service?
La haine si incaltari chiar nu m-as baga prin corespondenta, daca vrei sa-ti vina bine mergi si le probezi. Si apropo de TCM ce bataie de joc sunt magazinele lor din Romania fata de Austria. La noi ajung dupa ce stau la ei pe rafturi luni intregi.

#63
indiralisa_26

indiralisa_26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 78
  • Înscris: 16.03.2007
buna,
am comandat si eu de la quelle de vreo 4 ori:
mie produsele mi se par ok -am cerut doar imbracaminte-pulovere,geci,pijamale si raportul calitate pret mi se pare bun
am avut o singura problema cu niste balerini care ca si croiala sunt foarte largi in laterala si s-au si dezlipit dupa cca 3 purtari ...
dar pt 30 ron cat am dat pe ei...
altceva nu am cumparat dar nici nu m-as risca sa iau tigai, pahare si altele.

#64
solitudes

solitudes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,573
  • Înscris: 07.03.2007
1. ma  :puke: pe quelle. de 3 luni tot astept niste cataloage de la ei .
2. am o colega de birou , si ea asteapta de o luna un pulover.
so ,  :finger: quelle.

#65
gyka

gyka

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 39
  • Înscris: 15.10.2007

View Postmonalicious, on Nov 23 2007, 13:42, said:

Unde si cum ai comandat "de pe victoria secret"? Ca eu am incercat sa fac comanda pe Victoria's Secret si nu livreaza in Romania. Eu am mai multe produse V's S si sunt innebunita dupa ele. Chiar si dupa chilotzeii din colectia Pink pe care ii am de aproape 2 ani, i-am purtat ocazional :naughty: si sunt ca noi. Nu mai vorbesc de cosmetice si parfumuri... :worthy:

VS livreaza in Romania..ai fi uimita cata lume isi ia de la ei. Gajika mea, comanda juma de salariu in fiecare luna! Da'merita :D imi place cand o vad ca e frumoasa si aranjata!

#66
ioana_av

ioana_av

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 04.02.2008
eu mi-am luat niste  cizme de la quelle,au venit in 3 saptamani am fost multumita de ele mi-am  mai facut comanada de o pereche de botine,am asteptat o luna si cand i-am sunat mi-au zis pe un ton rautacios ca nu mai vine ca nu s-au  catadicsit mariile lor sa trimita un mail sa-mi zik ca nu mai vine asa ca la quelle fiecare cu norocul lui <_<  :angry:

#67
alexx1402

alexx1402

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,229
  • Înscris: 01.01.2007
Sunt cam kkciosi. Astept cataloagele de vreo doua luni. Probabil cand am sa le primesc, nu voi mai avea ce face cu ele. (se va modifica oferta)

#68
alina2903

alina2903

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.02.2008

View Postioana_av, on Feb 9 2008, 17:56, said:

eu mi-am luat niste  cizme de la quelle,au venit in 3 saptamani am fost multumita de ele mi-am  mai facut comanada de o pereche de botine,am asteptat o luna si cand i-am sunat mi-au zis pe un ton rautacios ca nu mai vine ca nu s-au  catadicsit mariile lor sa trimita un mail sa-mi zik ca nu mai vine asa ca la quelle fiecare cu norocul lui <_<  :angry:




Buna! Mi-am comandat si eu de la Quelle o jacheta marimea 36 (dupa masuratorile lor)  si este putin cam mare.... nu spun ca nu merge...dar se putea si mai bine. Acum mi-am comandat doua perechi de jeans marimea 34, o bluza marimea 34 si doua perechi de balerini marimea 37 (atat port eu). Imi este teama ca am dat-o in bara cu jeansii, dar din ce am citit pe forum ei au marimi mai mari decat cele romanesti. Mai ales ca am avut experienta cu jacheta. Astept o parere de la voi. Voi cu ati procedat? Din experienta voastra cu Quelle.   :rolleyes:


P.S Calitatea este buna.  ^_^

#69
andreeapricochi

andreeapricochi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.12.2007
Am comandat pe 5 nov 2007 doua haine de iarna la reducere,au trecut trei luni, n-am primit nimic. Pe linga haine am comandat o brosa de carpa, f urata in realitate, am primit brosa, deci am achitat taxa de transport si pt hainele pe care n-o sa le primesc vreodata.  Am comandat un puzzle cu voci de animale,a venit puzzle cu voci demasini trenulet,etc. Pe factura scrie voci de animale. AM comandat sandale marimea36, in realitate is 37 jumate.
Am comandat filtru de cafea, set plapumi,sialte jucarii de care sunt multumita. Noroc cu quelle!

#70
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Eu nu inteleg o chestie: daca primiti lucruri inutile de ce nu le returnati? Eu am primit de la ei (prin posta mare prostie - curier e cel mai bine) un sutien ce era facturat de 2 ori. Le-ma trimis mail si am primit prin posta si al doilea fara taxe si alea prostii. Oameni aia reusesc sa rezolve probleme daca le spunem care sunt acelea pentru ca ei au destule comenzi ca sa nu tina minte ca ai comandat tu 2 paltoane. Trimite mail suna spune-le si o sa se rezolve.
Eu sunt multumita de ei si de serviciile lor.

Apropo de brosa - exista si riscuri cand comanzi on line si nu vezi produsul. Asta e

#71
andreeapricochi

andreeapricochi

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 05.12.2007
CATALOAGE  de la quelle .
Daca ati primit vreodata catalog fara sa cereti, a doua oara nu mai pupati. Eu cer de jumatate de an un nou catalog si, nimic. In schimb, un prieten care n-are nici o treaba cu quelle, s-a trezit cu el in cutia postala. Ce rost are sa va dea catalog nou, daca deja sinteti clientul lor?

View PosteSkybax, on Feb 29 2008, 15:18, said:

Eu nu inteleg o chestie: daca primiti lucruri inutile de ce nu le returnati? Eu am primit de la ei (prin posta mare prostie - curier e cel mai bine) un sutien ce era facturat de 2 ori. Le-ma trimis mail si am primit prin posta si al doilea fara taxe si alea prostii. Oameni aia reusesc sa rezolve probleme daca le spunem care sunt acelea pentru ca ei au destule comenzi ca sa nu tina minte ca ai comandat tu 2 paltoane. Trimite mail suna spune-le si o sa se rezolve.
Eu sunt multumita de ei si de serviciile lor.

Apropo de brosa - exista si riscuri cand comanzi on line si nu vezi produsul. Asta e
S-o crezi tu ca se rezolva daca trimitimail-uri. AM trimis ``n`` mailuri, intrebind despre hainele mele comandate. N-am primit nici un raspuns EVER. Promotiile sunt fictive, pe site nu gasesti niciodata `disponibile in stoc` chiar daca imaginile salasluiesc luni intregi.
Nu stiam ca nu se mai percepe taxa de transport daca trimiti produsul inapoi.

#72
eSkybax

eSkybax

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 916
  • Înscris: 20.09.2007
Ideea ar fi ca se prea poate sa nu primesti raspuns daca: folosesti yahoo mail s-ar putea sa ajunga in spam si deci sa fie sters, mailurile cu probleme trebuie trimise cu subiect si predicat , sa dai cat mai multe detalii despre probleme etc. si mai ales sa te prezinti si sa lasi datele de contact. Deci un mail oficial. Daca trimiti un mail izbit acolo cu trei vorbe de genu " nu am primit comanda si nu o sa mai comanda in veci de la voi ca sunteti neseriosi" sincer nici eu nu ti-as raspunde. Intotdeauna am fost de parere ca un raspuns sau altul tine de exprimare. Daca ai vb si cu ei cum mi-ai raspuns mie e clar. Iti doresc succes.

PS recunosc ca acele cataloage vin cu intarziere dar si asta se poate rezolva pana la urma.
PS2 in legatura cu incaltamintea si cu toate produsele quelle daca citeai tot topicul vedea ca s-a spus undeva pe la inceput ca toate produsele sunt cu o masura mai mare. deci daca porti 37 comanzi 36. E simplu. Eu am primit totul ok pe principiul acesta. Si e bine daca tot vezi ca sunt produse la promotie sa suni sa vezi daca mai au si cat exact.
PS3 nu le tin partea, exprim o parere pentru ca sunt ok in servicii

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate