Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Despre Zugrăveli

- - - - -
  • Please log in to reply
1670 replies to this topic

#1225
mateitasian

mateitasian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 22.12.2014
[ http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160309/06942509320a99d8058878a4cb9471e3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ][ http://uploads.tapatalk-cdn.com/20160309/37bc3d199d530e8510b597768f90920b.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

uite cum am eu pe un perete

bineînțeles, nu se vede adecvat pe telefon

#1226
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,317
  • Înscris: 13.01.2011
Pai seamana, din ce vad.
Este alta firma ?
Arata bine.

Ai dat de sus in jos, eu o sa dau ,,măturat ", stinga/dreapta.

Edited by crisstonne, 09 March 2016 - 18:06.


#1227
mateitasian

mateitasian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 22.12.2014
de sus in jos, sau invers :)
  mai bine ai incerca sa faci o zonă de control sa vezi cum arata

este o lazura de la policolor a mea

am dat eu undeva  pe orizontala si nu mi-a plăcut... bineînțeles, poate ție o să-ți placa
  tot "maturat"  e si la mine... intins prima mana cu o pensula iar apoi cu alta pensula îndreptat, cizelat

#1228
DoruStoica79

DoruStoica79

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 20.11.2015

 Ina1344, on 09 martie 2016 - 11:01, said:

va rog o recomandare lavabila interior antimucegai. De Aeria gold aceea cu porus X  ce parere aveti?
e o vopsea cu acoperire foarte buna din prima mana si se curata foarte usor. Prietenii mei au folosit-o, stiu ca e o vopsea noua si se vrea a fi all inclusive. Ei sunt multumiti de alegerea facuta.

#1229
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 16.04.2007
Pentru o casa care nu a mai fost zugravita eu va recomand ,,Danke peretii respira" .
2 in 1 . Calitate si pret pentru orice buzunar . E 1 an de cand am dat la parter ( normal , 2 maini ) si in tot acest timp am mai facut si alte lucrari prin casa , astfel s-a facut mult praf . Ei bine vopseaua se prezinta foarte bine !

Pentru cine si-a facut vopsea culoare de interior :
Am fost azi in Dedeman si nu am gasit pigmentul ce imi placuse din paletar . Pe cealalta parte , daca voiam sa iau culoarea gata facuta ma costa de 2,3 ori mai mult Posted Image . Asadar , am ales prima varianta si m-am uitat pe paletarele de la Sticky si Kober . Cele 2 paletare aratau complet diferit in sensul ca pe primul culorile erau mult mai vii si mai placute , in timp ce pe al 2 lea erau mai mult neutre . Observ ca mai sunt si pigmenti de la Oskar ( cei mai scumpi ) si altii . Mentiune : Cu Danke vreau sa fac culoarea .
Voi ce pigmenti ati ales cand ati zugravit la interior ?

Edited by ciprianned, 08 April 2016 - 21:20.


#1230
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,317
  • Înscris: 13.01.2011
Care este cea mai buna firma, cu ioni de argint ?

#1231
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 16.04.2007
Acum am citit si eu ceva despre ionii de argint . E foarte interesant .

Quote

Demonstrat știintific - Ionii de argint trec prin peretele celular al bacteriei și inhibă metabolismul. Ca efect, bacteriile mor sau își încetează reproducerea.

Tare curios sunt daca la renovarea spitalelor se foloseste o vopsea care are aceasta caracteristica , sa fie cu ioni de argint Posted Image .

Edited by ciprianned, 10 April 2016 - 00:08.


#1232
mateitasian

mateitasian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 22.12.2014
:))

există vopsele speciale pt spitale, dar la noi se da cu cea mai ieftină   :)


#1233
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005
Are cineva ceva poze cu pereti cu tinci zugravit (fara finisare cu glet)?

Sunt curios cum arata, ce textura are...

#1234
Tuliman

Tuliman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,690
  • Înscris: 27.10.2004
De lavabila "optim dekor weiss" stie cineva ceva? e f ieftina ce-i drept. Mi-ar trebui pt un balcon - unde evident asteptarile nu-s prea mari, un hol inclusiv peretii si o bucatarie - doar tavanul.
Macar pt balcon ar merge?

#1235
mateitasian

mateitasian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 22.12.2014
bineînțeles

de ce nu ar merge  ?  e ok

acum ca reacționează ea intr-un anumit fel din cauza mediului ( balcon )  e altceva..

#1236
Ina1344

Ina1344

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.10.2015

 DoruStoica79, on 12 martie 2016 - 16:30, said:

e o vopsea cu acoperire foarte buna din prima mana si se curata foarte usor. Prietenii mei au folosit-o, stiu ca e o vopsea noua si se vrea a fi all inclusive. Ei sunt multumiti de alegerea facuta.
Multumesc! Am vazut ca se face acum reclama  si au si o oferta promotionala in Dedeman. O voi incerca.

#1237
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 16.04.2007
Pentru a da culoare pe un tavan ( din rigips ) trebuie sa dai in prealabil cu alb ca sa se prinda mai bine ?

#1238
ciprianned

ciprianned

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,347
  • Înscris: 16.04.2007
A aparut o problema .
Nu pot sa dau unul sau mai multi pereti cu culoare si tavanul alb pentru ca din tencuiala muchiile au iesit in unele portiuni in valuri , astfel sunt nevoit sa dau ORI ~ 5 cm o fasie pe perete la imbinarea cu tavanul ORI sa dau aceeasi culoare in toata camera . Asa mi-au spus meseriasii . Ce parere aveti ?

#1239
casadivino

casadivino

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,161
  • Înscris: 17.07.2013

 Bucifon, on 11 aprilie 2016 - 09:47, said:

Are cineva ceva poze cu pereti cu tinci zugravit (fara finisare cu glet)?

Sunt curios cum arata, ce textura are...
bob de orez..

#1240
Bucifon

Bucifon

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,434
  • Înscris: 08.05.2005

 casadivino, on 15 aprilie 2016 - 06:36, said:

bob de orez..

Hmmm...ma bate gandul sa las peretii doar in tinci, sa nu mai dau cu glet.

Trebuie sa vad inainte cum arata si sa ma conving...

#1241
IngN

IngN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 765
  • Înscris: 04.06.2012

 ciprianned, on 15 aprilie 2016 - 00:35, said:

Pentru a da culoare pe un tavan ( din rigips ) trebuie sa dai in prealabil cu alb ca sa se prinda mai bine ?
Când spui sa dai culoare pe tavan banuiesc ca te referi la culoarea alb, alte culori pe tavan mai rar sa vezi. Inainte de a da orice alta culoare se prefera sa se dea o mana de alb inainte pt ca pe alb ¨prinde mai bine¨ culoarea.

 ciprianned, on 15 aprilie 2016 - 01:09, said:

A aparut o problema . Nu pot sa dau unul sau mai multi pereti cu culoare si tavanul alb pentru ca din tencuiala muchiile au iesit in unele portiuni in valuri , astfel sunt nevoit sa dau ORI ~ 5 cm o fasie pe perete la imbinarea cu tavanul ORI sa dau aceeasi culoare in toata camera . Asa mi-au spus meseriasii . Ce parere aveti ?
Cum sa iasa muchiile in valuri???, a tencuit bucatarul, frizerul sau soferul? Poate te salveaza o bagheta alba la imbinarile tavanului cu peretii.

#1242
mateitasian

mateitasian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 832
  • Înscris: 22.12.2014
adica "olnițele"  nu sunt drepte?
:)  nu le mai da din bani ma omule ce dracu... cum naiba sa nu fie drepte ?  de ce ?  pai aia cand au tras glet de ce nu au rezolvat problema ?

in cel mai rau caz poti monta o bagheta de polistiren... modelele noi, alea tip scafa ( daca vrei poti pune si lumina SDM in ele )

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate