Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Doua placi de sunet pe un sistem

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#19
amandigi

amandigi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,114
  • Înscris: 13.12.2006
Dupa parerea mea ca un program sa poate reda sunet simultan pe mai multe placi de sunet e nevoie de acest suport in programul respectiv si nu in drivere, sistem de operare, etc.

#20
PanLi

PanLi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 124
  • Înscris: 26.04.2005

View Postamandigi, on Feb 24 2007, 12:14, said:

Dupa parerea mea ca un program sa poate reda sunet simultan pe mai multe placi de sunet e nevoie de acest suport in programul respectiv si nu in drivere, sistem de operare, etc.

Cred ca ai dreptate. Si eu m-am gandit mai mult si am ajuns la concluzia ca aplicatiile ar trebui proiectate in asa fel incat sa poata accesa toate device-urile instalate in acelasi timp. Am sa incep sa caut o asemenea aplicatie, mai exact un player audio care sa stie sa faca acest lucru. :peacefingers:

#21
tavykbt

tavykbt

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 12.01.2007

View PostDj_Bla, on Feb 24 2007, 11:20, said:

tavykbt  pe ea am dat 2.3 mil ROL, si am luat`o din Julius Mall IASI, etaju 1 la turbozone.

As vrea mai multe detalii, sa stiu daca merita sa o iau(eu am Creative SB 4.1), daca se simte diferenta etc. Nu inteleg de ce vreti mai multe placi. Daca vrei sa folosesti mai multe sisteme pe aceeasi placa(ca banuiesc ca vreti sa se auda in toate placile acelasi semnal), cumperi splitere si le baci in iesirile de la placa. N-am incercat da cred ca merge :D

#22
Dj_Bla

Dj_Bla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 27.10.2003

View Posttavykbt, on Feb 27 2007, 17:17, said:

As vrea mai multe detalii, sa stiu daca merita sa o iau(eu am Creative SB 4.1), daca se simte diferenta etc. Nu inteleg de ce vreti mai multe placi. Daca vrei sa folosesti mai multe sisteme pe aceeasi placa(ca banuiesc ca vreti sa se auda in toate placile acelasi semnal), cumperi splitere si le baci in iesirile de la placa. N-am incercat da cred ca merge :D
tavykbt, vreau sa fol 2 (sau mai multe placi de sunet) pe acelashi sistem pentru ca vreau sa fol sistemu asemeni a doua playere. Deck A shi Deck B. Deck A imi da semnal pe placa X apoi in mixer pe canalele 1 shi 2 [cum e la mine] apoi out la speack`ere, iar Deck B da semnal in placa Y apoi canalele 3 shi 4 la mixer apoi out la speack`ere. Mai mult nu am ce ezplica, cu banuiala ca m`am facu destul de intzeles.

#23
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,467
  • Înscris: 08.12.2006
ba nu te-ai facut ințeles deloc, încearcă să scrii românește!

#24
Dj_Bla

Dj_Bla

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 27.10.2003

View Postantinari, on Feb 27 2007, 21:36, said:

ba nu te-ai facut ințeles deloc, încearcă să scrii românește!
antinari ce nu ai intzeles` ? "speack`ere = difuzoare, boxe , "out" = ieshire , afara  ... ce mia e pe acolo in alta limba decat romaneshte ?

#25
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,467
  • Înscris: 08.12.2006

View PostDj_Bla, on Feb 27 2007, 20:39, said:

antinari ce nu ai intzeles` ? "speack`ere = difuzoare, boxe , "out" = ieshire , afara  ... ce mia e pe acolo in alta limba decat romaneshte ?
Am marcat cu bold cuvintele pe care nu le inteleg, nu le-am gasit nici in dictionar...
Oricum, presupun ca voiai sa afli cum poti sa folosesti deck A pe o placa de sunet, iar deck B pe o alta placa de sunet. Daca cele doua placi de sunet sunt instalate si nu apar incompatibilitati, incearca Virtual DJ, poti seta diferit destinatia celor doua "deck-uri".
Daca raspunsul nu este la obiect, probabil cauza sunt cuvintele pe care nu le cunosc, si nu le-am gasit nici in dictionar.
Bafta!

#26
Alergic

Alergic

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 16.06.2005
mi-am luat si eu de curand in pmx 602d si nu am un manual in limba romana crezi ca poti sa ma ajuti.
     e-mail: [email protected]

#27
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,467
  • Înscris: 08.12.2006

View PostAlergic, on Mar 1 2007, 15:28, said:

mi-am luat si eu de curand in pmx 602d si nu am un manual in limba romana crezi ca poti sa ma ajuti.
     e-mail: [email protected]
daca ai manual in engleza (si nu are prea multe pagini) ti-l traduc eu :D

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate