Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Despre tacuri

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Ma poate ajuta cineva?
Vreau sa imi cumpar un tac de biliard si as vrea sa stiu la ce sa ma uit in primul rand .
Sunt mai bune cele cu varf cu filet sau cele cu ferula de plastic?
Stiti un site din RO cu livrare la domiciliu ?
Merita investitia intr-un tac?

PS. joc aproximativ 5 ore de biliard / saptamana

Multumesc anticipat.

#2
shadow_x3x

shadow_x3x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,198
  • Înscris: 09.02.2007
Investitia intr-un tac merita daca esti cu adevarat pasionat de acest sport. In primul rand trebuie sa te uit la varf : marimea ideala e de 13 dar depinde si de stilul tau de joc. Daca stii sa joci bine cu efecte varful trebuie sa "tina" creta bine si sa fie rotunjit nu drept. Lungimea ar trebui sa fie in jur de 145-150 dar si aici depinde. Sa fii f atent sa fie drept si sa nu aiba nici un fel de imperfectiuni in portiunea superioara. Cat despre locul de unde sa cumperi sunt destule site-uri care cred ca fac livrari insa e mai bine sa vezi tu cu ochii tai modelele. Apropo, de unde esti?

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postshadow_x3x, on Mar 4 2007, 18:01, said:

Investitia intr-un tac merita daca esti cu adevarat pasionat de acest sport. In primul rand trebuie sa te uit la varf : marimea ideala e de 13 dar depinde si de stilul tau de joc. Daca stii sa joci bine cu efecte varful trebuie sa "tina" creta bine si sa fie rotunjit nu drept. Lungimea ar trebui sa fie in jur de 145-150 dar si aici depinde. Sa fii f atent sa fie drept si sa nu aiba nici un fel de imperfectiuni in portiunea superioara. Cat despre locul de unde sa cumperi sunt destule site-uri care cred ca fac livrari insa e mai bine sa vezi tu cu ochii tai modelele. Apropo, de unde esti?
Salut!
Mi-am cumparat pana la urma tacul.Am dat pe el 150 lei  sunt incantat de el mi-am luat si o caseta la el majoritatea care ma vad cu husa in mana ma intreaba la ce instrument cant  :rolleyes: . Sunt destul de pasionat de acest sport joc doar ca distanta de la mine de acasa pana la club e cam mare , deoarece in Arad sunt doar 2 cluburi .Cat despre tac are 150cm cam asa e numai bun pentru inaltimea mea , pastila e de 11mm imi place sa joc cu efecte  ;) .
Acum intrebarea. Cum intretin tacul? Sa fie mereu tanar si frumos? :D
Multumesc pentru raspuns.

Respect.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate