Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Traficul intre utilizatorii RDS Fiberlink

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,739
  • Înscris: 23.11.2005

View Postpanamea, on May 16 2007, 01:18, said:

Deci voi luați de pe hub-uri? Care sunt alea, că pe vremuri știu că erau pe cartiere în marile orașe, acuma sunt altele?

De ce nu luati de pe trackerele romanesti nu inteleg,doar au facut pustanii astia atatea  :rolleyes:

#56
manchimen

manchimen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.05.2003
Hai ca invii si eu topicul asta, ca si asa vine Pastele si e la moda sa invie cineva.
Sunt din TM, pana acum cateva zile mi-a mers bine downloadul metropolitan (3-3,5 MB / s). De ceva timp, nu urca mai mult de 350 KB/s.
Am reinstalat placa de retea, a urcat la 700 KB/s.

Banuiesc ca am ceva probleme cu calculatorul sau cu routerul. Am facut tot ce m-a dus pe mine capul - disable firewall, update la drivere placa retea, schimbat placa retea, trecut direct pe retea rds, fara router, schimbat setari in router (firewall, adaugat dc si utorrent ca si servere, aplicatii speciale etc.), trecut ip calculator in DMZ.

Nu am reusit nimic .. tot 700 KB/s.
Mai are cineva din TM astfel de probleme sau stie cineva cam care ar putea fi problema la mine ?
Apropo, ab. de 9$. La alti amici cu ab tot de 9 le merge cu 3-3,5 MB/s.

Mersi !

#57
daniel.s

daniel.s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 03.07.2007

View Postmanchimen, on Apr 25 2008, 19:31, said:

Hai ca invii si eu topicul asta, ca si asa vine Pastele si e la moda sa invie cineva.
Sunt din TM, pana acum cateva zile mi-a mers bine downloadul metropolitan (3-3,5 MB / s). De ceva timp, nu urca mai mult de 350 KB/s.
Am reinstalat placa de retea, a urcat la 700 KB/s.

Banuiesc ca am ceva probleme cu calculatorul sau cu routerul. Am facut tot ce m-a dus pe mine capul - disable firewall, update la drivere placa retea, schimbat placa retea, trecut direct pe retea rds, fara router, schimbat setari in router (firewall, adaugat dc si utorrent ca si servere, aplicatii speciale etc.), trecut ip calculator in DMZ.

Nu am reusit nimic .. tot 700 KB/s.
Mai are cineva din TM astfel de probleme sau stie cineva cam care ar putea fi problema la mine ?
Apropo, ab. de 9$. La alti amici cu ab tot de 9 le merge cu 3-3,5 MB/s.

Mersi !

vcezi daca se conecteaza placa in 10 half duplex...
daca nu suna la ei sa verifice... oricum, incearca fara router... sunt destule probleme de la ele...

#58
manchimen

manchimen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.05.2003
Placa se conecteaza in 100 la reteaua mea si la router nu cred ca scrie in cat se conecteaza la RDS.

#59
manchimen

manchimen

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 26.05.2003
O chestie interesanta ... daca bag cablul de retea WAN in router, mi se conecteaza routerul la retea, se conecteaza prin PPPoE si imi merge netul.
In schimb, daca bag cablul de la WAN direct in placa de baza, imi da eroarea aia cu "Limited or no connectivity blabla".
Am cautat pe net, se pare ca sunt ceva probleme cu SP2 pt XP, dar am facut absolut tot ce am gasit ca si solutie la problema asta si tot asa face.
Poate aveti voi vreo idee .. mentionez ca nu vreau sa-mi reinstalez sistemul de operare !

#60
dyo

dyo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 89
  • Înscris: 10.12.2004
In setarile placii de retea exista,pt. cine nu stia,100Mb half duplex si 100Mb full duplex.Folositi 100Mb full duplex.

#61
daniel.s

daniel.s

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 03.07.2007

View Postmanchimen, on Apr 28 2008, 19:07, said:

O chestie interesanta ... daca bag cablul de retea WAN in router, mi se conecteaza routerul la retea, se conecteaza prin PPPoE si imi merge netul.
In schimb, daca bag cablul de la WAN direct in placa de baza, imi da eroarea aia cu "Limited or no connectivity blabla".
Am cautat pe net, se pare ca sunt ceva probleme cu SP2 pt XP, dar am facut absolut tot ce am gasit ca si solutie la problema asta si tot asa face.
Poate aveti voi vreo idee .. mentionez ca nu vreau sa-mi reinstalez sistemul de operare !
nu e important ca iti da limited or no conectivity, iti merge chiar si cu acest mesaj... nu ai nevoie de adrese pe placa de retea... protocolul de pppoe functioneaza la un nivel mai jos modelul osi si foloseste placa de retea doar ca suport de transmisie a datelor... daca vrei sa nu iti mai apara mesajul acela, poti sa scoti protocolul tcp/ip de  la proprietatile placii de retea sau sa pui orice ip doresti tu acolo...
Deci, tu faci conexiunea obisnuita , te conectezi si poti igonra mesajul respectiv...

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate