Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Rig'n'Roll

- - - - -
  • Please log in to reply
83 replies to this topic

#73
-v1s3zZ-

-v1s3zZ-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 26.12.2009
Uitati niste poze... :D

[ http://img30.imageshack.us/img30/9412/daadp.th.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]



Cat despre joc...hmmm asa ar fii fain, dar motorul tirului se aude de parca ar fii tractor... :))) si cand mergi pe autostrada tirul parca merge pe pietre chiar daca pe drum nu e nici o groapa...

Edited by -v1s3zZ-, 02 January 2010 - 18:34.


#74
-v1s3zZ-

-v1s3zZ-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 26.12.2009
Cum bag un trafic mai mare ca abea daca trec 2 masini pe autostrada.... :(

#75
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
L-am incercat si eu... Ce pot sa zic.... NASPA ! Atata am asteptat pt nimic. Pai eurotruck, extreme trucker sau german truck il bat de la distanta pe rig'n roll si nu au decat 350 mb, hai 600 instalat. Rig N' Roll are o grafica foarte naspa, la nivelul primului 18 wheels sa zic, game play prost, din cabina se vede foarte prost, nici nu vezi volanul, sonorul e foarte prost, zici ca merg tancuri pe strada sau mai bine zis seamana cu zgomotul de picamar, plin de buguri, chiar de la inceput cand te intalnesti pe strada cu un gras, grasul sta pe undeva prin aer, nicidecum pe pamant ... Pacat, poate daca l-ar fi facut cei de la valuesoft care le-au facut pe celelalte, poate ar fi iesit misto... Asta e, inca un joc prost. Si 8gb instalat? Pt grafica asta ? Hai lasa-ma, probabil sunt multe filme de e asa mare.

Edited by gerbil, 16 January 2010 - 12:27.


#76
-v1s3zZ-

-v1s3zZ-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 26.12.2009

 gerbil, on 16th January 2010, 13:25, said:

L-am incercat si eu... Ce pot sa zic.... NASPA ! Atata am asteptat pt nimic. Pai eurotruck, extreme trucker sau german truck il bat de la distanta pe rig'n roll si nu au decat 350 mb, hai 600 instalat. Rig N' Roll are o grafica foarte naspa, la nivelul primului 18 wheels sa zic, game play prost, din cabina se vede foarte prost, nici nu vezi volanul, sonorul e foarte prost, zici ca merg tancuri pe strada sau mai bine zis seamana cu zgomotul de picamar, plin de buguri, chiar de la inceput cand te intalnesti pe strada cu un gras, grasul sta pe undeva prin aer, nicidecum pe pamant ... Pacat, poate daca l-ar fi facut cei de la valuesoft care le-au facut pe celelalte, poate ar fi iesit misto... Asta e, inca un joc prost. Si 8gb instalat? Pt grafica asta ? Hai lasa-ma, probabil sunt multe filme de e asa mare.

Ai dreptate, cei de la valusoft si SCS sunt mult mai buni decat astia....totusi la urmatoarea versiune cred ca o sa repare greselile....
Sunetul da , parca merg cu tractor si nici bordul nu se vede...

#77
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005

 -v1s3zZ-, on 16th January 2010, 12:41, said:

Ai dreptate, cei de la valusoft si SCS sunt mult mai buni decat astia....totusi la urmatoarea versiune cred ca o sa repare greselile....
Sunetul da , parca merg cu tractor si nici bordul nu se vede...

Nu prea cred, cate jocuri nu au fost scoase cu buguri, si cu toate patchurile tot au ramas?  Macar sa fie asa. hai ca as trece peste grafica, macar sa numai aiba buguri, se poate juca si cu grafica mai slaba nu zic nu, adica de exemplu joc si acum jocuri mai vechi, chiar daca au grafica proasta pt zilele astea, dar parca sunt mai altfel, nu stiu. Inainte cand jucai un joc " il traiai" pur si simplu. Incepand chiar de la jocurile HC.  Si sonorul se aude prost per total, nu numai la masina ta, cand trece cate o masina pe langa tine zici ca e tanc, un zgomot infernal, care oboseste.

Edited by gerbil, 16 January 2010 - 13:19.


#78
-v1s3zZ-

-v1s3zZ-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 26.12.2009

 gerbil, on 16th January 2010, 13:18, said:

Nu prea cred, cate jocuri nu au fost scoase cu buguri, si cu toate patchurile tot au ramas?  Macar sa fie asa. hai ca as trece peste grafica, macar sa numai aiba buguri, se poate juca si cu grafica mai slaba nu zic nu, adica de exemplu joc si acum jocuri mai vechi, chiar daca au grafica proasta pt zilele astea, dar parca sunt mai altfel, nu stiu. Inainte cand jucai un joc " il traiai" pur si simplu. Incepand chiar de la jocurile HC.  Si sonorul se aude prost per total, nu numai la masina ta, cand trece cate o masina pe langa tine zici ca e tanc, un zgomot infernal, care oboseste.

:)))) German Truck are sunetele f misto....e mult peste asta.

#79
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005

 -v1s3zZ-, on 16th January 2010, 15:22, said:

:)))) German Truck are sunetele f misto....e mult peste asta.


Si grafica  :thumbup: , pacat ca nu reusesc sa scot somnul, ma seaca, la toate astea cu camioane il scoteam, inclusiv de la eurotruck, la german nu reusesc.

#80
-v1s3zZ-

-v1s3zZ-

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 270
  • Înscris: 26.12.2009

 gerbil, on 16th January 2010, 15:38, said:

Si grafica  :thumbup: , pacat ca nu reusesc sa scot somnul, ma seaca, la toate astea cu camioane il scoteam, inclusiv de la eurotruck, la german nu reusesc.

Da asta cu somnul si timpul de livrare.....e cel mai naspa timpul...in rest jocul de de nota 10

Edited by -v1s3zZ-, 16 January 2010 - 16:51.


#81
FChriss

FChriss

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 157
  • Înscris: 03.04.2010
Am jucat si eu jocul azi,mai serios,am avut varianta in rusa care se misca oribil.
Varianta in germana e mai buna,se misca mai bine cu setari maxime + aa4x

Jocul e bun dar nu prea e ce au vrut ei sa fie ,un joc in care esti in viitor.Mi se par penibile misiunile alea in care trebuie sa fugi de hoti,am jucat 2 ore pana am ajuns la misiunea aia si mi-a dat game over,m-am enervat si am iesit

Pun cateva poze .Pacat ca nu am surprins siroaiele de apa care se scurg pe parbriz,se vede foarte frumos.
Legat de grafica,tot ce e de el sunt efectele astea si drumul ud,in rest seamana cu pedal to the metal.Ala macar avea o harta pe care o intelegeai,nu ca asta,sa ma invart 20 de minute in cerc ca sa ajung unde trebuie.

Attached Files

  • Attached File  2.JPG   79.9K   53 downloads
  • Attached File  3.JPG   83.42K   42 downloads
  • Attached File  6.JPG   68.45K   44 downloads

Edited by FChriss, 25 June 2010 - 23:36.


#82
h4X0r.y0uL34

h4X0r.y0uL34

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 198
  • Înscris: 28.06.2006
Am inceput sa joc Rig'n'Roll, varianta in engleza. Sincer este cu mult mai bun decat orice 18WoS, nu va lasati pacaliti de prima impresie. La inceput si eu m-am pacalit si l-am dezinstalat. A 2-a zi am zis sa ii mai dau o sansa si i-am acordat mai multa atentie si acum pot spune ca jocul chiar imi place.

Peisaj foarte diversificat, spre deosebire de 18WoS, orasele nu seamana intre ele, drumurile sunt diferite, prin munti, desert, drumuri stramte, autostrazi.
Cel mai bun lucru la jocul asta este gameplay-ul. Povestea cam lasa de dorit dar sincer, pentru un joc de genul asta nu prea ai ce poveste sa faci. Sa revin la gameplay, este destul de diversificat fata de concurenta, oameni care fac autostopul, accidente auto unde e nevoie de cineva sa duca ranitul la spital, soferi ramasi in pana care au nevoie de ajutor, oameni care vor sa livreze un colet mic si nu au posibilitatea, cargo-uri care trebuiesc livrate urgent, excursii cu anumite persoane (sa-ti arate zona), toate astea venind prin statia radio si la popasuri. Traficul mi se pare mult mai inteligent in comparatie cu 18WoS, nu iti face faze de genul frana brusc si sa il iei din plin ca nu tin franele aa si inca o chestie ca mi-am adus aminte, la Rig'n'Roll ti se tocesc placutele de frana si trebuie sa le schimbi destul de des as putea spune dar daca te gandesti la cati km/mile parcurgi si concentratia traficului se poate intelege. Daca franezi des, ti se duc mult mai repede asa ca trebuie sa inveti sa franezi astfel incat sa te tina cat mai mult. Iar, cauciucurile se tocesc si nu mai au aderenta buna, apar iar probleme la handling daca nu le schimbi.

Sunetul intr-adevar are oarecare probleme dar are si parti bune, cel putin mie imi place radioul, este ceva gen cel GTA. Are vre-o 5-6 statii radio care includ si comentarii, stiri (despre OZN-uri, accidente, masini lansate pe piata cu probleme) si poti profita de pe urma lor sa iei comenzi gen sa transporti masinile defecte intr-un alt oras. Orasele au viata, daca mai erau si pietoni era si mai si, dar nu le simt lipsa.
Grafica pot spune ca e ok. Va recomand traseul Reno -> Colfax, am ramas foare impresionat de peisaj si de cat de periculos este drumul la un moment dat.
Sincer mie imi place jocul si il joc de cateva zile. Azi am jucat cred ca vre-o 4-5ore. Mi-am angajat si 2 soferi, incerc sa urc clasamentul firmelor de transport.

LE: Daca nu stiti cum sa reglati camera, dai F1 si aveti toate controalele.

Edited by h4X0r.y0uL34, 22 August 2010 - 21:17.


#83
Kramerica

Kramerica

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 07.01.2008
Am asteptat R&R mult de tot. Initial am fost rezervat in privinta lui. Gamestory-ul este plictisitor. Adica esti un cal bun de alergat dintr-un oras in altul facand mici comisioane pentru te miri cine pe sume mici. De mentionat ca nu ai un status al soferului : de unde-ti dai seama daca este obosit? De cele mai multe ori il mai culc eu dupa vreo 10 ore dar poti pierde curse cu profit. Mi s-a intamplat ca alde Nick Armstrong sa moara intr-un accident tragic ca asa au vrut rusii care au proiectat jocul - si reincarca de la ultima salvare. Trebuie sa reincarc tancul de combustibil destul de des desi distantele intre orase/misiuni nu sunt cine stie ce. De placut la joc sunt buselile cu masini de militie. Revenim cu alte pareri pe parcurs.

#84
kaluadb

kaluadb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.08.2010
Daca sunteti draguti,
de unde pot cumpara jocul, as prefera varianta originala, nu cu crack-uri sau cine stie ce minuni de coduri(nu am timp sa stau sa caut .....sunt mai comod :)!
Multumesc anticipat!
sper sa primesc si raspuns!

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate