Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU
 Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...
 Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme
 

ISO-13346 "UDF" file system specification

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
bellairplace

bellairplace

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 526
  • Înscris: 03.08.2006
Salut

am un iso facut arhiva de pe net, iar can il deschid e gol. apare un fisier readme cu : "This disc contains a "UDF" file system and requires an operating system that supports the ISO-13346 "UDF" file system specification."

am mai citit despre solutii, insa nu gasesc nimic. nici un driver... Adaptec UDF Reader Driver, de ex., nu ajuta deloc.

ce sa fac ?

multumesc

#2
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
S-ar putea sa fie o copie dupa un DVD, probabil peste 2 Gb, ceea ce inseamna ca are nevoie de o partitie NTFS ca sa poata fi copiat pe HDD. Pe o partitie FAT32 nu poti sa scrii fisiere mai mari de 2GB. Asa ca daca ai FAT32, ai nevoie de o conversie in NTFS (pentru asta poti folosi Partition Magic)

#3
dann23

dann23

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 28.08.2006

View Postwebsitefinder, on Sep 5 2006, 11:38, said:

S-ar putea sa fie o copie dupa un DVD, probabil peste 2 Gb, ceea ce inseamna ca are nevoie de o partitie NTFS ca sa poata fi copiat pe HDD. Pe o partitie FAT32 nu poti sa scrii fisiere mai mari de 2GB. Asa ca daca ai FAT32, ai nevoie de o conversie in NTFS (pentru asta poti folosi Partition Magic)

pe partitie fat32 dimensiunea maxima e de 4gb



Quote

Salut

am un iso facut arhiva de pe net, iar can il deschid e gol. apare un fisier readme cu : "This disc contains a "UDF" file system and requires an operating system that supports the ISO-13346 "UDF" file system specification."

am mai citit despre solutii, insa nu gasesc nimic. nici un driver... Adaptec UDF Reader Driver, de ex., nu ajuta deloc.

ce sa fac ?

multumesc


poate ne spui ce sistem de operare ai

#4
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006

View Postdann23, on Sep 5 2006, 11:40, said:

pe partitie fat32 dimensiunea maxima e de 4gb
Corect! 4G Mea culpa! Graba... :D

#5
nicollec

nicollec

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 15.09.2006
O fi, pe mine nu ma lasa sa bag un iso de 3 gb pe fat32, vreau sa-l copiez de pe ntfs..si eu stiam tot de 2 gb pe fat32...

#6
websitefinder

websitefinder

    pretendent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,402
  • Înscris: 15.06.2006
http://support.microsoft.com/kb/310561
http://www.windowsit...8803/38803.html

#7
DirtyHarry

DirtyHarry

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.10.2007
Salut domnilor!

Solutia este simplã....foloseste programul WinRAR....îl gãsesti la www.winrar.com...si eu am avut aceeasi problemã....am încercat sã deschid fila întîi cu WinISO dar nu a mers....dupã aceea am folosit WINRAR si a mers perfect....

#8
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003

View Postbellairplace, on Sep 4 2006, 22:05, said:

Salut

am un iso facut arhiva de pe net, iar can il deschid e gol. apare un fisier readme cu : "This disc contains a "UDF" file system and requires an operating system that supports the ISO-13346 "UDF" file system specification."

am mai citit despre solutii, insa nu gasesc nimic. nici un driver... Adaptec UDF Reader Driver, de ex., nu ajuta deloc.

ce sa fac ?

multumesc

cu ce anume ai incercat sa deschizi imaginea ? pune-o intr-un drive virtual, asa ar trebui sa o poti vedea. sau cu ultraiso.

ps: limita pentru fat32 este 4GB.

#9
carocipra

carocipra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 15.03.2007

View Postbodi, on Oct 17 2007, 08:29, said:

cu ce anume ai incercat sa deschizi imaginea ? pune-o intr-un drive virtual, asa ar trebui sa o poti vedea. sau cu ultraiso.

ps: limita pentru fat32 este 4GB.
A se citi despre "UDF" file system la cerinte: http://support.micro...om/kb/307881/ro

Si Total Commander 6.5x vede .ISO

#10
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
si de ce m-ai citat pe mine ?
si linkul ce legatura are ? ca nu vrea sa converteasca nimeni. pe linga faptul ca singurul lucru pe care-l spune e ca udf si cdfs sunt sisteme de fisiere ce se folosesc pe medii optice. si ce daca ? omul are o imagine iso pe care nu poate "s-o deschida" si n-a specificat cu ce. putea sa aiba mdf sau nrg sau naiba sa le ia. n-au legatura cu sistemul de fisiere folosit pe dvd-ul respectiv.

Edited by bodi, 22 October 2007 - 13:39.


#11
carocipra

carocipra

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 15.03.2007
Te-am citat ca sa nu mai scriu si eu odata...

Quote

ps: limita pentru fat32 este 4GB.
Dar scuze, am gresit. Citatul era pentru

Quote

"This disc contains a "UDF" file system and requires an operating system that supports the ISO-13346 "UDF" file system specification."
sau pentru

Quote

Salut domnilor!
Trebuiesc niste detalii privind Universal Disk Format.
Fisierul e .ISO: cand a fost facut, cu ce a fost facut, in ce sistem de operare,

Quote

poate ne spui ce sistem de operare ai
, si cu ce program ai incercat sa deschizi.

Nu am cum sa-i citez pe toti sau pe nici unul daca problema nu e rezolvata. Mi-am dat si eu cu parerea asa cum am fost si eu ajutat, la randul meu, sa rezolv treaba cu deschiderea fisierelor .DAA de pe Demonoid. Nu trebuie sa te superi. Fisierele .daa le deschid cu PowerISO iar cele .UIF cu Magic ISO Maker, si lista de tipuri de fisiere imagine si programele lor poate continua...

Iar eu .ISO il deschid si il dezarhivez cel mai usor cu TC. Daca fisierul a fost descarcat de pe Internet se poate sa aiba eroare CRC. Atunci WinRAR e solutia cea mai buna. El repara .RAR si .ZIP, dar nu stiu daca repara si .ISO...

#12
bodi

bodi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,509
  • Înscris: 09.05.2003
nu m-am suparat, doar ca n-am priceput. nu vedeam legatura intre ce am spus eu si ceea ce ai scris tu.
iso e de fapt o simpla arhiva, o imagine a discului. nici macar nu e arhivata si nu are nici informatii despre mediul pe care a fost scris sau legate de protectia la copiere (cum au .mdf/mds sau .cue/bin).
vad insa ca autorul topicului n-a mai postat pe aici, ceea ce inseamna ca a rezolvat problema intre timp.

#13
BlueSky1806

BlueSky1806

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 16.05.2007
are careva vreo idee daca se gaseste vreun program care sa vada toate tipurile de imagini?

#14
queensoft

queensoft

    Trust no one

  • Grup: Banned
  • Posts: 16,079
  • Înscris: 26.11.2005
Daemon stie cele mai multe. Sau UltraISO (are si optiune de drive virtual).
Care este, de fapt, problema?!

Edited by queensoft, 25 February 2008 - 14:12.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate