Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

MAGAZINUL ON-LINE 'QUELLE'

- - - - -
  • Please log in to reply
115 replies to this topic

#19
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004
m-a pus dreaq si pe mine sa comand o pereche de pantaloni ca mi se pareau ca arata misto, si un tricou... cum spuneau si cei de mai sus: una vezi in catalog/pe site si alta e in realitate... niste porcarii! (tricoul era ceva mai de calitate, insa pantalonii de toata jena ... si un croi aiurea, nu cum se vad in poze).. si nici marimile nu s-au potrivit... eu spun ca pur si simplu nu merita pe de o parte din cauza calitatii iar pe de alta din cauza marimilor si a croiurilor...
maine ii sun sa vad cum pot sa le trimit inapoi!  :angry:

Edited by gtk, 15 April 2007 - 21:12.


#20
Claudia75

Claudia75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 18.12.2006
Eu n-am primit nici macar catalogul desi l-am comandat a doua oara.
Sunt niste neseriosi.  :nonobad:

#21
puffarina

puffarina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 02.05.2007
Si eu am facut comanda la Quelle de 2 ori, prima data am luat niste chilotei...in catalog aratau mai bine ca in realitate...si mergeau un numar mai mici, cam innot in ei  :D dar nu-i bai, iarna cand e frig merg  :P  A doua comanda a fost acum o luna, mi-am luat o pereche de sandale...sunt super, sa vedem cat o sa tina si o trusa de manichiura - asta arata jalnic, mai rau ca cele din Obor si nu prea taie nimic. Aveti grija mare ce va comandati, depinde de bafta fiecaruia, si aveti grija la marimi, comanadati intotdeauna cu o marime mai mica. Spor la cumparaturi :)

#22
Claudia75

Claudia75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 18.12.2006
In sfarsit, am primit si eu catalogul. Dar in intr-o stare jalnica.
Murdar si cu copertile rupte. O sa fac o comanda mica sa vad ce si cum.
Puffarina, tie in cat timp ti-au livrat produsele ?

Edited by Claudia75, 17 May 2007 - 12:37.


#23
ioana88

ioana88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 26.01.2007
Eu mi-am luat 2 tricouri si o pereche de sandale,desi au preturi cam mari eu izc ca merita pt ca marfa este de calitate si se gaseste chiar de toate

#24
Claudia75

Claudia75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 18.12.2006
Ai comandat din catalog sau de pe site, Ioana?
Si in cat timp ai primit produsele?

#25
elfa64

elfa64

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 25.01.2007

 Claudia75, on Jun 4 2007, 13:16, said:

Ai comandat din catalog sau de pe site, Ioana?
Si in cat timp ai primit produsele?
Eu am o veche experienta cu cei de la quelle, am comandat de la ei chiar de la inceput si parerile pe care le am sunt ...mixte(n-am acuma timp sa detaliez).E mai indicat sa comanzi de pe site, iar marfa vine , de regula, dupa minimum 10 zile. Daca vine. Mi s-a intamplat sa comand ceva..pentru ziua unei prietene...bine ca m-am asigurat si de un alt cadou, pentru ca cei de la quelle n-au catadicsit sa trimita bluza si nici sa ma anunte ca nu mai au in stoc produsul...
Ce-i drept, insa, produse simple si sport la preturile de la quelle gasesi mai greu pe piata romaneasca...asta ca un plus pentru ei(ca sa nu mai enumar marea lista de minusuri).

A, si iti recomand sa bifezi expeditia prin firma de curierat, nu prin posta romana. Ca merge mai bine... :P

#26
Claudia75

Claudia75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 18.12.2006

 elfa64, on Jun 4 2007, 18:21, said:

Eu am o veche experienta cu cei de la quelle, am comandat de la ei chiar de la inceput si parerile pe care le am sunt ...mixte(n-am acuma timp sa detaliez).E mai indicat sa comanzi de pe site, iar marfa vine , de regula, dupa minimum 10 zile. Daca vine. Mi s-a intamplat sa comand ceva..pentru ziua unei prietene...bine ca m-am asigurat si de un alt cadou, pentru ca cei de la quelle n-au catadicsit sa trimita bluza si nici sa ma anunte ca nu mai au in stoc produsul...
Ce-i drept, insa, produse simple si sport la preturile de la quelle gasesi mai greu pe piata romaneasca...asta ca un plus pentru ei(ca sa nu mai enumar marea lista de minusuri).

A, si iti recomand sa bifezi expeditia prin firma de curierat, nu prin posta romana. Ca merge mai bine... :P

Merci pentru pont.
Chiar oscilam intre a comanda din catalog sau direct de pe site.

#27
retele

retele

    Acest etern fabulos

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,788
  • Înscris: 29.04.2004
eu am comandat de vreo lună catalogul, n-a ajuns încă.
vine tare din urmă OTTO, sunt curios la ăștia cât durează primirea catalogului (telefonic mi-au spus că aprox. 3 săptămâni)

#28
Claudia75

Claudia75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 18.12.2006
La OTTO,  am comandat catalogul acum o luna si jumatate si inca n-a venit.
Probabil ca trebuie sa-l mai comand o data pentru ca la ei nu poti face comanda decat din catalog.

#29
BrokenWings

BrokenWings

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 27.04.2007
am comandat shi eu de la ei...mai intai catalogul care s-a lasat ashteptat cam o luna, apoi mi-am luat inima in dintzi shi am comandat doua costume de baie shi doua seturi de slipi (am comandat cu o prietena). Slipii sunt exact cum ma ashteptam, adeca calitate normala, nici sub ashteptari, dar nici peste, pretzul lor spunea tot inca d la inceput : 30 lei/6 perechi  :D  Despre costumele de baie, sunt super multzumita. materialul este net calitativ fatza d ceea c am vazut prin orash shi modelul imi place la nebunie, iar pretzul a fost ok: 50 lei noi. comanda am facut-o pe net, dupa c m-am uitat la masurile d acolo..am ales un 36 shi va spun ca vine pe mine exact ca pe manechinul ala din poza. imi place mult de tot. pana a sosit comanda a durat tot asha, cam 3 saptamani si deshi am facut doua comenzi separate, am platit taxele de 9 lei doar la al doilea colet care a venit cu cateva zile mai tarziu.
cred ca voi mai comanda si pe viitor.

#30
tebby

tebby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.06.2007
recomand cu incredere ! am comandat inca din noiembrie trecut si mi-a sosit exact lucrul comandat. materialele sunt bine-inteles, conform preturilor dar nu sunt rele. la preturi mari calitatea este pe masura. totul e sa comandati conform masurilor din catalogul trimis de ei si sa sperati sa nu se produca vreo greseala in prelucrarea comenzii.
pt. toata lumea numai bine !

#31
ralucush1981

ralucush1981

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.06.2007
Eu mi-am luat rochite si bluzite de pe www.kstore.ro. Calitatea este buna si sunt modele pe care nu le-am mai vazut nicaieri. De fiecare data cand vreau sa-mi iau ceva deosebit din magazine fizice nu gasesc decat 2-3 modele care evident sunt peste tot. Vin repede si daca au pe stoc ajung chiar in aceeasi zi

#32
rallovely

rallovely

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 10.05.2007

 BrokenWings, on Jun 17 2007, 14:35, said:

am comandat shi eu de la ei...mai intai catalogul care s-a lasat ashteptat cam o luna, apoi mi-am luat inima in dintzi shi am comandat doua costume de baie shi doua seturi de slipi (am comandat cu o prietena). Slipii sunt exact cum ma ashteptam, adeca calitate normala, nici sub ashteptari, dar nici peste, pretzul lor spunea tot inca d la inceput : 30 lei/6 perechi  :D  Despre costumele de baie, sunt super multzumita. materialul este net calitativ fatza d ceea c am vazut prin orash shi modelul imi place la nebunie, iar pretzul a fost ok: 50 lei noi. comanda am facut-o pe net, dupa c m-am uitat la masurile d acolo..am ales un 36 shi va spun ca vine pe mine exact ca pe manechinul ala din poza. imi place mult de tot. pana a sosit comanda a durat tot asha, cam 3 saptamani si deshi am facut doua comenzi separate, am platit taxele de 9 lei doar la al doilea colet care a venit cu cateva zile mai tarziu.
cred ca voi mai comanda si pe viitor.
Super noroc..eu am comandat in decembrie anul trecut la recomandarea unei prietene....au sunat dupa 10 zile sa-mi zica ca nu au pe stoc si vin cam in 3 saptam zis ok...astept si astept si astept....si m-au mai sunt o data pe la jumatatea lui aprilie sa ma intrebe daca mai vreau comanda ca acum sunt disponibile...pai merci mult...ca eu comandasem pulovere si pantaloni..ce dreag sa mai fac cu ele cand "vara" batea la usa.
Eu nu as recomandahttp://forum.softpedia.com/style_emoticons/default/ohmy.gif
http://forum.softped...efault/ohmy.gif

#33
daniella22

daniella22

    Junior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.07.2007

 Manischewitz, on Mar 22 2007, 11:33, said:

Eu am numa' pareri foarte bune despre QUELLE. Am cumparat de mai multe ori si a fost totul OK.

O singura chestie negativa: cataloagele comandate sosesc cam haotic. (cred ca:probleme cu Posta Romana).
Si eu am comandat un tricou de la Quelle de culoare rosie si a sosit un produs care m-a multumit pe deplin,nu stiu de ce vorbiti de culori sterse:al meu e de un rosu foarte ochios.Am mai comandat si o rochie de vara care intr-adevar a meritat banii,e foarte frumoasa.In privinta marimilor:am cerut mereu marimea 38,pentru ca sunt slaba si au sosit produse care mi s-au potrivit perfect.Si la pantofi la fel,eu port marimea 36 si asta mi-a venit prin posta.Pantofii imi vin ca turnati si sunt si foarte comozi desi au un pic de toc.Nu cred ca marimile lor nu corespund cu ale noastre dar trebuie sa fiti foarte atenti cand calculati dimensiunile si verificati in tabel pentru ca daca gresiti sau exagerati chiar si putin,nu primiti exact ce doriti.In concluzie,toate produsele pe care le-am primit de la Quelle s-au potrivit cu marimea mea.Nu am returnat niciodata un produs fiindca am fost mereu atenta la descrieri si la tabelul de marimi.Culorile imi plac fiindca unele dintre ele sunt discrete,nu sterse.Dar cele portocalii si rosii sunt chiar ochioase.

#34
Claudia75

Claudia75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 18.12.2006
Am spus ca o sa comand si eu niste produse de la Quelle. Si am comandat 2 perechi de pantaloni de vara si 2 bluze.
Mi-au sosit exact in termenul prevazut, adica in 3 saptamani. In ce priveste calitatea, sunt super multumita. Sunt net superioare celor ce se gasesc la mine in oras, si in privinta materialului, a culorii, a croielii, un design modern. Super.
O sa mai comand si pe viitor. Am pus ochii acum pe un sacou din piele.
Deci, sfatul meu e sa comandati ca se merita.  :coolspeak:

#35
mailman

mailman

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 04.11.2005
Merita sa cumparati de la Quelle. Tot ceea ce am comandat a venit la timp, e de buna calitate si fara defecte; lucrurile poarta eticheta 'Made in Germany', deci sunt chiar de calitate.

#36
dea_roscata

dea_roscata

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 20.07.2007
Va rog frumos sa ma ajutati si pe mine putin,sa-mi spuneti ce parere aveti:vreau sa-mi cumpar din catalogul Quelle: Placa de intins parul PRIVILEG,la pretul de
129,90 RON......ce parere aveti? se merita sa-l cumpar? :rolleyes: ........chiar imi doresc un asfel de aparat,de mult timp cautasem..........ce spuneti?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate