Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 

Alegere Boxe

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
stammi

stammi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 10.10.2005
Si eu sunt in cautarea unui sistem cat mai bun si dupa ce am citit cat am putut pe forumuri am ajuns la concluzia ca Jazz 9940 sunt cele mai bune la raportul pret-calitate. Ar fi o singura problema : varianta fara decodor Pro Logic e pana in 7 mil. iar cea cu decodor e 10 mil. Vi se pare justificata diferenta aceasta? Pe de alta parte, fara decodor cred ca nu ai ce face cu sistemul 5.1 decat impreuna cu un DVD player si filme cu sunet 5.1. Ce parere aveti ?

#20
codname

codname

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.10.2006
acel decodor este intradevar bun ...dar diferenta este mare de pret ....singurul lucru notabil : cu decodorul poti folosi iesirea s/pdif a placi de sunet care implica folosirea doar a unui cablu + nu mai exista acea conversie din placa de sunet digital - analogic din care rezulta un sunet mai curat si un zgomot de fond mai mic

Poti la fel de bine sal conectezi la calculator si o sa decodeze placa de sunet  formatul dolby digital 5.1
Dolby prologic nu este extraordinar ...acelasi lucru il poate face si o placa de sunet creative aprox. la fel de bine

Edited by codname, 16 December 2006 - 14:57.


#21
stammi

stammi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 325
  • Înscris: 10.10.2005
Dar de Schneider AVR 1000 ce spuneti, pt ca vad ca e f. laudat, are decodor Prologic II, radio cu RDS... Are cineva ?

#22
codname

codname

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 18.10.2006

View Poststammi, on Dec 17 2006, 20:27, said:

Dar de Schneider AVR 1000 ce spuneti, pt ca vad ca e f. laudat, are decodor Prologic II, radio cu RDS... Are cineva ?

Eu am ....este chiar surprinzator de bun //// subwooferul chiar are 50W RMS diametrul difuzorului este de 20 de cm ,basul este destul de percursiv ..comparativ cu alte subwoofere din acelasi range de pret  adik genius (pe care l-am avut mai demult ) este o diferenta totala in favoarea Schneider
Sateliti "din pacate "  sunt din plastic ....acest lucru se vede la volum incepand cu 80% in sus depinde bineinteles si de genul melodiei .....in rest satelitii ai claritate si detaliu ...per total se aud bine
In general sistemul este foarte bun calitativ atat la muzica cat si la filme mai ales  DVD-utile sau divx cu format AC3 se aude excelent  
Eu am platit dublu cand l-am cumparat fata de pretul care este acum in magazin si nu imi pare rau este cu mult peste genius sau jazz modelul 9941

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate