Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...

Ce gen de muzica este?
 drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 

FUJIFILM - hints tips and tricks

- - - - -
  • Please log in to reply
186 replies to this topic

#181
Semper Pri

Semper Pri

    Wannabe photographer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,380
  • Înscris: 19.10.2006

 tibucristian, on Sep 14 2007, 08:17, said:

Ideea ca aparatul e nou, il am de o luna (in care am facut si altele decat poze...), asa incat inca il descopar. Iar modul de lucru (controlul, zoom-ul manual si restul) sunt cu totul si cu totul altceva decat la "sapuniera" detinuta pina acum, Sony P72. Asa ca...incerc-vad-intreb-invat.
N-aș vrea să mi-o iei in nume de rău, dar sfatul meu este să citești manualul de la cap la coadă. Apoi să mai intrebi pe forum vis-a-vis de eventualele nelămuriri.

P.S. Dacă aș fi voit să fiu mean iți spuneam doar RTFM ;)

#182
tibucristian

tibucristian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 475
  • Înscris: 07.08.2007

 Semper Pri, on Sep 15 2007, 22:22, said:

P.S. Dacă aș fi voit să fiu mean iți spuneam doar RTFM ;)

Nu o iau in nume de rau nimanui, dar, ca sa ma exprim in stilul tau, "I read TFM..", de doua ori, din scoarta in scoarta, cand am luat aparatul si inca o data dupa ce am vazut postul tau si chiar il consult de cate ori am vreo nelamurire sau in legatura cu anumire detalii pe care nu le-am retinut inca. DAR NU AM GASIT ACOLO NIMIC legat de problema de care intrebasem, iar exprimarea mea "Asa ca...incerc-vad-intreb-invat." se referea exact la aceste situatii.

#183
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

 neb1dalex, on Sep 13 2007, 19:55, said:

...sa eviti probleme/defectele de concept, ci chiar sa le exploatezi.

Ca o completare: nici chiar ochiul uman, în perfecțiunea lui, nu e lipsit de aceste "defecte". Corecția se face prin "firmware-ul" creierului nostru. Se corectează atât aberațiile geometrice cât și cele de culoare (white balance-ul, în cuvinte de specialitate), De exemplu, cu înaintarea în vârstă, cristalinul tinde să "îngălbenească" vederea, dar "softul" face corecția necesară și nu vedem în dominantă galbenă. ;)

#184
Amy69

Amy69

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 76
  • Înscris: 02.08.2006
Am si eu o intrebare de incepator si necunoscator. Se pot atasa filtre de polarizare pe un Fuji S5700?

#185
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005
Prin reviewuri scrie că are filet pentru filtre. Pe câți mm vezi că ar trebui să scrie pe obiectiv, în față.

#186
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 07.10.2005

 Amy69, on Oct 8 2007, 18:21, said:

Se pot atasa filtre de polarizare pe un Fuji S5700?
Suporta filtre de 46mm.

#187
mauriciosibiu

mauriciosibiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 21.04.2007
am o intrebare despre softul cu care este livrat aparatul....  FinePixViewer



am vazut ca la imagini poti sa deschizi sau sa inchizi fotografia...

intreabarea mea este....  se poate acelasi lucru si cu video????

am reusit odata... si nu mai tin minte cum....   am luat la rand fiecare functie si nu mai gasesc...  poate ma ajutati voi    MERCI

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate