Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Ce ati face daca s-ar pune in aplicare "FUP" pt. Clicknet Express

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
dragosbm

dragosbm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 14.09.2006

View PostSpeedo, on Jun 22 2007, 20:59, said:

Pe surse inteleg ca...

La actualele abonamente nu mai este FUP.
Cand se vor mari vitezele....daca se vor mari....cand se vor mari, vitezele mai mari vor insemna si FUP, dar migreaza la ele numai cine va dori, caz in care li se va aplica si FUP.

Scuze, dar decât un abonament de 8 Mbps care după 10 giga trafic scade la 1 Mbps sau poate chiar mai puțin.. aș prefera 2,5 Mbps nelimitat :P. Ce am scris eu e doar un exemplu ...

#56
Radu18

Radu18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 17.06.2007

View PostSpeedo, on Jun 22 2007, 20:59, said:

Pe surse inteleg ca...

La actualele abonamente nu mai este FUP.
Cand se vor mari vitezele....daca se vor mari....cand se vor mari, vitezele mai mari vor insemna si FUP, dar migreaza la ele numai cine va dori, caz in care li se va aplica si FUP.

Eu nu sunt pe Romtelecom, dar bine ca au scos FUP, aveau de pierdut putin pe partea asta, pentru ca restul marilor ISP, cum ar fi RDS si UPC nu practicau asa ceva.

Consider că asta nu face decât să se mai ascută puțin concurența, asta în condițiile în care Romtelecomul ar micșora puțin prețurile.

#57
dragosbm

dragosbm

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,061
  • Înscris: 14.09.2006

View PostRadu18, on Jun 22 2007, 23:33, said:

Eu nu sunt pe Romtelecom, dar bine ca au scos FUP, aveau de pierdut putin pe partea asta, pentru ca restul marilor ISP, cum ar fi RDS si UPC nu practicau asa ceva.

Consider că asta nu face decât să se mai ascută puțin concurența, asta în condițiile în care Romtelecomul ar micșora puțin prețurile.

Mie mi se pare că prețurile pentru serviciul ClickNet este în perfectă concordanță cu calitatea... Totuși... prețuri mai mici sunt bine-venite oricând !

#58
Radu18

Radu18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 17.06.2007

View Postdragosbm, on Jun 23 2007, 11:39, said:

Mie mi se pare că prețurile pentru serviciul ClickNet este în perfectă concordanță cu calitatea... Totuși... prețuri mai mici sunt bine-venite oricând !

Calitate este si la alti ISP-uri(bineinteles ca exista si exceptii), si asta la preturi mai mici decat Romtelecom.

Edited by Radu18, 23 June 2007 - 11:58.


#59
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003
radu18...nu ai vrea tu sa "caracterizezi" isp aia pe topicurile dedicate.....ca aici e cam offtopic  :)

#60
Radu18

Radu18

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 17.06.2007

View Posteb2e2, on Jun 23 2007, 13:28, said:

radu18...nu ai vrea tu sa "caracterizezi" isp aia pe topicurile dedicate.....ca aici e cam offtopic  :)

Ok, scuze de off-topic, am spus asta doar pentru ca veni vorba. :peacefingers:

#61
jumpbt

jumpbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 01.07.2007
cind ar expira contractul mult pa ca au incepput sa apara atitea firme de net....................
iei teapa o data a doua oara te chemi baiat istet

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate