Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Elvis asculta careva?

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
elvis_usa

elvis_usa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 13.10.2006
Nu am vazut niciun subiect pe acest foum despre Regele Rock'n'Roll-ului! E ineva care ii mai iubeste muzica, vocea stilul, ORICE !!!!!??? :huh:

#2
djl

djl

    Smrt fačizmu, sloboda narodu! Îmi cresc amprenta de Carbon

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 112,622
  • Înscris: 13.06.2004
Eu :bigwhitegrin:
Îmi plac în general melodiile lui de început; sunt mai rebele și mai pline de vigoare.
Din păcate în majoritatea filmelor și-au bătut joc de el. Cred că putea să fie și un actor foarte reușit. Deh, banii :death:

#3
roxana27

roxana27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.01.2006
Primul Impersonator Elvis Presley din Romania isi face aparitia pe scena din 2007 in Bucuresti...[ http://www.jurnale.ro/imagini_utilizator/4239/utilizator_4239_mare_Elvis_Impersonator2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

stire luata de pe jurnale.ro

#4
Al3xT

Al3xT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 538
  • Înscris: 29.06.2004
Si eu mai ascult Elvis dar nu tot timpul.. Imi plac melodiile lui dar si filmele! Super kooool!

#5
hanssick

hanssick

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 427
  • Înscris: 11.07.2006
ELVIS PRESLEY=MUZICA BUNA,FILME FRUMOASE!  B)  :)

#6
dark~smiley

dark~smiley

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 01.07.2007
well,daca vrei parerea mea...mie nu mia placut si numi place elvis

#7
micnea

micnea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 13.01.2007
Eu pot sa spun ca imi place foarte mult Elvis se numara printre cantaretii mei preferati!

#8
blueunicorn

blueunicorn

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 24.02.2007
semnez

#9
Talkabout

Talkabout

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,691
  • Înscris: 20.09.2006
Si eu sunt un mare fan Elvis!
din Germania a luat cu sine un frumos suvenir muzical pe care l-a inclus în repertoriul său, „Muss i denn zum Städtele hinaus”, o foarte cunoscută piesă populară germană.
stie cineva care este titlul pe care Presley i l-a dat melodiei în limba engleză?

#10
zeuslovesyou

zeuslovesyou

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.06.2008

View Postroxana27, on Sep 9 2007, 08:11, said:

mai nou am observat ca mai apare un site www.elvisromania.ro dar acesta se anunta mult mai profesional, numai din pagina in constructie iti dai seama, iar ca domeniu e super ales
"Mai nou am observat ca mai apare un site"... ce ai facut draga, l-ai visat noaptea? Varianta cu primitul e-mailului nu are nici cea mai mica sustinere. Cum au aflat ei de tine sa-ti trimita mail? Eu nu am primit nici un e-mail si sunt unul dintre cei mai vechi fani Elvis din Romania! Deci, be honest! Nici site-ul, nici blogul nu apar pe google iar pe prima pagina nu exista nici un link care sa directioneze catre acel blog (care nu contine nimic concret!). Site-ul se afla in constructie de mai multe luni, inca a ramas la acelasi stadiu si nici nu se intrevede, cum spui tu, sa fie vreodata finalizat. Pacat, spun eu, cu cat mai multe cu atat mai bine!  Spui ca este mai profesional decat celalalt? Cat de bine te pricepi tu la site-uri web?  Poate rezultatul final va fi unul profesional, n-am de unde sti si putin ma intereseaza *pentru mine e important continutul si nu briz-briz-urile* insa nu te lua cu gura inainte de pe acum! Sau ai cumva interese necurate? :nonobad:  Cat despre domeniul "super ales", adica elvisromania.ro a fost ales din cauza ca nu mai existau alte optiuni, toate celelalte domenii principale legate de Elvis au fost deja luate (elvis.ro, elvis-presley.ro, elvispresley.ro). Sunt un fan Elvis de foarte multi ani, sunt la curent cu miscarea fanilor Elvis in Romania, crede-ma ca nu vorbesc din necunostinta de cauza! Inca ceva, stiai ca in Romania exista doar doua fan cluburi oficiale? From a Jack to a King (www.elvis.ro) si Asociatia Elvis Presley Romania (www.elvispresley.ro sau www.elvis-presley.ro)! Daca nu stiai, acum stii!   :thumbup:

Edited by zeuslovesyou, 16 June 2008 - 00:19.


#11
zeuslovesyou

zeuslovesyou

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.06.2008
Talkabout, evident tu vorbesti despre melodia Wooden Heart, dar lucrul asta-l sti si tu sunt convins! Melodia este un pic hazlie, cel putin acordeonul care-l acompaniaza pe Elvis. Insa este singura melodie a lui E. care contine cuvinte in alta limba decat engleza si spaniola. Ah, era sa uit, mai canta la repetitii cateva cuvinte in italiana (in loc de "it's now or never", rosteste cuvintele originale "o sole mio").

Dark smiley, respect parerea ta insa nu o pot aprecia. Vei ajunge la o varsta la care vei intelege ce inseamna muzica de calitate (nu neaparat Elvis, poate o sa-ti placa altceva, Stones, Beatles, Purple, Queen, Bon Jovi, Tupak, Sinatra, Clapton, etc.). Din pacate pentru majoritatea tinerilor, muzica cantata de Tokyo Hotel, Black Eyed Peas si altii de genul nu poate fi considerata "muzica de calitate". Toti canta bine pe banda, un solist desavarsit canta bine si live... nu este insa cazul celor doua formatii! Dar repet, o data cu inaintarea in varsta gusturile muzicale ti se vor schimba radical!

#12
roxana27

roxana27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 03.01.2006

View Postzeuslovesyou, on Jun 16 2008, 01:15, said:

Inca ceva, stiai ca in Romania exista doar doua fan cluburi oficiale?  Daca nu stiai, acum stii!   :thumbup:

care doua ca este doar unul singur www.elvisromania.ro intra si mai documentezate, alea de care zici tu sunt inexistente.

#13
zsotsa

zsotsa

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 22.09.2008
Din pacate nu ascult,dar in careva zi am dat peste un site care contine multe informatii legate de el :D
http://elvispresley.ebul.ro/

#14
micnea

micnea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 13.01.2007
Cantaretul meu preferat!Elvis a schimbat muzica la vremea aceea si dupa parerea mea a ramas inegalabil si nimeni nu va putea sa il inlocuiasca sau sa il egaleze!De curand am fost in America si mi-am indeplinit un vis,acela de vizita Graceland!Elvis will always be the rock and roll king to me:D!

Edited by micnea, 27 October 2008 - 05:38.


#15
B-A-C-H

B-A-C-H

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 144
  • Înscris: 25.03.2007
Elvis nu a murit, Elvis s-a intors acasa :)

#16
micnea

micnea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 183
  • Înscris: 13.01.2007
"Suspicious minds" cred ca e una dintre cele mai bune melodii ale lui Elvis pe langa multe altele,asta are ceva anume! :D

#17
csongi12xme

csongi12xme

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 565
  • Înscris: 15.12.2007
Imi spune si mie cineva cine e Elvis?

#18
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007
Un gigant in muzica, exploatat aiurea in cinema.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate