Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Real Player

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Am fost si eu in postura sa gasesc un player care sa redea cat mai asemanator muzica in surround  , ca un sistem muzical 2.0.

Avand 5.1 GENIUS boxe si o placa de sunet modesta , singura salvare a fost playerul.

Am testat 90% din playerele cele mai cunoscute si pot spune ca pentru mine Real Player GOLD (10 bars equalizer) este cea mai buna solutie la ora actuala.

#2
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,467
  • Înscris: 08.12.2006

View Postimblanzitoruldelei, on Jan 5 2007, 22:45, said:

Am fost si eu in postura sa gasesc un player care sa redea cat mai asemanator muzica in surround  , ca un sistem muzical 2.0.

Avand 5.1 GENIUS boxe si o placa de sunet modesta , singura salvare a fost playerul.

Am testat 90% din playerele cele mai cunoscute si pot spune ca pentru mine REAL PLAYER GOLD (10 bars equalizer) este cea mai buna solutie la ora actuala.

ai uitat sa specifici: cea mai buna solutie la ora actuala pentru tine, sau cei cu aceeasi configuratie si aceleasi gusturi

mai e un amanunt, din cate stiu RealPlayer Gold nu e free, poate gresesc :D
decat sa dau bani pe un player, mai bine imi iau o placa de sunet si un sistem audio mai performant, parerea mea...
si mai am o nelamurire, de ce ai deschis un topic nou, cand era unul exact pe target?

Edited by antinari, 06 January 2007 - 13:54.


#3
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005

View Postantinari, on Jan 6 2007, 13:50, said:

ai uitat sa specifici: cea mai buna solutie la ora actuala pentru tine, sau cei cu aceeasi configuratie si aceleasi gusturi

mai e un amanunt, din cate stiu RealPlayer Gold nu e free, poate gresesc :D
decat sa dau bani pe un player, mai bine imi iau o placa de sunet si un sistem audio mai performant, parerea mea...
si mai am o nelamurire, de ce ai deschis un topic nou, cand era unul exact pe target?

Scuza-ma ca te intreb ceva intim  :naughty: : CE sistem audio folosesti pentru calculator?

A 2 a chestie , daca vreau sa deschid un thread desprea REAL PLAYER il deschid si atat.
Tu esti genul de persoana care pentru el forumul este un singur topic.

  NO OFENSE !

#4
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,467
  • Înscris: 08.12.2006

View Postimblanzitoruldelei, on Jan 6 2007, 17:02, said:

Scuza-ma ca te intreb ceva intim  :naughty: : CE sistem audio folosesti pentru calculator?

A 2 a chestie , daca vreau sa deschid un thread desprea REAL PLAYER il deschid si atat.
Tu esti genul de persoana care pentru el forumul este un singur topic.

  NO OFENSE !

nu are importanta ce sistem folosesc eu, ma refeream la faptul ca pe diferite configuratii soundul este diferit, la fel si gusturile oamenilor in materie de sunet difera, deci pe alte sisteme 5.1 si alte placi de sunet e posibil ca soundul de la tine sa nu se regaseasca, si sa fie mai buna o solutie free, gen Winamp, eventual cu vreun plug-in, Qcd (de care nu am stiut pana mai ieri, dar este un player free si bun), dbPowerAmp, UltraPlayer, Sonique etc etc
si sunt destule playere free, parerea mea e ca decat sa dau bani pentru un player mai bine fac o investitie intr-o placa de sunet mai buna, si un sistem audio mai bun.
Aici fiecare om poate avea o parere, oamenii sunt diferiti, daca nu suporti alte pareri de ce ai mai deschis un topic? Nu e obligatoriu sa fii de acord cu mine, dar nici nu e frumos sa caracterizezi pe cineva dupa un post (mai ales daca acea caracterizare sufera putin din punct de vedere gramatical - NO OFFENSE)

#5
imblanzitoruldelei

imblanzitoruldelei

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,267
  • Înscris: 10.05.2005
Am incercat sa nu te fac o ''ea'' , dar daca te simti atunci poate esti...

#6
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,467
  • Înscris: 08.12.2006
si vrei sa ma imblanzesti?

de la The smart one ma asteptam la niste argumente mai istete...

#7
mimmo

mimmo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 23.10.2006
deci.domnilor am un film care nu se deschide decat cu real player.problema mea e urmatoarea(va rog o mana e jutor)cum atasez subtitrarea?sunt novice in chestiile aste.

#8
antinVidia

antinVidia

    - I'm deranged -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 14.02.2007

View Postantinari, on Jan 6 2007, 14:50, said:

ai uitat sa specifici: cea mai buna solutie la ora actuala pentru tine, sau cei cu aceeasi configuratie si aceleasi gusturi

mai e un amanunt, din cate stiu RealPlayer Gold nu e free, poate gresesc :D
decat sa dau bani pe un player, mai bine imi iau o placa de sunet si un sistem audio mai performant, parerea mea...
si mai am o nelamurire, de ce ai deschis un topic nou, cand era unul exact pe target?


Normal ca nu a dat nici un ban pe el . Oricum pentru mine Real Player e un player bun de aruncat la gunoi : bug-uri , resurse consumate aiurea , interfata de kaka , instabilitate etc. Incearca mai bine iTunes (vad ca nu te deranjeaza consumul de resurese "la greu" ), dar sunt destule playere free (si iTunes) care se descurca mult mai bine decat Real si cu consum de resurese minim .

#9
EXIT

EXIT

    Immortal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,104
  • Înscris: 17.01.2006

View Postmimmo, on May 17 2007, 12:37, said:

deci.domnilor am un film care nu se deschide decat cu real player.problema mea e urmatoarea(va rog o mana e jutor)cum atasez subtitrarea?sunt novice in chestiile aste.

Dacă te aștepți să ai posibilitatea de a atașa subtitrări așa cum o faci cu BSPlayer și alte playere, o să fii dezamăgit. Real Player nu e genul acela de player. :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate