Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Migrare la un abonament superior......

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
akcentstyle

akcentstyle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 07.10.2006
Am abonament de 1.5 (dupa migrarea de anul trecut - initial a fost ab. de 512) de 9 luni.
Abonamentul este facut la tariful de 25 euro si am avut reducere la jumatate a abonamentului timp de 9 luni (asta a fost oferta). Incepand de luna viitoare nu voi mai plati ab. la jumatate ci va fi intreg, deci 25 euro. In conditiile astea ma gandeam sa fac un upgrade. Dar daca fac upgrade la 2.5 se aplica tariful din oferta, adica 26 euro, sau tariful normal de 35 euro? Intreb asta tinand cont de faptul ca am mai beneficiat de o oferta (cea existaenta in perioada in care am semnat contractul).
In ceea ce priveste contractul am inteles din posturile anterioare ca nu este nevoie ca acesta sa fie la final pentru a face upgrade. Dar avand in vedere ca eu mai am 15 luni de contract dupa upgrade se semneaza un nou contract? Sau se face o prelungire a contractului? Adica raman cu cele 15 luni de contract sau trebuie sa semnez unul nou?

Si inca ceva... sigur nu se percepe nici o taxa pentru acest upgrade?

Si sa nu uit... mai aveam o intrebare... am un modem Speedtouch 330 cu care sincer nu am avut nici o problema... s-a comportat exemplar... merge pe el o linie de 2.5? Intreb asta pentru ca nu am habar despre tehnica si ma gandeam ca poate exista unele limitari avand in vedere ca e cel mai iefin din oferata RTC.

Astept raspunsurile voastre si va multumesc anticipat.

Edited by akcentstyle, 08 March 2007 - 11:18.


#20
gutzanu

gutzanu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 15.02.2006
@akcentstyle din cate stiu pe Speedtouch 330 merge pana la 8Mbps. nu sunt acasa acum asa ca nu pot sa ma uit in manual. dar uita-te tu ca scrie acolo  :D  in orice caz, ce vrei tu se poate 100%

#21
stefan94

stefan94

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 920
  • Înscris: 09.11.2006

View Postakcentstyle, on Mar 8 2007, 09:13, said:

Am abonament de 1.5 (dupa migrarea de anul trecut - initial a fost ab. de 512) de 9 luni.
Abonamentul este facut la tariful de 25 euro si am avut reducere la jumatate a abonamentului timp de 9 luni (asta a fost oferta). Incepand de luna viitoare nu voi mai plati ab. la jumatate ci va fi intreg, deci 25 euro. In conditiile astea ma gandeam sa fac un upgrade. Dar daca fac upgrade la 2.5 se aplica tariful din oferta, adica 26 euro, sau tariful normal de 35 euro? Intreb asta tinand cont de faptul ca am mai beneficiat de o oferta (cea existaenta in perioada in care am semnat contractul).
In ceea ce priveste contractul am inteles din posturile anterioare ca nu este nevoie ca acesta sa fie la final pentru a face upgrade. Dar avand in vedere ca eu mai am 15 luni de contract dupa upgrade se semneaza un nou contract? Sau se face o prelungire a contractului? Adica raman cu cele 15 luni de contract sau trebuie sa semnez unul nou?

Si inca ceva... sigur nu se percepe nici o taxa pentru acest upgrade?

Si sa nu uit... mai aveam o intrebare... am un modem Speedtouch 330 cu care sincer nu am avut nici o problema... s-a comportat exemplar... merge pe el o linie de 2.5? Intreb asta pentru ca nu am habar despre tehnica si ma gandeam ca poate exista unele limitari avand in vedere ca e cel mai iefin din oferata RTC.

Astept raspunsurile voastre si va multumesc anticipat.

Pentru upgrade nu se plateste taxa suplimentara.
Valoarea abonamentului va fi cea corespunzatoare 2,5M (fost 1M) adica 35 EU (ai beneficiat pana acum de tarif promo si nu poti trece la alta promotie pana nu  se incheie contractul actual). Contractul merge mai departe, facandu-se doar act aditional de upgrade.
Si eu am Speedtoch 330 si merge foarte bine. Lasa-l asa ca modemul merge si la ADSL2+.
Eu mi-am dat cu parerea.Intreaba si la 930 (chiar daca sunt ametite cele de acolo) poate gasesti pe cineva "binevoitor", incurca promotiile si te trece in cealalta promotie.
Da o stire ce ai rezolvat.Sunt curios.

#22
akcentstyle

akcentstyle

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 337
  • Înscris: 07.10.2006
Mersi mult pentru raspunsuri... oarecum le anticipam... si dupa cum ma gandeam si eu... nu sunt "fraieri" RTC sa lase un client vechi de-al lor (cred ca de 25 de ani am tel de la RTC) sa beneficieze de doua promotii la rand... asta ar reprezenta probabil o CRIMA in opinia lor...

Dar... ma rog... pana la urma eu sunt multumit si cu linia de 1.5 atata timp cat nu se aplica FUP...

Oricum va multumesc inca o data pt raspunsuri...
O sa merg la sediul RTC (sunt cei mai prompti) cand o sa am timp si o sa revin cu detalii... desi nu cred ca o sa se intample asta prea curand...

#23
AirBoy

AirBoy

    Snow! Ski! Be freeeee...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,103
  • Înscris: 05.05.2003
@EXIT, ce-ai rezolvat pana la urma?

#24
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006
Deocamdată nimic... Mi-a cam trecut...  :mellow:
Avem abonament de voce cu minute incluse și din câte am citit pe-aici am înțeles că nu i se poate suprapune un abonament ADSL cu minute. Abonamentul de voce nu e pe numele meu ceea ce ar complica lucrurile. Mă mai gândesc...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate