Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Qtek 9600

- - - - -
  • Please log in to reply
47 replies to this topic

#19
tradux

tradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 29.01.2006
Buna seara,
Sunt interesat sa cumpar un PDA cu GSM. Oscilez intre Qtek 9100 si Qtek9600 din motive de pret. Am mai vazut mentionate pe forum modelele Orange SPV M3100 si HTC TYTN. Diverse site-uri dau caracteristici intrucatva diferite si nu stii pe cine sa crezi. Poate sa imi spuna cineva care sunt diferentele majore? Cat tine bateria la un umar de cca 40-60 min vorbite pe zi, poate indica cineva?
Ce magazine cu preturi interesante imi recomandati in Bucuresti?
Cineva a mentionat o problema de compatibilitate cu cartelele noi de la Orange, presupun ca nu se pune problema la M3100. Confirmati? M3100 este decodat si pentru alte retele?
Ma mai intereseaza cum va descurcati cu telefonul in timpul condusului auto daca vreti sa apelati un numar? Exista etichete vocale atasabile oricarui numar din agenda sau numai la anumite numere? Se poate vedea usor lista de apeluri date, primite si pierdute si reapela un numar de acolo? Folositi tastatura sau stickul, ambele variante sunt incomode? Cum se descurca cei cu telefoane fara tastatura (de ex. S200) la capitolul acesta?
Multumiri anticipate

P.S. Cum functioneaza modelele de mai sus pe diferitele messengers si respectiv skype, cu voce, respectiv imagine, ati probat?

Edited by tradux, 23 November 2006 - 22:03.


#20
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,673
  • Înscris: 26.11.2001
1. Am renuntat la TyTN si am trecut pe Excalibur.
TyTN este plin de tot ce e nou, insa e ff. enervant daca il folosesti in principal pentru convorbiri...
Accesarea agendei este mult prea greoaie (comparativ cu un Smartphone), 3G-ul d ela Orange e de nefolosit, videoconferintele sunt doar o chestie de PR si se vede ca dracu ec.

Bateria tine ~ 2 zile, iar aparatul se blocheaza destul de des, mai ales daca il tii in portul de piele.

In medie, cam odata pe zi trebuia sa ii scot bateria + ca era insuportabil de mare si nu putea fi tinut in pantaloni...

Avanteajele sale principale erau tastatura completa, si suportul WIFI.
Acestea se regasesc perfect in noua achizitie + ca Excalibur are si EDGE, air asta e ff important pt ca neputand sta pe 3G-ul orange, TyTN ma lasa doar cu GPRS, iar GPRS abia se misca...

2. Folia protectoare se gaseste la importator si e ieftina http://www.q-tek.ro - dati un telefon ;)

3. Modelul SPV M3000 face toti banii, mai ales ca 3G e un moft si nici in Bucuresti nu prea merge reteaua...

#21
kosmin

kosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 11.09.2002

View Posttradux, on Nov 23 2006, 21:59, said:

Buna seara,
Sunt interesat sa cumpar un PDA cu GSM. Oscilez intre Qtek 9100 si Qtek9600 din motive de pret. Am mai vazut mentionate pe forum modelele Orange SPV M3100 si HTC TYTN. Diverse site-uri dau caracteristici intrucatva diferite si nu stii pe cine sa crezi. Poate sa imi spuna cineva care sunt diferentele majore? Cat tine bateria la un umar de cca 40-60 min vorbite pe zi, poate indica cineva?
Ce magazine cu preturi interesante imi recomandati in Bucuresti?
Cineva a mentionat o problema de compatibilitate cu cartelele noi de la Orange, presupun ca nu se pune problema la M3100. Confirmati? M3100 este decodat si pentru alte retele?
Ma mai intereseaza cum va descurcati cu telefonul in timpul condusului auto daca vreti sa apelati un numar? Exista etichete vocale atasabile oricarui numar din agenda sau numai la anumite numere? Se poate vedea usor lista de apeluri date, primite si pierdute si reapela un numar de acolo? Folositi tastatura sau stickul, ambele variante sunt incomode? Cum se descurca cei cu telefoane fara tastatura (de ex. S200) la capitolul acesta?
Multumiri anticipate

P.S. Cum functioneaza modelele de mai sus pe diferitele messengers si respectiv skype, cu voce, respectiv imagine, ati probat?

Eu am SPV M3000(qtek 9100), iar un prieten de-al meu si-a luat de curand M3100. Ca diferente M3100 are cateva chestii in plus:
- 3G
- camera 2mpx
- procesorul e un Samsung la 400 MHz, fata de TI OMAP 200 MHz cat are M3000.
- card microSD(nu e neaparat un plus dar e o diferenta) fata de MiniSD pe M3000
- mai multe butoane... :P
- 3-4 milioane in plus :P

Din cate a zis Courage despre 3G si gandindu-ne ca acei 2mpx nu ne intereseaza(ca d-aia vrem PDA) singurul avantaj ar fi acel procesor mai puternic.

Pana la urma e o chestie de comoditate... in a da sau nu 3 mil in plus pt niste functionalitati care merita pe termen lung(ma refer la 3G si la procesor).

Aaah... si legat de capitolul uzabilitate... Daca vrei sa folosesti acest PDA doar ca pe un simplu telefon... te va incurca rau... cam trebuie sa ai grija cand il folosesti... sa nu iti scape pe jos(ca deh... e cam mare)... daca ai mainile ude sau nu tocmai curate, ti-e mila sa direct ecranul(asta daca nu iti pui folie de protectie)... in general necesita ambele maini pt a-l folosi... so... daca esti pedestras :) sau fan metrou si ratb o sa iti fie dor de telefoanele date in fuga cand alergi de pe un peron pe altul ca sa prinzi metroul... pt ca repet... necesita destula atentie atunci cand il folosesti... (unii zic ca se sparge o singura data :P).... DAR... daca ai masina, un headset bluetooth... lucrezi la birou... sau calatoresti destul de mult in conditii decente... iti va fi cel mai bun prieten ;)

Bafta...

Edited by kosmin, 24 November 2006 - 00:49.


#22
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,673
  • Înscris: 26.11.2001
Hmm tin sa iti spun ca e ff. frustrant cand vrei sa dai un telefon intre stopuri, asa ca foloseam la greu fct de voice recognition pt cele mai folosite numere din agenda.

Cat am fost in Cipru nu exista roaming pt date, asa ca am folosit din plin WIFI-ul din holul hotelului pentru e-mail, dar in rest.. sincer nu merita.
Noul S620 (Excalibur) ofera tot ceaa ce are TyTN, este mai ieftin, mult mai mic si mai functional.

#23
kosmin

kosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 11.09.2002

View PostCourage, on Nov 24 2006, 01:05, said:

Hmm tin sa iti spun ca e ff. frustrant cand vrei sa dai un telefon intre stopuri, asa ca foloseam la greu fct de voice recognition pt cele mai folosite numere din agenda.

Cat am fost in Cipru nu exista roaming pt date, asa ca am folosit din plin WIFI-ul din holul hotelului pentru e-mail, dar in rest.. sincer nu merita.
Noul S620 (Excalibur) ofera tot ceaa ce are TyTN, este mai ieftin, mult mai mic si mai functional.

Chiar asa... cat de mic e? in poze mi se pare cam burtos un pic :). Poti sa ii faci niste poze langa un 9100 sau 9600? sau langa un card bancar? sa imi fac o idee...

merci

#24
kosmin

kosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 11.09.2002
Lasa... nu mai e nevoie... Cum spuneti voi moderatorii... "folosind functia search" dar cea a google-ului am gasit aici: http://www.mobile-re...alibur-en.shtml

#25
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,673
  • Înscris: 26.11.2001
S620
Sa spunem ca in buzunarul de la spate nici nu il simti, iar la Mall se uita lumea la el mai rau decat la Nokia 8800 :D

#26
tradux

tradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 29.01.2006

View Postkosmin, on Nov 24 2006, 00:38, said:

Eu am SPV M3000(qtek 9100), iar un prieten de-al meu si-a luat de curand M3100. Ca diferente M3100 are cateva chestii in plus:
- 3G
- camera 2mpx
- procesorul e un Samsung la 400 MHz, fata de TI OMAP 200 MHz cat are M3000.

Ma intreb la ce aplicatii se simte diferenta de procesor? Eu folosesc in principal telefonul, inclusiv aplicatia de agenda si planner, apoi iau notite, probabil Office relativ frecvent, as mai adauga messengerele prin Wifi ca prin GPRS/EDGE am auzit ca nu merg (as vrea voce si imagine) si ma gandesc sa-l folosesc si cu un receptor GPS.
Nu mi-a confirmat nimeni daca este OK pe messengere.

View Postkosmin, on Nov 24 2006, 00:38, said:

cateva chestii in plus:
- 3-4 milioane in plus :P

La preturile pe care le stiu eu vorbim de 21.5 mil si 29.5 mil, diferenta 8 mil. Unde ai gasit 3-4 milioane?

View Postkosmin, on Nov 24 2006, 00:38, said:

Din cate a zis Courage despre 3G si gandindu-ne ca acei 2mpx nu ne intereseaza(ca d-aia vrem PDA) singurul avantaj ar fi acel procesor mai puternic.

Pana la urma e o chestie de comoditate... in a da sau nu 3 mil in plus pt niste functionalitati care merita pe termen lung(ma refer la 3G si la procesor).

Din ce a scris Courage, EDGE este important; 9600 are EDGE si 3G, 9100 are numai EDGE. Eu am folosit prin Europa atat EDGE cat si 3G cu un Nokia N70, cand a vrut sa se conecteze. Ultima data a trebuit sa ma multumesc cu GPRS, care a fost total nesatisfacator, nu m-am putut conecta la VPN si nu am putut intra in sistemul firmei.
Fotografiile cu camera de 2 mpx ma intereseaza numai ocazional, dar sunt bine-venite, ca sa nu mai car si aparatul foto cu mine.

View Postkosmin, on Nov 24 2006, 00:38, said:

Aaah... si legat de capitolul uzabilitate... Daca vrei sa folosesti acest PDA doar ca pe un simplu telefon.........
pt ca repet... necesita destula atentie atunci cand il folosesti... (unii zic ca se sparge o singura data :P).... DAR... daca ai masina, un headset bluetooth... lucrezi la birou... sau calatoresti destul de mult in conditii decente... iti va fi cel mai bun prieten ;)

Intr-adevar functia de telefon este principala aplicatie. Apropos, cum sta cu sensibilitatea, am un Nokia N70 cu care am probleme de sunet intermitent chiar si in Bucuresti in anumite zone. Folosesc telefonul in birou si in masina, nu umblu cu el cu mainile murdare. Dar ma intereseaza foarte tare usurinta apelarii unor numere.
Varianta fara tastatura (S200) nu mi se pare mult mai mare decat Nokia N70 pe care il am. Nu imi dau seama cu cat mai groase sunt 9600 si 9100.
Tot nu m-am lamurit cu e cu apelarea vocala. N70 are recunoasterea vocii in loc de etichete atasate, fapt care mi-a facut multi nervi in recunoasterea unor nume. Pana la urma am renuntat sa folosesc aceasta functie....:-( Este o imbunatatire tehnologica stupid introdusa care nu nimereste numele din agenda, prefer sa imi inregistreze numele pronuntat de mine si apoi sa gasesca nuraul corect. Deci la 9100 poate fi apelat vocal orice nume din agenda pe baza vocii tale?
Sincronizarea cu Outlook si lucrul cu PC-ul in general se fac usor?
SMS-urile se scriu usor? La N70 am un dictionar stupid care imi completeaza cuvintele cum vrea el si care nu se poate dezactiva.
Cat te tine bateria?

Edited by tradux, 24 November 2006 - 22:29.


#27
tradux

tradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 29.01.2006

View PostCourage, on Nov 24 2006, 00:01, said:

TyTN este plin de tot ce e nou, insa e ff. enervant daca il folosesti in principal pentru convorbiri...
Accesarea agendei este mult prea greoaie (comparativ cu un Smartphone), 3G-ul d ela Orange e de nefolosit, videoconferintele sunt doar o chestie de PR si se vede ca dracu ec.

In ce sens este greoaie accesarea agendei din butoane?
Dar apelarea vocala cum merge? Este cu recunoastere de voce pe baza citirii sintetice a numelui din agenda sau trebuie sa pre-inregistrezi cu vocea ta etichete la fiecare nume?

View PostCourage, on Nov 24 2006, 00:01, said:

Bateria tine ~ 2 zile, iar aparatul se blocheaza destul de des, mai ales daca il tii in portul de piele.

In medie, cam odata pe zi trebuia sa ii scot bateria + ca era insuportabil de mare si nu putea fi tinut in pantaloni...

Cum adica se blocheaza???!!! La banii astia este de neconceput sa stai sa moshmondesti la telefon chiar si o singura data pe luna? Am nevoie sa contez pe buna functionare continua. Au mai patit si altii asa?

View PostCourage, on Nov 24 2006, 00:01, said:

Avantajele sale principale erau tastatura completa, si suportul WIFI.
Acestea se regasesc perfect in noua achizitie + ca Excalibur are si EDGE, air asta e ff important pt ca neputand sta pe 3G-ul orange, TyTN ma lasa doar cu GPRS, iar GPRS abia se misca...

Nu mai inteleg nimic, pe site-ul Qtek.ro TyTN este dat ca avnd atat 3G cat si EDGE.

View PostCourage, on Nov 24 2006, 00:01, said:

Modelul SPV M3000 face toti banii, mai ales ca 3G e un moft si nici in Bucuresti nu prea merge reteaua...

Diferenta fiind importanta (cca 8 mil adica aproape 38% in plus) sa inteleg ca pot alege linistit pe 9100. Cum apreciezi diferenta la procesor? L ace aplicatii se simte cu adevarat?

#28
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,673
  • Înscris: 26.11.2001
1. TyTN NU are EDGE, iar daca il are.. nu functioneaza pe Orange, ceea ce oricum il face nefolositor in Romania.

  Daca las pe AUTO la ambele -> UTMS (probleme mari)
  Daca selectez GSM + AUTO - > GSM (GPRS)
  Daca selectez GSM + GSM (+ UMTS) -> GSM (no prb, GPRS)

Attached File  1.png   131.21K   40 downloads Attached File  2.png   133.26K   36 downloads

2. Da, telefonul se blocheaza la greu.
Cautarea in agenda este imposibila cu o singura mana si dificila fara stick.
Nu cauta la fel ca un smartphone cand accesezi agenda si zau ca nu inteleg de ce. (greu de explicat, sa spunem ca gasiti greu ceea ce va trebuie)

3. Recunoasterea vocala este execelenta in ultimele versiuni de Windows Mobile si se bazeaza pe inregistrarea vocii tale.
Imi aduc aminte ce rateuri groaznice dadeau Zapp-urile si primele Siemens/Nokia cu aceste functii..

Sincer, daca folositi aceste aparat preponderent ca telefon.. nu merita; va veti enerva de pomana.
Exista alternative la aceasta caramida.

Recomand HTC Excalibur S620 si HTC MTeor

#29
mihailamba

mihailamba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 06.01.2005
uitati o aplicatie care te ajuta sa poti avea acces la ageda mai usor:
http://forum.xda-dev...d...2111&page=1

Compact Framework 2.0 needs to be installed!

Attached Files



#30
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,673
  • Înscris: 26.11.2001
Interesant:

Quote

I found this setting in the registry to show the UMTS band, it will also let you switch between UMTS and Edge.. now i have fully tested this yet since i live in a edge area and work in a umts area.. havent been to work yet today, but i made a cab for it, after installing this cab the menu is listed in settings/phone/ band tab

Attached File  showumts.zip   647bytes   43 downloads

#31
tradux

tradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 29.01.2006
Multumesc de raspunsuri. Dificil de ales, alternativele nu imi surad datorita ecranului mic mai greu de citit vreme mai indelungata. Nu imi plac insa nici dezavantajele la 9600 /9100 care mi-au fost semnalate aici pe forum. Trebuie sa fac o analiza mai atenta, de obicei schimbi un aparat cu altul pentru ca suma avantajelor este mai mare decat a dezavantajelor. Si mai trebuie sa pui in balanta curba de invatare si nervii de rigoare.

View PostCourage, on Nov 25 2006, 10:35, said:

Sincer, daca folositi aceste aparat preponderent ca telefon.. nu merita; va veti enerva de pomana.
Exista alternative la aceasta caramida.

Recomand HTC Excalibur S620 si HTC MTeor

Edited by tradux, 25 November 2006 - 12:52.


#32
tradux

tradux

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 458
  • Înscris: 29.01.2006

View Postnikudy, on Nov 18 2006, 23:17, said:

Eu am un S200 si e super OK ... e mult mai mic ... de asta am luat acest model ... sa il stapanesti sanatos

Fata de 9100 sau 9600, ce inseamna mult mai mic? Din caracteristici pare sa fie vorba numai de grosime, 18mm in loc de 23mm. Se simte chiar asa diferenta sau mai este si altceva?
Cum te impaci la formatul numerelorde telefon din masina, cu o singura mana?

Edited by tradux, 25 November 2006 - 13:56.


#33
kosmin

kosmin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 121
  • Înscris: 11.09.2002

View Posttradux, on Nov 24 2006, 22:06, said:

Ma intreb la ce aplicatii se simte diferenta de procesor? Eu folosesc in principal telefonul, inclusiv aplicatia de agenda si planner, apoi iau notite, probabil Office relativ frecvent, as mai adauga messengerele prin Wifi ca prin GPRS/EDGE am auzit ca nu merg (as vrea voce si imagine) si ma gandesc sa-l folosesc si cu un receptor GPS.
Nu mi-a confirmat nimeni daca este OK pe messengere.

Se cam simte diferenta atunci cand faci mai multe lucruri in acelasi timp si se mai simte atunci cand folosesti diverse soft-uri, cum ar fi cele de la SPB.

Nu stiu la ce messengere te referi... dar eu folosesc AgileMessenger(merge cu Yahoo, Google, MSN si altele) si imi merge si prin Wi-Fi si prin GPRS/EDGE.
Oricum vine instalat cu MSN Messenger(asta in cazul in care folosesti MSN) si, in plus, mai nou poti sa pui Windows Live Messenger(care e noul MSN.. cred)
Iar daca vrei si video... cred ca poate Skype... si poti sa il instalezi.

Quote

La preturile pe care le stiu eu vorbim de 21.5 mil si 29.5 mil, diferenta 8 mil. Unde ai gasit 3-4 milioane?

Le poti gasi la alte preturi daca le cumperi de la Orange.
Qtek 9100 = Orange SPV M3000 = 452 USD fara TVA = ~ 15 mil cu tot cu TVA - fara abonament
Qtek 9600 = Orange SPV M3100 = 612 USD fara TVA = ~ 20 mil cu tot cu TVA - fara abonament

Daca in schimb iti mai de la orange o optiune de date... le mai scade din pret... In plus, M3100 e oferit si in programul Thank You unde costa 538 USD fara TVA... deci d-ai am zis ca e o diferenta de 3-4 mil

Dar daca nu vrei sa te combini cu orange il poti lua fara abonament... si aici diferenta intre ele ar fi de 5 mil.
Si dupa ce il cumperi pui alt ROM(de Qtek de exemplu) si ai terminat cu decodarea.

Quote

Din ce a scris Courage, EDGE este important; 9600 are EDGE si 3G, 9100 are numai EDGE. Eu am folosit prin Europa atat EDGE cat si 3G cu un Nokia N70, cand a vrut sa se conecteze. Ultima data a trebuit sa ma multumesc cu GPRS, care a fost total nesatisfacator, nu m-am putut conecta la VPN si nu am putut intra in sistemul firmei.
Fotografiile cu camera de 2 mpx ma intereseaza numai ocazional, dar sunt bine-venite, ca sa nu mai car si aparatul foto cu mine.

Courage a zis ca 9600(M3100) nu are deloc EDGE.. si ca 3G-ul merge inca prost... si ca nu prea e util pe termen scurt... In viitor perhaps... dar tot in viitor... o sa apara alte scule... asa ca tu decizi

Quote

Intr-adevar functia de telefon este principala aplicatie. Apropos, cum sta cu sensibilitatea, am un Nokia N70 cu care am probleme de sunet intermitent chiar si in Bucuresti in anumite zone. Folosesc telefonul in birou si in masina, nu umblu cu el cu mainile murdare. Dar ma intereseaza foarte tare usurinta apelarii unor numere.
Varianta fara tastatura (S200) nu mi se pare mult mai mare decat Nokia N70 pe care il am. Nu imi dau seama cu cat mai groase sunt 9600 si 9100.
Tot nu m-am lamurit cu e cu apelarea vocala. N70 are recunoasterea vocii in loc de etichete atasate, fapt care mi-a facut multi nervi in recunoasterea unor nume. Pana la urma am renuntat sa folosesc aceasta functie....:-( Este o imbunatatire tehnologica stupid introdusa care nu nimereste numele din agenda, prefer sa imi inregistreze numele pronuntat de mine si apoi sa gasesca nuraul corect. Deci la 9100 poate fi apelat vocal orice nume din agenda pe baza vocii tale?
Sincronizarea cu Outlook si lucrul cu PC-ul in general se fac usor?
SMS-urile se scriu usor? La N70 am un dictionar stupid care imi completeaza cuvintele cum vrea el si care nu se poate dezactiva.
Cat te tine bateria?

So...
- de sunat e usor din pct de vedere al softului care il ofera... eu m-am referit mai mult la faptul ca e greu de folosit PDA-ul, ca ansamblu, cu o singura mana si ca necesita o oarecare atentie. In rest, ca soft... partea de apeluri merge super ok.
- e la fel de gros ca un pachet de tigari... evident un pachet de tigari rotunjit si elegant... ;)
- apelarea vocala merge ok... nu da rateuri... si, in plus, poti porni diverse aplicatii cu comenzi vocale. ;)
- Sincronizarea... avand in vedere ca mergi pe mana Microsoft si pe desktop si pe mobil... iti dai seama ca nu sunt probleme... Mai sunt unele cazuri cand nu stie ce s-a intamplat cu un fisier pe undeva si nu poate sa il stearga... dar se rezolva cu un reset mic.
- tot ce tine de input cu tastatura merge foarte bine... fie ca scrii un sms, un email sau ca vorbesti pe messenger... dictionarul nu te incurca cu cuvintele... ti le sugeraza doar dar nu se apuca sa ti le scrie automat... si in plus... invata cuvintele pe care le scrii tu ;). Iar ca input mai ai si transcriber-ul... cu care poti sa iei notite rapid... poti mazgali pe ecran ceva si el recunoaste ce ai scris... daca poate... e destul de cool.
- bateria tine cam maxim 3 zile daca il folosesti doar pe post de telefon, daca nu te joci cu el... dar daca stai si asculti muzica, faci poze, stai pe messenger, tii wi-fi pornit, bluetooth pornit... ai sanse sa il termini in 7-8 ore :D

Eu zic sa cauti mai intai review-uri pe net... la gsmarena.com si mobile-review.com... vezi ce zic aia despre aceste pda-uri... si, dupa asta, te duci intr-un magazin si te joci cu ele... si apoi sa stii sigur care iti place si care iti este cel mai util.

#34
psorin

psorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 01.12.2006
in legatura cu folii de protectie vizitati www.foliideprotectie.ro , sunt aduse din germania, si sunt dupa cate stiu singurele in romania care sunt taiate pe masura display-ului. sunt de calitate si au un pret bun.

#35
ionutpaun

ionutpaun

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 20.09.2004
Am si eu o mare problema: am un m3100 deblocat pe care il folosesc in Vodafone. Mi-am facut de curand abonament 3G. Partea de date merge bine, insa la partea de video call am 2 mari probleme: eu ma vad FOARTE FOARTE intunecat si imaginea este rotita cu 90 de grade daca nu folosesc modul landscape. Precizez ca problema de luminozitate nu este de la video cam, pe care am testat-o si cu aplicatia coolcam. Doar la video calluri eu apar foarte intunecat. A mai avut cineva aceasta problema???

#36
mihailamba

mihailamba

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 06.01.2005

View Postionutpaun, on Dec 18 2006, 03:05, said:

A mai avut cineva aceasta problema???
Salut! Incearca dezinstalarea Coolcamera sau chiar hard reset! Eu am avut experienta coolcamera versiunea 115 peste care am instalat un alt programel tot de la atek webcamera plus! Aveam simptomele cu imaginea rasturnata.  Acum folosesc coolcamera 115b3 care are si web cam si e totul ok!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate