Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Caramida de sticla la exterior

Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel
 [Controlul] vremii si a vremurilor

Blocuri din placi prefabricate

Achiziție mașina de fam...

[unde] cozonaci traditionali
 Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?

Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic
 Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...

Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati
 

New York in BEZNA

- - - - -
  • Please log in to reply
35 replies to this topic

#19
Mi_

Mi_

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 917
  • Înscris: 13.07.2002
Chestii din astea se mai întâmpla, iar americanii nu sunt la prima si probabil nici la ultima minune de genul asta. Ce conteaza cel mai mult în astfel de momente e sa ai backup la ce e critic (politie, spitale, aeroporturi), în rest e numai chestie de timp sa reintre totul în normal.

Oricum, funny situatie dar asta este.

PS. Prefer sa-mi pice curentul o data la 25 de ani decât de fiecare data când se aseaza mai mult de 3 ciori pe transformatorul comunal, cum era la mine la sat. :)

PS2. arty, daca totul e ok da-ne trei bipuri.  :cool:

#20
Nozavi

Nozavi

    Retired Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,576
  • Înscris: 13.01.2003
"Ar fi tare sa gaseasca cativa tigani carand un transformator pe o poteca langa Niagara" ---> Da! Cu siguranta cea mai tare idee! Acu nu cred ca ar nimic nou sub Soare pentru ei,nu?
"Prefer sa-mi pice curentul o data la 25 de ani decât de fiecare data când se aseaza mai mult de 3 ciori pe transformatorul comunal, cum era la mine la sat"---> Ce sa-i faci? Acum stai la oras, iti pica doar daca se aseaza 4 ciori! Asta fiind vorba intre noi cei din .ro, si nu .fr! :)
Eu la dezastre din astea ii cam compatimesc pe americani, dupa inundatiile si incendiile anuale si nelipsite, mai primesc si cate o faza din asta de tot rasu' (cel putin al nostru,astia aproape de mama Rusie, care ne-o luam intr-atat de des in bot ca e la ordinea zilei!)

#21
Smash

Smash

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 15.08.2002
Ce 'funny'???
Astia (americanii) au de pierdut milioane de $ din cauza asta. E foarte probabil ca unele companii mai mici sa nu-si mai poata revenii de pe urma pierderilor.Pe langa asta nici cele mari nu se pot considera norocoase!
Oricum--E nasol sa stai pe intuneric daca nu e ziua.
Life sucks sometimes :drac:  :drac:  :drac:  :drac:

#22
rz

rz

    Moderator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 22,172
  • Înscris: 05.05.2003
Bine ca au inca lumina naturala...
Trebuie rapid sa se organizeze, pentru a evita jafurile!.
Parerea mea e ca ar trebui sa scoata trupele militare pe strazi!
Poate se remediaza totusi pana, pana la lasarea intunericului...

#23
Mycro

Mycro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 10.12.2002
Interesanta faza ...Autoritatile U.S  dau vina pe zona Niagara, si acum cateva clipe a fost la ProTv o legatura cu cineva din Canada care zicea ca-s tare speriatzi canadienii si ca la Niagara e curent... tipic U.S.: canadianul e de vina pt. orice :) si spunem publicului minciuni->credem k e de la Niagara (n-as fi uimit sa aflu dupa ce se termina toata tarasenia asta k de fapt alta a fost cauza...)

Au zis k e de la 'system overload'...am gasit cauza!!! A venit tziganul ce cara la transformator, si-a tras un fir de curent la cort, sa aiba si puradelu' curent la PC-u' sutit din NY, si gata...overload :)

#24
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001

Quote

Originally posted by Mi_

PS2. arty, daca totul e ok da-ne trei bipuri.  :cool:

la mine, pe coasta de West, adica la mai bine de 4000 mile de nyc e ok, ne uitam shi noi la tv, cei catziva prieteni din nyc sunt ok, marea majoritate a lumii e up... fiind pe generatoare. restul... sunt in bezna acum, sorry about that... nu s'a spus nimic despre care ar fi cauza, a aparut Bush in direct shi a spus ca NU este o treaba terorista.

Masterboy... tu da'ne 3 beepuri, dar nu cred ca ai cum...

#25
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Citind stirile acum dimineatza, trebuie sa spun ca admir ca s-au miscat destul de bine (ca sa nu zic exemplar). Ma asteptam la un pic mai mult haos.
In al doilea rand, ma tot gandesc cum au rezolvat problema oamenilor din lifturi. Sincer, cred ca aia au fost cei mai ghinionisti in toata faza asta.
Oricum, sunt foarte curios de explicatii. Nu neaparat cauza, dar mai ales cum de s-a intamplat pe o arie atat de mare...
Probabil ca o sa se lase si cu ceva "aparitii" de generatoare de back-up pe ici pe colo...
Oricum, de abia astept sa aud ceva de la fatza locului...

#26
arty

arty

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,563
  • Înscris: 09.12.2001
marile cladiri au TOATE generatoare pt astfel de cazuri. Fiecare lift are un Backup capabil sa lase liftul la level 0 shi sa deschida ushile.

#27
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002

Quote

Originally posted by Ares
In al doilea rand, ma tot gandesc cum au rezolvat problema oamenilor din lifturi. Sincer, cred ca aia au fost cei mai ghinionisti in toata faza asta.
Dar de cei care se dadeau in roller coaster ce mai spui? Am vazut o poza pe CNN cu ghinionistii.

#28
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
Mah, ori o fo Blasteru de vina, ori daca chiar a picat Niagara restu centralelor or fo overloaded, ceea ce ar duce la o cadere in lant. Sa mai intamplat. E logic...deci nu va mirati. Dar astia or ramas toti deodata.... of of Blasteru asta  :drac:

:cya:

#29
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002
O fi pus Mitnick mana pe vreun calculator :-)

#30
citizenx

citizenx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 28.11.2001
De ce titlul threadului este "New York in bezna"? Pentru ca la ei era ziua .... :drac:

#31
driverx

driverx

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,083
  • Înscris: 22.07.2002
citizenx

probabil dupa ce a vazut cateva secvente la TV s-a uitat pe geam la el si a vazut ca e intuneric ca nici macar becu din strada nu ardea.... Altfel nu se explica.....

:cya:  :drac:

#32
AcerMate

AcerMate

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 847
  • Înscris: 14.05.2003
Din ce am mai citit pe alte site-uri oficialii exclud posibilitatea unui atac terorist dar nu se cunosc inca cauzele. Daca nu se cunosc cauzele de ce nu poate fi chiar un act terorist?
Mai nou la americani si daca cade unul in WC se mentioneaza daca se suspecteaza act terorist sau nu.

#33
Silent Thunder

Silent Thunder

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 773
  • Înscris: 28.11.2002
Daca blasterul e de vina oare cat din furia multimii o sa se reverse asupra marelui MS?

Dupa mine ar imparti jumi-juma vina cu cel care a lansat virusul.

#34
horatzica

horatzica

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,436
  • Înscris: 20.03.2002
Sau admini care nu mai pot ei de securitatea retelei de care ar trebui sa aiba grija. Patchul de la MS ai iesit de mai bine de o luna. Au fost o gramada de alerte pe site-uri care se ocupa de securitatea retelelor.

#35
citizenx

citizenx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 660
  • Înscris: 28.11.2001

Quote

Originally posted by Silent Thunder
Daca blasterul e de vina oare cat din furia multimii o sa se reverse asupra marelui MS?

Dupa mine ar imparti jumi-juma vina cu cel care a lansat virusul.

ce vina are ms ca un administrator de sistem in loc sa puna acel patch, juca solitaire? cum spune si horatzica, patchul a aparut de mult timp...asa ca adminii trebuiau sa-si faca datoria  :ciocan:

#36
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Pe mine m-a distrat umorul unui prezentator de la CNN (parca Richard Quest, sau ceva de genul asta) care a zis ca avand in vedere ca nu sunt restaurante, televizor, internet, etc. New York-ul o sa aiba o explozie de bebelushi peste 9 luni :) :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate