Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Probleme cu driver/aplicatie tuner

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
Piorel

Piorel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,072
  • Înscris: 21.10.2003
Doar ce am dat format si am inceput sa bag din nou drivere etc. Sistemul e Windows XP(acelasi ca inainte).  Cand ii dau scan la Chris tv primesc eroarea, sau mai bine zis erorile din poza. Tunerul este Ati tv wonder (VE cred) iar aplicatia lui originala nici nu poate proni scanarea, nu pot sa selectez intre cable si antena. Ce e DEOSEBIT de ciudat este ca nu am mai avut niciodata probleme cu tunerul astasi nici cu Chris Tv. Nu stiu exact ce face kstvtune.ax ala, poate e vreo problema cu codecurile cumva? Am ace mega ala ultimu de 50 de mega arhiva.  Am si ultimele drivere etc... vad ca da eroarea asta deosebit de ciudatat. So... are cineva o idee ceva?

Multumesc anticipat.
Sanatate!

Attached Files

  • Attached File  er.jpg   47.3K   10 downloads


#2
Tyby

Tyby

    blue balls

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 15,394
  • Înscris: 29.11.2001
Ace mega ultimul are niste bube  ... se poate ca de acolo sa ai probleme (eu m-am lovit destul de rau de el si s-a lasat cu reinstall de windoz abia instalat din cauza asta).

Incearca reinstall, si instaleaza aplicatiile tunerului inainte de pachetul de codecuri (eu am revenit la AceMegaCP 5.91 Pro (cel mai stabil de pana acum).

Spor!

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate