Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Izolatie exterioara casa parter P...

Cuvinte si expresii neclare

Mod de lucru Purmo Tempco Digital...

Samsung S90C vs LG C3
 Problema sunet RCS

Amortizor sertare bucatarie

Codrea Pallady

Blocurile goale! Orase in car...
 Motorul pe benzina 1.0 SCe65

Mostenire In 1986

Lentile sferica pentru astigmatism

Problema inlocuire usa spate A6 C...
 Ce gen de muzica este?

Drepturile copiilor, in numele &#...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!
 

Nota mica

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#19
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Pai fi atent.Nici nu a corectat-o.Nici nu s-a uitat pe ea sa vada ce am scris.A zis ca am scris cu rosu si nu mi-o corecteaza si imi da 1.Poate nu luam 10 ,poate gasea ea pe acolo ceva greseli la punctuatie si la scris dar 9 tot luam.Era de invatat o demonstratie care trebuia invatata pe derost din caiet  :w00t: (deci nu era nimic greu)

Edited by crysti_91, 22 November 2006 - 20:54.


#20
Tabu

Tabu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 15.09.2006

 crysti_91, on Nov 22 2006, 20:53, said:

Pai fi atent.Nici nu a corectat-o.Nici nu s-a uitat pe ea sa vada ce am scris.A zis ca am scris cu rosu si nu mi-o corecteaza si imi da 1.Poate nu luam 10 ,poate gasea ea pe acolo ceva greseli la punctuatie si la scris dar 9 tot luam.Era de invatat o demonstratie care trebuia invatata pe derost din caiet  :w00t: (deci nu era nimic greu)
Cred ca ti-a spus asta numai ca sa scape de explicatii. Probabil ti-a citit posturile pe SP si a vazut cum scrii. ;)

Edit: Ce demonstratii sunt de scris la limba romana? Cred ca a trecut cam mult timp de cand am terminat eu liceul. La drept vorbind, noul DOOM s-ar putea sa-ti dea dreptate pe alocuri.

Edited by Tabu, 22 November 2006 - 20:58.


#21
V0rteX

V0rteX

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.07.2006
Las ca si io am patit odata cu o lucrare (la franceza  :cursing: ) pe care am luat 1 desi notarea a inceput de la 3 ptr restul clasei.
Nu am copiat,nu am soptit singurul motiv ptr care mia dat 1 a fost faptul ca dadusem foaia doar cu numele,cls,etc si am facut un semn mare de intrebare asa cam cat pagina  :lol: si mia dat nota 1(considerand ca asta ar fi o ofensa, desi nu stiu ce leg. are da ma rog...) a trecut-o in catalog si sa vedeti dupa aceea..probleme pe capu iei am sesizat conducere scolii si a fost nevoita sa imi modifice nota in plus iau si zis ca mai un pas gresit si zboara din scoala  :coolspeak:

#22
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Nu stau aici sa pun toate semnele de punctuatie  :lol: >Demonstrarea apartenentei la specie literara si am avut de demonstrat Miorita :kisstogether:

#23
Tabu

Tabu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,190
  • Înscris: 15.09.2006

 crysti_91, on Nov 22 2006, 21:02, said:

Nu stau aici sa pun toate semnele de punctuatie  :lol:
Dar unde crezi ca suntem? Pe mIRC? In lipsa lor, iti pierzi credibilitatea.
"Persecutatu-le"! :peacefingers:

Edited by Tabu, 22 November 2006 - 21:06.


#24
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Ai dreptate si de acum incolo o sa incerc sa le pun cat mai des .  :notangel:

#25
worm

worm

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,806
  • Înscris: 21.06.2002
eu stiu ca daca un profesor da nota 1 sau 3 in catalog, e clar intimidare, pentru ca dupa aia ori mai pune un 0, ori face un 8 :)

#26
Graveland

Graveland

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,236
  • Înscris: 07.08.2006

 Graveland, on Nov 22 2006, 21:07, said:

Asa-i ca e grasa si urata si cu probleme de autoritate?

Astept si eu un raspuns :D

#27
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Are in jur de 30-40 ani.Cateodata se mai supara la unele lucruri la care nu ar trebui.In general este o profesoara de treaba dar cred ca a suparat-o rau faptul ca am scris cu rosu.

#28
aiptek

aiptek

    the big red

  • Grup: Moderators
  • Posts: 6,123
  • Înscris: 02.07.2006

 crysti_91, on Nov 22 2006, 19:54, said:

Exista niste reguli care sa demonstreze ca nu are voie sau fiecare profesor "isi face" regulile lui?.Unde ma pot adresa cu aceasta problema.Din moment ce nici nu mi-a luat lucrarea sa se uite pe ea are voie sa imi treaca nota in catalog?.A vazut ca e cu rosu.Eu scrisasem tot (era la literatura) si a zis ca nu mi-o corecteaza si imi da 1  :lol:  :notangel:
in mod normal, numai directorul scolii scrie cu rosu :P , dar daca tu ai scris cu rosu lucrarea, el tot ce putea face era eventual sa iti scada un pic din nota nu sa iti dea 1. Asta e aberatie.Si la mine la lucrari s-au mai scapat copii si au scris si cu rosu, dar nu am facut mare gura pe treaba asta, numai pe viitor sa nu se mai intample :nonobad:

#29
Andreas1

Andreas1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,826
  • Înscris: 08.10.2005
Si oricum putea corecta cu alta culoare. Parerea mea: profa ta(la fel ca si ale mele) sufera de LDP(lipsa de ****). :rolleyes:

#30
Fusarau Ilie

Fusarau Ilie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 09.12.2006
wow nota 1 poti sa faci o reclamatie la diriginte/diriginta sau in cel mai rau caz la director . Cel mai bine ar fi sa le spui parintilor......... sa vb cu profu'/a in cauza........
:)

Tot asha am si eu una de engleza care are l....a d. p..a ii tot timpul plina de nervi si increzuta... :( si se desc pe mine si restu clasei .......

Edited by Fusarau Ilie, 09 December 2006 - 20:54.


#31
rocknum

rocknum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 16.08.2006

 crysti_91, on Nov 22 2006, 19:54, said:

Exista niste reguli care sa demonstreze ca nu are voie sau fiecare profesor "isi face" regulile lui?.Unde ma pot adresa cu aceasta problema.Din moment ce nici nu mi-a luat lucrarea sa se uite pe ea are voie sa imi treaca nota in catalog?.A vazut ca e cu rosu.Eu scrisasem tot (era la literatura) si a zis ca nu mi-o corecteaza si imi da 1  :lol:  :notangel:

te duci si faci contestatie

#32
andera

andera

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 23.11.2006
Din cate stiu eu nu e o mare tragedie daca folosesti pixul rosu la o lucrare. Daca era o teza sau lucrare de olimpiada atunci pur si simplu nu se lua in considerare. Dar pentru o lucrare... chiar nu inteleg ce a durut-o atat de tare. Cred ca numai directorul scolii te poate ajuta...

#33
DeZaXaTu

DeZaXaTu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 30.12.2006
Uh la la am luat 4 la chimie  :cursing: . Asta era de vreo luna :)) , acu am doi de 10 si patru  :coolspeak: si am intrat si in gratiile profesoarei ca nu ma suporta deloc =)) .. nu era ora unde sa nu ma dea afara  <_< . Oricum am rezolvat problema si sper sa nu se schimbe ca o lovesc pana la urma =))  :death:

In fine , traiti-va viata ca e doar una nu va petreceti copilaria si adolescenta invatand. Mai trebuie sa si inveti , dar sa sti cand sa faci si o pauza.

SalutaRE  :coolspeak:

#34
DR4605

DR4605

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 24
  • Înscris: 21.10.2006
1....1 am luat yo in prima lucrare,din prima ora din gimnaziu :rolleyes: ....germana :coolspeak:

si 2.....2 am luat in prima ora din liceu....la logica :cursing: ....da dar dupa....mia pus un 9 si doi de 10....daca verifici cu 0232 inainte iese numaru  :D

si faza de azi...dadeam lucrare la mate si iese profa ca a chemato directoarea si sta si sta si zice unu hai sa dam comanda de pizza....suna el,vorbeste cu ala si ii spune sa dea beep cand ajunge in fata scolii ca de! daca ajungea profa cat astepta el. si se duce,ia pizza,se intoarce si pe holu de la intrare in clasa din partea cealalta..... profa :argue: ajung astia amandoi in clasa si spune profa socandu-ne pe toti ca cica sa imparta pizza lui la toti din clasa...si la sfarsit omu terminat.....ii mai pune si un 2 profa :first: tare omu si fara mancare si cu nota nashpa.... :thumbup: shaf

#35
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,704
  • Înscris: 13.10.2003
E o  tampenie sa pui nota 1 pe o lucrare ,doar pt. ca s-a folosit pasta rosie. Totusi,fiecare dascal are regulile sale,pe care le face cunoscute din timp,asa ca nota poate fi contestata,avandu-se in vedere continutul.

#36
Alless

Alless

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 02.02.2007
Va zic eu o parere obiectiva:


in primul rand, sa scrii cu rosu e un lucru foate grav: subestimarea profesorului.
Acum, serios, profesorul nu a vazut ca scrisesi cu rosu?? Nici cand i-ai dat lucrarea?
Apoi, e dreptul lui sa dea  1 insa trebuie sa aiba motive intemeiate.  Daca ai facut o lucrare de 6 sa zicem si ai mai scris si cu rosu, meritai, dar nu sunt sigura daca se trece 1 in catalog...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate