Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

memorii DDR

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
iicsus

iicsus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 19.06.2006
sunt in cautare de o memorie 512 DDR la 400MHz performanta la un pret.. pamantesc. ma gandeam la Kingston HyperX, OCZ (eventual Platinum, desi cam scump), Geil Ultra X, sau ceva Corsair...
astept sfaturi, pareri...

#2
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
Ideal ar fi sa gasesti ceva cu chipuri Samsung TCCD sau BH-5 UTT, dar daca nu esti vreun impatimit al overclock-ului sau al benchmark-urilor nu vad de ce sa-ti iei 512 Mb memorii performante cand iti poti lua cu un mic adaos 1GB.
La SH gasesti memorii cu chip-uri bune si pret rezonabil + garantia unui overclock .

Bune ar mai fi si Corsair C2P rev 5.2 cu chipuri ProMos, Crucial Ballistix(micron),diferite module cu chipuri Samsung UCCC sau Infiniteon(aici nu mai stiu producatori/modele, sa completeze cineva).

Dar daca nu vrei sa faci overclock aceste memorii nu merita, plus ca o sa-ti scoata ceva fire albe cu setarea/testarea lor.

Edited by cods, 24 August 2006 - 17:09.


#3
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
La 512Mb si DDR400 cam toate memoriile sunt bune acum. Ieftine si bune sunt Geil si Kingston
Arunca o privire AICI

#4
mascotzel

mascotzel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,130
  • Înscris: 07.06.2006

View Postcods, on Aug 24 2006, 18:05, said:

daca nu esti vreun impatimit al overclock-ului sau al benchmark-urilor nu vad de ce sa-ti iei 512 Mb memorii performante cand iti poti lua cu un mic adaos 1GB.

subscriu BAZAT la opinie...am 512MB care merg la 275 si nu ma incalzeste deloc...se misca aiurea ca-i putin

idealul: giga multi si potenti(ai si pentru bench-uri,si pentru viata reala)
daca nu ai conditiile ideale,ia giga multi...in caz ca nu esti "maniacul" superPI si alte chestii...la utilizare asta o sa simti mai mult,nu viteza

#5
iicsus

iicsus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 19.06.2006
sfaturile sunt bine-venite, dar mi-a scazut (inca o data) bugetul, deci cred ca o sa raman la 512. au cam ramas ca optiuni Geil Value, Kingston HyperX si A-Data Vitesta (desi e la 500).

#6
cods

cods

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,512
  • Înscris: 05.06.2005
N-as lua GayL, in rest totul e merge ;) .

#7
iicsus

iicsus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 19.06.2006
asa ma gandeam si eu. ar fi Kingston HyperX vs. A-Data Vitesta.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate