Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Man From Atlantis 1977

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
miraculis

miraculis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 26.10.2006
cui i-a placut Man from Atlantis ? am primele 7 episoade..... e cool sa il revezi dupa atata timp.....  deabia astept sa le am si restu , sunt 17 in total
cui i-a placut  ..... contactati-ma : [email protected]

#2
gabimanea

gabimanea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 25.06.2007
Eu sint unul dintre cei caruia mi-a placut filmul.
Ti-am scris un email

#3
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,853
  • Înscris: 11.10.2006
Interesant film. Un serial realizat in spiritul anilor 70, cu mijloacele de atunci, fara trucaje sofisticate pe computer, doar machete; actiunea lui este oarecum comuna pt acele vremi - cercetari oceanografice /viata subacvatica - vezi si seria Seawiew (precusrorul lui Seaquest). Episoadele de inceput, cand personajele desemnate sa cxerceetze aparitia omului-amfibie coboara in adaancuri de pe vasul de cercetare, submarinul oceanografic din trei sfere conectate intre ele... Episoadele in care au de-a face cu maniaci ce se cred stapanii lumii - cand raman blocati in gheata, un episod in care Mark nu stiu ce face cu o torpila, altul in care ceva rectangular se taraste pe fundul marii, un fel de "trompa" sau cam asa ceva, episodul in care Mark, aflandu-se pe o plaja coboara intr-o statiie subterana (submarina) cu un lift mascat intr-o coliba de vara.
A fost structurat in trei filme de 90 minute fiecare, episod pilot de 70 minute si 13 episoade de 45 minute.
Genericul si probabil pilotul impartit pe sectiuni: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/vkLpM7HQ8SU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]  
Detalii imdb http://www.imdb.com/title/tt0075533/
Episoadele: http://www.imdb.com/...075533/episodes

#4
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Stiu ca este un post vechi, va rog sa nu ma injurati, am intrat in posesia intregului film. Pe timpul lui Ceausescu il vedeam la bulgari, imi placea foarte mult., Melodia din generic imi trezeste multe amintiri placute din acea perioada. Ce nu inteleg eu, pe langa cele 17 episoade, exista si un film, si nu este cel pilot.
Pacat ca nu se implica nimeni sa ii faca si o subtitrare, ar fi exceptional.

Edited by gerbil, 24 January 2010 - 14:15.


#5
just*rzv

just*rzv

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 08.03.2007
Salut gerbil, ti-am dat un mail
ms :)

#6
SpectralB

SpectralB

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 79
  • Înscris: 30.04.2007
Salutare !

Tocmai am gasit toate serialele + filmul pilot .  Aproape 9Gb, dar cred ca a meritat. Il vedeam cu multa placere cand eram un pusti de 14-15 ani... Ce vremuri frumoase !

RUGAMINTE: Daca e cineva care a gasit subtitrari, chiar si in alta limba, rog sa-mi dea de veste. Voi traduce eu serialele, dar am nevoie sa existe ceva deja sincronizat, ca n-am nervi s-o mai fac si pe asta !

Multumesc anticipat.

Regards,
SpectralB

#7
provo2gaby

provo2gaby

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 03.04.2009
M-am apucat eu de tradus 9 episoade din serial . Subtitrarile vor fi gata pana in jurul datei de 15 aprilie 2015.

#8
gabello

gabello

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 116
  • Înscris: 08.06.2005

 provo2gaby, on 17 martie 2015 - 14:07, said:

M-am apucat eu de tradus 9 episoade din serial . Subtitrarile vor fi gata pana in jurul datei de 15 aprilie 2015.

Primele 9?

#9
pifa

pifa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 08.01.2007
Respect @provo2gaby !! Asteptam cu interes subtitrarile !!! Posted Image

Edited by pifa, 02 May 2015 - 17:13.


#10
gerbil

gerbil

    Membru' activ

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,055
  • Înscris: 10.09.2005
Salut! Cu toate ca nu s-a mai postat demult pe aici vreau sa va anunt ca azi avem si varianta HD a acestui serial. Din pacate subtitrarile care exista nu se potrivesc insa filmul HD are subtitrari in engleza. Nu l-am mai vazut de mult timp, si nu la aceasta calitate. Pe Amazon Prime SUA din pacate este streaming deocamdata.

Daca sunt doritori si nostalgici poate reuseste cineva sa sincronizeze titrarile deja existente.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate