Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Credeti ca unii pot fii numiti parinti?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
4 replies to this topic

#1
La_ura

La_ura

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.10.2006
Buna va scriu pentru a va cere parerea in legatura cu povestea mea. Acum va scriu in numele meu si al fratelui meu, Astazi se implinesc 9 ani de cand a murit mama noastra si am ramas in grija tatalui fratelui meu sau mai bine zis tatalui meu vitreg. Toate au fost bune si frumoase ca in orice familie cu intelegeri si neintelegerii pana in urma cu vreo 3 ani de cand mai sus numitul meu "tata" si-a pierdut locul de munca si a ramas sa traiasca pe spatele nostru adica din pensia noastra de urmas dupa mama si din ce reuseam eu sa strang muncind pe la unii si pe le altii pentru a reusii sa imi termin facultatea si pentru al ajuta pe fratele meu sa continue liceul. Nu cred ca sunt multe familii in care copii isi intretin parintii iar acestia se comporta cu ei ca si cu niste gunoaie si acum voi argumenta si cele spunse anterior. Acum vreo 3 luni am fost dati in judecata pentru evacuare din cauza neplatii chiriei (dupa ce abia castigi bani de mancare si scoala de unde sa mai ai si de chirie?) astfel au inceput presiunile tatalui asupra noastra pentru a face rost de bani pt plata datoriei care este mare,si astfel am ajuns sa putem iesii din casa cu ajutorul politiei pentru ca altfel nu sa putut. Dupa ce am plecat asa si abia am gasit prin bunavointa celor unde lucrez acum un apartament in chirie acum sunt asaltati de amenintari si alte cele de catre asa numitul tata care nu ne lasa sa traim cum putem doar liniste sa avem..Va intreb eu ce credeti asa ar trebuii sa se poarte un tata?merita astfel de oameni sa fie parinti?

#2
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005

View PostLa_ura, on Oct 2 2006, 20:04, said:

Buna va scriu pentru a va cere parerea in legatura cu povestea mea. Acum va scriu in numele meu si al fratelui meu, Astazi se implinesc 9 ani de cand a murit mama noastra si am ramas in grija tatalui fratelui meu sau mai bine zis tatalui meu vitreg. Toate au fost bune si frumoase ca in orice familie cu intelegeri si neintelegerii pana in urma cu vreo 3 ani de cand mai sus numitul meu "tata" si-a pierdut locul de munca si a ramas sa traiasca pe spatele nostru adica din pensia noastra de urmas dupa mama si din ce reuseam eu sa strang muncind pe la unii si pe le altii pentru a reusii sa imi termin facultatea si pentru al ajuta pe fratele meu sa continue liceul. Nu cred ca sunt multe familii in care copii isi intretin parintii iar acestia se comporta cu ei ca si cu niste gunoaie si acum voi argumenta si cele spunse anterior. Acum vreo 3 luni am fost dati in judecata pentru evacuare din cauza neplatii chiriei (dupa ce abia castigi bani de mancare si scoala de unde sa mai ai si de chirie?) astfel au inceput presiunile tatalui asupra noastra pentru a face rost de bani pt plata datoriei care este mare,si astfel am ajuns sa putem iesii din casa cu ajutorul politiei pentru ca altfel nu sa putut. Dupa ce am plecat asa si abia am gasit prin bunavointa celor unde lucrez acum un apartament in chirie acum sunt asaltati de amenintari si alte cele de catre asa numitul tata care nu ne lasa sa traim cum putem doar liniste sa avem..Va intreb eu ce credeti asa ar trebuii sa se poarte un tata?merita astfel de oameni sa fie parinti?
nu ... da-l in gat la politie ... imi pare rau ca exista oameni ca astia ... imi pare rau si pentru voi :(
pot doar sa-ti urez multa bafta si tarie de caracter

#3
dilema

dilema

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 242
  • Înscris: 22.02.2006
Sfantul Ioan Gura de Aur, a spus un lucru frumos:
"Nu se poate numi parinte cel ce face copii, nici cel ce-i creste, ci numai cel ce-i educa".
Pentru a educa un copil eforturile cerute sunt destul de considerabile. In primul rand trebuie exemplul personal, apoi rabdare si preocupare permanenta. Si nu in ultimul rand asumarea tuturor responsabilitatilor ce decurg din calitatea de parinte.
Cred ca asa numitul "parinte" care duce o viata ilicita alaturi de voi nu-si merita "functia". Sfaturi nu sunt in masura sa-ti dau, dar am incercat sa raspund la intrebarea ta.
Dumnezeu sa va ocroteasca!

#4
La_ura

La_ura

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 02.10.2006

View Postshobi, on Oct 2 2006, 20:13, said:

nu ... da-l in gat la politie ... imi pare rau ca exista oameni ca astia ... imi pare rau si pentru voi :(
pot doar sa-ti urez multa bafta si tarie de caracter
Da am fost si la politie dar ianfara de amenda nu se face nimik asa ca hartuirea continua.

#5
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,795
  • Înscris: 13.01.2005
http://forum.softped...p;#entry1949550

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate