Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ
 Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...
 Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...

Sunt apele termale daunatoare?
 Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...

Cat stați acasa in medie?
 

botinelli-incaltaminte si servicii fff proaste...

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
merry

merry

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 12.01.2007
mi-am cumparat in ianuarie o pereche de ghetute din piele, la reducere, de la o firma,  care se numeste "botinelli". cand am iesit incaltata prima data in ei, am simtit ca talpa dreapta era deformata. m-am dus cu ele inapoi, si nu au vrut sa mi le schimbe, pt ca au zis ca nu e vina lor, ca schimba sau dau banii inapoi numai daca se rup.  :cursing:  
m-am enervat, dar nu aveam ce face. intre timp le-am mai purtat si talpa s-a mai lasat, si nu se mai simte f tare ca e deformata. dar surpriza...s-au si rupt!!! :fyou:  bine-inteles, ca m-am dus cu ele inapoi, dar nu vor sa mi le schime pentru ca au zis ca le-am rupt eu!!!!
si nu vor sa-mi dea banii inapoi decat jumatate! cica asa e lege sau ceva de genu!
aaa,  si inca un lucru! cand am fost cu ele inapoi,  vanzatoarea a luat bonul sa se uite la el, si cand am plecat nervoasa l-am uitat acolo. bine-inteles ca m-am intors dupa el, dar nu mai era, nu-l mai gasea :ack: , asa ca mi-a dar altul, pe care a scris suma si data reala, si l-a semnat. nu stiu daca are vreo valoreare .
intrebarea mea peste o saptamana expira garantia. mai pot face ceva? sau sa ma resemnez si sa merg cu ele la cizmar?

#2
ogog

ogog

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 13.02.2007

View Postmerry, on Feb 13 2007, 16:45, said:

mi-am cumparat in ianuarie o pereche de ghetute din piele, la reducere, de la o firma,  care se numeste "botinelli". cand am iesit incaltata prima data in ei, am simtit ca talpa dreapta era deformata. m-am dus cu ele inapoi, si nu au vrut sa mi le schimbe, pt ca au zis ca nu e vina lor, ca schimba sau dau banii inapoi numai daca se rup.  :cursing:  
m-am enervat, dar nu aveam ce face. intre timp le-am mai purtat si talpa s-a mai lasat, si nu se mai simte f tare ca e deformata. dar surpriza...s-au si rupt!!! :fyou:  bine-inteles, ca m-am dus cu ele inapoi, dar nu vor sa mi le schime pentru ca au zis ca le-am rupt eu!!!!
si nu vor sa-mi dea banii inapoi decat jumatate! cica asa e lege sau ceva de genu!
aaa,  si inca un lucru! cand am fost cu ele inapoi,  vanzatoarea a luat bonul sa se uite la el, si cand am plecat nervoasa l-am uitat acolo. bine-inteles ca m-am intors dupa el, dar nu mai era, nu-l mai gasea :ack: , asa ca mi-a dar altul, pe care a scris suma si data reala, si l-a semnat. nu stiu daca are vreo valoreare .
intrebarea mea peste o saptamana expira garantia. mai pot face ceva? sau sa ma resemnez si sa merg cu ele la cizmar?

Buna. Sfatul meu --- OPC cat mai repede, fa o reclamatie scrisa cu numar de inregistrare. Ai ca dovada bonul si ghetutele. E singura sansa.
Desi ai gresit deoarece trebuia de prima data de cand s a lasat talpa sa te duci la OPC si se rezolva mai repede. Daca faci reclamatie scrisa de pe internet o sa primesti un numar de inregistrare care trebuie sa ti l notezi. Ei trebuie parca in 30 zile sa ti raspunda, dar tu ar fi bine sa suni la cateva zile sau poti sa suni sau personal sa depui reclamatie.

#3
ryky

ryky

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 647
  • Înscris: 20.08.2006
http://www.anpc.ro/a...n...&Itemid=101

#4
logicmet

logicmet

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 30.12.2007
Patronul de la Botinelli a fost asociat la Leonardo. A facut un brand nou cu aceeasi marfa de calitate indoielnica.

Stiati ca Leonardo are adaosuri de pana la 400% ? E si normal sa-si permita sa afiseze reduceri nesimtite. Chiar si dupa aplicarea reducerilor ramane cu un profit considerabil.
Afirmatia e cat se poate de sustinuta. Sunt proprietarul unui magazin de incaltaminte din Galati.
Pot da si cateva exemple. Cizme dama pe care eu le iau de la importator cu 35 Ron (made in china), la Leonardo le gasiti cu 179 Ron, fara reducere.Pantofi barbati care la importator sunt 9 Ron, Leonardo ii vinde cu 45 Ron, cu reducere. Si exemplele pot continua.

Asta inseamna sa ai brand. Poti vinde orice, la orice pret.

Sfatul meu este sa fiti atenti ce cumparati. Snobismul se plateste scump in Romania.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate