Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Fiber Link in Iasi

- - - - -
  • Please log in to reply
1005 replies to this topic

#19
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
Intradevar este greu de refuzat :)

#20
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
mai putin daca te obliga sa dai cei 30 de euro la sfarsit.. o sa citesc contractul ala bine.

#21
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
In alta ordine de idei cine are Fiberlink de la RDS?In ce cartiere din Iasi stati?

#22
sezy

sezy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 21.08.2006

View Postmarincr, on Feb 22 2007, 18:57, said:

ca si cum m-ar obliga sa fac rata
cica daca te retragi mai devreme iti iau calculatorul
si la sfarsitu contractului pe 2 ani te pune sa platesti vreo 30 dolari sau euro numai tin minte
calculatorul e luat in cooperare cu Flamingo . suna tentant dar sa fac rate asa parca nu imi convine - am impresia ca imi baga mana in buzunar
ce e curios este ca pe siteul oficial nu apare oferta asta - sau e doar pt a atrage populatia (cartele cosmote de 2000 minute se vindeau la 1 milion bucata)  :naughty:
in schimb parca ar fi varianta RDS la programu guvernamental cu un cupon de 200 euro pt calculator
Bravo totusi lor pt ca se vor inmulti calculatoarele pe cap de roman :rolleyes:

Nu cred ca se va pune problema de vreo rata, dar cum ai zis, va fi prevazut prin contract sa-ti faci abonament pe 2 ani.

#23
sezy

sezy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 21.08.2006

View Postholmes, on Feb 23 2007, 16:28, said:

Daca era vb de un calculator mai scump,si abonamentul platit era mai mare...eu cred ca oferta este foarte buna.Daca o vedem ca 'te obliga sa iti faci rata' atunci ai net gratis 2 ani.Deci oricum o privesti,oferta este tare.

Din momentul ce vei plati 15 $ pe net/luna , sigur isi vor recupera banii pe calculator din abonament. Nu ar trebui sa platesti  nicio rata!... Si oricum oferta e valabila pana la 31 martie 2007 in limita stocului disponibil....

#24
marincr

marincr

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 19.08.2006

View Postsezy, on Feb 23 2007, 21:54, said:

Din momentul ce vei plati 15 $ pe net/luna , sigur isi vor recupera banii pe calculator din abonament. Nu ar trebui sa platesti  nicio rata!... Si oricum oferta e valabila pana la 31 martie 2007 in limita stocului disponibil....
uite alta chestie
eu am acasa RDS cable link de 9 $ de vreo 2 ani parca si cand au venit era oferta promotionala la telefonie , adica dadeau un telefon gratis - 1 . nu am vazut la cel putin 5 oameni acelasi telefon - de la simple bazaruri pana la alcatel cu display si memorii si toate cele . 2 eu nu am primit telefon , vecinu de langa mine a primit (poate nu am avut noroc sau sa terminat promotia atunci , dar au reluato din nou la vecinu :nonobad:
DECI in concluzie - romanu se descurca si o sa apara pt unii cu dare de inima (a se citi bani) un ultim calculator ramas la promotie - SORRY DE OFF TOPIC
Sa revenim - eu din ce am auzit merge destul de bine - cu precizarea ca la cineva avea probleme de lag la yahoo mesenger , dar poate era ceva momentan Viteze de 256 kb la download dar numai pe torrenturi In MIRCEA si GALATA e deabia instalat de 1 sapt - o sa ma interesez sa vad si alte viteze si sau configuratii de calculator si postez rezultatele aici

#25
hîhî

hîhî

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 18.02.2007

View Postmoki, on Feb 23 2007, 19:51, said:

In alta ordine de idei cine are Fiberlink de la RDS?In ce cartiere din Iasi stati?
De exemplu, in Nicolina, la mine in bloc (dar in alta scara) este Fiberlink insa nu e infrastructura noua, ci doar bucata din FX-Net cumparata acu cateva luni. Ei doar au lipit stickerul cu Fiberlink pe usa de la intrarea in bloc :D Nu cred ca au trecut abonatii de la cable pe abonamentele de fiber.

#26
romaximusro

romaximusro

    ↑↑ Fiabilitate by Fauve :D ↑↑

  • Grup: Banned
  • Posts: 40,874
  • Înscris: 16.05.2005
eu sunt deja pe fibra (la badia :lol: ) deci nu stiu pe ce fibra o sa ma treaca :lol: eu zic ca e avantajos mai ales pt cei ce aveau si telefonie la 9$. Acum ai in plus 50 de min in romtelecom (si se duc repede) si in plus ai si net. Inainte cei de aici ar fi platit telefonie+abonament la badia. Acum cu 15$ ai si telefonie si net .. cu destule minute in romtelecom

#27
Rhadoo824

Rhadoo824

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 03.03.2006

View Posthîhî, on Feb 24 2007, 10:30, said:

De exemplu, in Nicolina, la mine in bloc (dar in alta scara) este Fiberlink insa nu e infrastructura noua, ci doar bucata din FX-Net cumparata acu cateva luni. Ei doar au lipit stickerul cu Fiberlink pe usa de la intrarea in bloc :D Nu cred ca au trecut abonatii de la cable pe abonamentele de fiber.

Pe ce strada?

#28
hîhî

hîhî

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 18.02.2007

View PostRhadoo824, on Feb 24 2007, 11:00, said:

Pe ce strada?
Impacarii (sau cum s-o mai chema acum)

#29
Rhadoo824

Rhadoo824

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 03.03.2006

View Posthîhî, on Feb 24 2007, 11:11, said:

Impacarii (sau cum s-o mai chema acum)

Daca nu-i cumpara cumva pe astia de la ArtPixel, nu pupam noi prea curand FiberLink in Nicolina... :(

#30
juannn

juannn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,408
  • Înscris: 09.03.2006
Aha..... bine ca a cumparat si artpixelul.... cea mai aiurea retea de cartier. Cica daca solicitati si pc-ul minune primiti un monitor TFT wow!!! ivory din alea cum sunt la flamingo.

#31
Alexxfl

Alexxfl

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,544
  • Înscris: 04.02.2006

View Postmarincr, on Feb 24 2007, 08:51, said:

Viteze de 256 kb la download dar numai pe torrenturi In MIRCEA si GALATA e deabia instalat de 1 sapt - o sa ma interesez sa vad si alte viteze si sau configuratii de calculator si postez rezultatele aici
In zona aia am auzit si eu ca merge jalnic momentan

#32
sezy

sezy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 449
  • Înscris: 21.08.2006

Se pare ca au cumparat, au facut contract si cu "SMART". Vor sa se extinda rapid, ceea ce nu-i un lucru rau!



Attached File  img.jpg   181.93K   94 downloads


Edited by sezy, 25 February 2007 - 13:41.


#33
Rhadoo824

Rhadoo824

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 03.03.2006

View Postjuannn, on Feb 24 2007, 22:53, said:

Aha..... bine ca a cumparat si artpixelul.... cea mai aiurea retea de cartier. Cica daca solicitati si pc-ul minune primiti un monitor TFT wow!!! ivory din alea cum sunt la flamingo.

Da i-a cumparat? Eu ziceam ca ar fi fost bine sa-i cumpere, ca sa ajunga mai repede in zona.

#34
EPoX

EPoX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,215
  • Înscris: 18.01.2004
si eu am internet de la FX-Net .. si au fost preluati de RDS si sunt nevoit sa semnez contract cu RDS .... cica vine si la mine fiber linkul :)

din cate am inteles voi avea o banda mai mare ....

#35
class

class

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 115
  • Înscris: 01.12.2003

View Postjuannn, on Feb 24 2007, 22:53, said:

Aha..... bine ca a cumparat si artpixelul.... cea mai aiurea retea de cartier. Cica daca solicitati si pc-ul minune primiti un monitor TFT wow!!! ivory din alea cum sunt la flamingo.


FX-u a cumparat artpixelu, asta demult, si de curand, RDS-u a cumparat tot FX-u ..

#36
Rhadoo824

Rhadoo824

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 746
  • Înscris: 03.03.2006

View Postclass, on Feb 25 2007, 22:44, said:

FX-u a cumparat artpixelu, asta demult, si de curand, RDS-u a cumparat tot FX-u ..
A, misto... inseamna ca avem totusi intaietate si noi, caci am vazut ca numai in zonele cu retele cumparate s-a facut pana acum cablarea prin blocuri (si pe la M-Bit, ma rog...).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate