Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

Firmware CD-RW LG 8520B si probleme...

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
dragOn

dragOn

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.07.2003
Am cumparat un CD-RW LG 8520B. Mergea beton, dar am gasit la LG pe site versiunea de firmware 1.04, asa ca am facut update. De atunci nu mai scrie si nu mai citeste decat la 16x. Versiunea originala era 1.02.
Daca are cineva acest CD-RW si aceasta versiune de firmware, il rog sa ma ajute, am utilitarul cu care se poate lua firmwareul!
Multumesc!
Am incercat in tot internetul, nu prea il are nimeni (sau cine are nu stie ca il caut)!
Merci!

#2
lucize

lucize

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 438
  • Înscris: 10.12.2001
Si eu am pus firmware-ul 1.04 si scrie cum vrea el in functie de cd-uri, s-ar putea ca cd-urile tale sa fie de vina ! Poti testa viteza de citire tinand apasat butonul pana cd-ul intra in unitate ! Normal ar trebui sa citeasca cd-ul cu 52X

#3
eXecu7or

eXecu7or

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 455
  • Înscris: 07.12.2001
La mine, 1.04 merge foarte bine... De fapt, nu pot sa spun ca ar fi vreo schimbare majora fata de ver initiala. Cred ca sunt mediile cu probleme, nu firmwareul.

Off topic

Am ultimul firmware pt LG CD-ROM 52x...

#4
virgilnro

virgilnro

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 02.12.2002
Salut!
Am avut si eu acesta problema dupa firmware...rezolvarea a fost, destul de ciudat, reinstalarea / sau dupa caz, update-ul driverelor ASPI...cel putin la mine asa a mers. Acum pot scrie chiar si la 52x..

#5
Razvan Ion

Razvan Ion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 26.05.2003
salutare...fiindca am vazut acest post ...m-am gandit sa postez si eu aici sa nu mai deschid altul....deci:
Am un ASUS CRW 4824A si de curand am facut update la firmaware ultima versiune si culmea ...de atunci nu mai vrea sa scrie pe cduri de 700mb o capacitate mai mare de 697 mb....am dat enable overburn si degeaba....inainte scriam si fisiere de 702 mb...acuma nimic...si culmea am cateva filme care au dimensiunea 702 ........Cu o saptamana inainte de acest update firmware a trebuit sa fac upadate si la bios..fiindca miam luat un xp 2400 la care placa de baza nu prea il vedea bine....
cei drept de cand miam luat procesorul n-am mai scris nici un cd si nu stiu de und epoate fi de la upd bios sau firmware....... CE SA FAC SUNT DISPERAT    e recomnadat un reset de bios??? :rolleyes:

PS: 2400 xp, gigabyte 7VRX, 512 ddr333.........

please help

#6
Razvan Ion

Razvan Ion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 260
  • Înscris: 26.05.2003
HELP  :help:  :(

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate