Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier
 

Karaoke

- - - - -
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Pe mine m-a speriat Karafun in momentul in care, dupa 5 midi-uri care au mers impecabil, chiar la acel ace of base de mai sus, s-a blocat, cu tot cu calculator, cu mesajul "acces violation...0x001XXX". Ma gandeam ca o figura de asta in momentul cantarii, intr-o cafenea, e dementiala.
Si revin cu intrebarea, nu am inteles bine - deci eu daca am un negativ original al unei piese si mai am si fisierul midi sau kar, pot sa le unesc in editorul din karafun si sa pun versurile din .kar pe negativul mp3, rezultand un fisier de sine statator?

#38
antinari

antinari

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,461
  • Înscris: 08.12.2006
Da, poți face cu KaraFun Editor (la instalare se va instala un player și un editor) un fișier .kfn care va conține fișierul audio, textul (așa cum l-ai sincronizat, nu mai țin minte exact dar te ajută helpul, nu e complicat) plus o imagine de background pe care va rula textul. Nu îți trebuie și mp3 și midi, e suficient să ai textul (despărțit în silabe dacă vrei ca sincronizarea să se facă pe silabe, poți să îl lași și cu sincronizare pe cuvinte dacă ți se pare dificilă împărțirea în silabe).

#39
gigi__marga

gigi__marga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 22.06.2010

View Postxxtwistxx, on 13th May 2010, 19:28, said:

cele mai bune sunt cele de pe youtube... si mai simple :) fara extra softuri. daca mai poate adauga cineva niste linkuri ar fi super...

Am incarcat recent pe youtube citeva clipuri karaoke romanesti pe care le-am creat in exclusivitate cu Karafun ver 1.18 (gratuita).

Link la clipurile pe youtube (karaoke romanesti): http://www.youtube.com/user/margagigi0

Am obtinut promisiunea de la cei ce dezvolta Karafun ca versiunea 1.2 oficiala (cind va apare) va contine si optiunea pentru limba romana (le-am trimis deja fisierul corespunzator cu traducerea tuturor meniurilor si mesajelor din program in limba romana inclusiv diacriticele de rigoare pentru ș, ț, ă, î, â...)... sper sa foloseasca cuiva, nu doar pentru timpul cit mi-a luat sa fac traducerea dar si pentru munca de lamurire cu cei de la Karafun...

Edited by antinari, 23 June 2010 - 04:34.
fara linkuri spre alte forumuri/resurse daca nu sunt ansolut necesare pentru discutia on topic


#40
Lyvyoo

Lyvyoo

    Membru espressoman

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,402
  • Înscris: 10.01.2005
Felicitari pentru piese! Chiar e nevoie de piese romanesti in format karaoke. Daca sunt si free..nu putem decat sa scoatem palaria!
Insa, nu stiu in ce masura te deranjeaza, fiind pe youtube sunt si libere la download!

Edited by antinari, 23 June 2010 - 04:39.
quote inutil


#41
gigi__marga

gigi__marga

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 22.06.2010

View PostLyvyoo, on 22nd June 2010, 22:45, said:

... fiind pe youtube sunt si libere la download!
Din cite stiam eu, e ilegala descarcarea de clipuri de pe youtube. Nu vreau sa intru intr-o discutie asupra acestui lucru si nu vreau sa imi exprim nici macar parerea mea personala in aceasta privinta.

Ma bucur ca ceea ce am facut este util macar citorva persoane si ca acestea vor gasi citeva momente de bucurie fredonind unele din melodii. E o bucurie inca si mai mare daca cei ce apreciaza aceste clipuri karaoke merg un pas mai departe si impartasesc si cu altii experienta lor. Nu are cum sa fie pentru mine un "deranj" chiar daca cei ce se folosesc de ele nu m-ar primi niciodata in "casa" lor oricare ar fi ea...

Mai sper ca si altii vor gasi timpul necesar de a contribui dupa posibilitati. Ma refer la negative adaptate pentru karaoke pentru cei ce stiu sa le pregateasca, versuri scrise cit mai fidel pentru cei care conosc melodiile (trebuie sa recunosc aici ca diversele siteuri de versuri care se gasesc mi-au fost de foarte putin ajutor, trebuind sa ascult melodiile originale de zeci de ori pentru a nota versurile cit mai fidel posibil), si nu in ultimul rind de sincronizarea corespunzatoare care poate fi facuta aproape de oricine (chiar si cei care nu au aptitudini muzicale). Daca aveti o melodie preferata si puteti gasi negativul ei (multi artisti au inceput deja sa ofere ei insisi negativele la piesele lor!!!), nu e o chestiune decit de o ora-doua de a pregati un fisier karaoke. Dureaza mai mult pregatirea pentru youtube dar asta e alta problema.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate