Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Any ideas?

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#1
Myrmidon

Myrmidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 03.10.2006
Am facut un pariu cu un prieten de-al meu daca e posibil urmatoriu scenariu:

Saptamana trecuta veneam cu intercity-ul de la meciul Rapid - PSG. La un moment dat la Sinaia a urcat o fata cu inca un tip care parea mai mult fratele ei decat iubitul. Oricum ei au calatorit in acelasi compartiment cu mine timp de 15 min pana la Brasov unde au coborat, dar in timp ce calatoream am observat ca tipa era foarte interesata de mine. Insa datorita faptului ca timpul a fost scurt si ca am primit un telefon la care nu puteam sa nu raspund, nu am fost in stare sa aflu date importante despre ea (nume, email, telefon, adresa). Ceea ce am observat sau aflat e ca:

1) Are un pierce in nas.
2) Locuieste ori in Sinaia ori in Brasov.
3) Pare ca face parte dintr-o familie bogata
4) Are sub 18 ani
5) Are parul negru si vb foarte incet (poate doar ca nu e obisnuita sa mearga cu trenul)
6) A calatorit in vagonul x locul y

Ok, cred ca cam astea sunt toate informatiile... Am facut un pariu cu un prieten daca e posibil sa se gaseasca  fata doar dupa aceste informatii

Idei careva?

S-a incercat cu trimiterea unui mass pe yahoo messanger in zona bv si Sinaia care era de genul  descrierii de mai sus si se sugera tipei daca pirmea massul sa scrie un email la o adresa de mail in care sa confireme si sa primeasca explicatii. De asemenea se promitea o recompensa de x€ pt cel care ii trmitea massul.

Deci inca o data: Any ideas?

#2
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
Pot sa intreb cum anume ti-ai dat seama ca era interesata de tine? Este foarte important pentru investigarea anchetei.

#3
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Eu zic sa-ti faci cont si pe edu si sa intrebi acolo.


Eventual, poti sa te mai plimbi cu trenul poate dai de ea.

#4
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Cateva lucruri totusi:

- locuieste ori in Sinaia ori in Brasov...
- pare ca face parte dintr-o familie bogata...

Astea nu sunt sigure...

#5
Myrmidon

Myrmidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 03.10.2006

View Postrashid, on Oct 26 2006, 23:20, said:

Pot sa intreb cum anume ti-ai dat seama ca era interesata de tine? Este foarte important pentru investigarea anchetei.

Ironic intrebi ?

Oricum... eu eram total dezinteresat de ceea ce se petrecea in jur dar am observat-o ca tot se uita pe ascuns la mine. De ex am iesit pe culoar sa vb la telefon apoi dupa 5 sec si ea a iesit dupa mine doar sa stea pe culoar, iar cand am intrat si ea imediat.

Oricum personal nu cred ca e un element crucial pentru solutionarea anchetei. ;)

Quote

Eu zic sa-ti faci cont si pe edu si sa intrebi acolo.


Eventual, poti sa te mai plimbi cu trenul poate dai de ea.

Cred ca si acum sunt privit putin ciudat, dar daca postez pe edu unde o sa caut o faca care sta in Brasov sau Sinaia si are pierce, iti dai seama ce impresie las.

Oricum banuiesc ca sta acolo deoarece avea foarte putine bagaje. Un rucsac si o " poseta".

Iar faptul ca vine dintr-o famile care are o situatie fianciara buna e o banuiala a mea  dupa modul in care era imbracata ( ceva elegant dar nu de prost gust, pareau haine de firma) si dupa mobil.

Edited by Myrmidon, 26 October 2006 - 22:36.


#6
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,362
  • Înscris: 03.08.2004

View PostMyrmidon, on Oct 26 2006, 23:16, said:

Am facut un pariu cu un prieten de-al meu daca e posibil urmatoriu scenariu:

Saptamana trecuta veneam cu intercity-ul de la meciul Rapid - PSG. La un moment dat la Sinaia a urcat o fata cu inca un tip care parea mai mult fratele ei decat iubitul. Oricum ei au calatorit in acelasi compartiment cu mine timp de 15 min pana la Brasov unde au coborat, dar in timp ce calatoream am observat ca tipa era foarte interesata de mine. Insa datorita faptului ca timpul a fost scurt si ca am primit un telefon la care nu puteam sa nu raspund, nu am fost in stare sa aflu date importante despre ea (nume, email, telefon, adresa).
Posibil dar improbabil.

Edited by destrug, 26 October 2006 - 22:35.


#7
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
Acum vad ca "problema" ta e, de fapt, un scenariu. In consecinta, este foarte posibil sa-i gasesti o rezolvare, cel putin teoretica...

In realitate...e cam grea treaba, dar s-ar putea...daca aloci timp, bani, rabdare, nervi...

#8
Myrmidon

Myrmidon

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 216
  • Înscris: 03.10.2006

View Postdestrug, on Oct 26 2006, 23:34, said:

Posibil dar improbabil.

Nu cred ca are importanta acum daca era sau nu interesata de mine, asta doar ea stie ;). E vorba daca se poate gasi sau nu fata.

Quote

Acum vad ca "problema" ta e, de fapt, un scenariu. In consecinta, este foarte posibil sa-i gasesti o rezolvare, cel putin teoretica...

In realitate...e cam grea treaba, dar s-ar putea...daca aloci timp, bani, rabdare, nervi...

E si un exercitiu de brainstorming si de aceea sunt tare curios de solutile care le-ati oferi voi. Te-ai referit de exemplu la un detectiv particular?

Oricum eu am zis as fi dispus daca chestia cu mass-ul reusea sa il recompensez pe cel care i-a trmiis mass-ul cu x €.

Edited by Myrmidon, 26 October 2006 - 22:42.


#9
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,362
  • Înscris: 03.08.2004
Uite acu imi dau seama ca mobilele cu camera foto nu sunt un moft.

#10
enoxcj

enoxcj

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,348
  • Înscris: 06.02.2006
nu ma gandeam la un det. part

ma gandeam sa te "echipezi" si sa faci o deplasare, eventual o sedere mai intai in Sinaia, apoi in Brasov...

acum te poti gandi la urmataorele, dupa spusele tale...

e sub 18 ani,  probabil sa fie la scoala
daca provine dintr- familie bogata, probabil nu merge la un liceu de 2 bani
daca e din sinaia, ma gandesc n-or fi acolo prea multe licee
in brasov porbabil sunt cateva bunicele (ca si in Cluj, de unde sunt eu)

acum daca chef, poti sa te postezi in fata scolilor, le ii pe rand, o saptamana iti ia, dar ai sanse sa o gasesti...spun eu :P

#11
kisss

kisss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 28.04.2006

View PostMyrmidon, on Oct 26 2006, 22:16, said:

Am facut un pariu cu un prieten de-al meu daca e posibil urmatoriu scenariu:

Saptamana trecuta veneam cu intercity-ul de la meciul Rapid - PSG. La un moment dat la Sinaia a urcat o fata cu inca un tip care parea mai mult fratele ei decat iubitul. Oricum ei au calatorit in acelasi compartiment cu mine timp de 15 min pana la Brasov unde au coborat, dar in timp ce calatoream am observat ca tipa era foarte interesata de mine. Insa datorita faptului ca timpul a fost scurt si ca am primit un telefon la care nu puteam sa nu raspund, nu am fost in stare sa aflu date importante despre ea (nume, email, telefon, adresa). Ceea ce am observat sau aflat e ca:

1) Are un pierce in nas.
2) Locuieste ori in Sinaia ori in Brasov.
3) Pare ca face parte dintr-o familie bogata
4) Are sub 18 ani
5) Are parul negru si vb foarte incet (poate doar ca nu e obisnuita sa mearga cu trenul)
6) A calatorit in vagonul x locul y

Ok, cred ca cam astea sunt toate informatiile... Am facut un pariu cu un prieten daca e posibil sa se gaseasca  fata doar dupa aceste informatii

Idei careva?

S-a incercat cu trimiterea unui mass pe yahoo messanger in zona bv si Sinaia care era de genul  descrierii de mai sus si se sugera tipei daca pirmea massul sa scrie un email la o adresa de mail in care sa confireme si sa primeasca explicatii. De asemenea se promitea o recompensa de x€ pt cel care ii trmitea massul.

Deci inca o data: Any ideas?


Tu crezi ca in Sinaia sau Brasov exista o singura fata cu trasaturile astea? :)

#12
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,362
  • Înscris: 03.08.2004
Eu zic sa iei forumurile la rand si poate o sa gasesti o fata la fel de disperata in cautarea unui baiat care se intorcea cu trenul la meciul Rapid-P.S.G.

#13
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
Da, intrebam mai mult ironic :)

#14
MorningLight

MorningLight

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 23.10.2006
pai daca tu crezi ca e minora poate si-a luat bilet cu reducere :bigwhitegrin: . Astfel te postezi la casa de bilete din Sinaia si o rogi frumos pe tanti sa iti spuna in ziua de ... in trenul de...vagonul nr. ....pe locul nr......cine a stat?  :bigwhitegrin:  In alta ordine de idei atunci cand cineva isi ia bilet redus, pe bilet si in registru (sau in calculator-depinde de gara) este trecut numarul de legitimatie (carnet) . Apoi da inca un mass cu numarul de legitimatie..sau cauti prin scoli  :roflmaofast:
Iti trebe , rabdare, timp, bani, o tanti amabila si mult , mult noroc :bigwhitegrin:
Daca faci asta doar sa vezi daca esti in stare sa o gasesti, ok...daca faci pentru ca ai impresia ca nu mai sunt fete pe lume...naspa :bigwhitegrin:

Edited by MorningLight, 27 October 2006 - 10:16.


#15
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005
Cata agitatie din partea unui baiat, pentru o fata care nu-i sigur nici ca l-a placut!

:huh: Parca vad ca dupa ce o gasesti n-o sa-ti placa ceva la ea sau invers...

#16
barbosa

barbosa

    Serious Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,144
  • Înscris: 04.03.2006

View PostMyrmidon, on Oct 26 2006, 23:30, said:

Oricum... eu eram total dezinteresat de ceea ce se petrecea in jur dar am observat-o ca tot se uita pe ascuns la mine.

poate aveai vreun gainat pe umar, sau vreun muc uscat pe maneca...

#17
kisss

kisss

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 28.04.2006

View Postbarbosa, on Oct 27 2006, 10:27, said:

poate aveai vreun gainat pe umar, sau vreun muc uscat pe maneca...
offtopic: Are you here?! :o

#18
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005

View Postbarbosa, on Oct 27 2006, 11:27, said:

poate aveai vreun gainat pe umar, sau vreun muc uscat pe maneca...
Asta vroiam si eu sa zic :lol:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate