Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!
 La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...
 Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...
 Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 

Cand eram mic, credeam ca...

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
567 replies to this topic

#37
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Ce mari si tari eram noi pe vremuri :huh:

#38
Africanul

Africanul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,739
  • Înscris: 24.10.2003

View Postnasorum, on Jul 15 2006, 02:15, said:

Mai tarziu am aflat ca defapt acea linie survine faptului ca insusi corpul e format din 2 parti "lipite", aceeasi urma a fuziunii putant fi vazuta si sub limba.
:w00t:

View PostLaryyyy, on Jul 15 2006, 02:19, said:

Eu credeam ca Mos Craciun bea ceai, dar mai incolo am aflat ce de fapt bea vin!
:coolspeak:

#39
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,701
  • Înscris: 13.10.2003
Eu cand eram mic ma credeam Old Shatterhand . Bineinteles ca prietenul meu cel mai bun se credea Winnetou.

P.S. Astazi suntem amandoi ingineri... ;)

#40
maxy

maxy

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 5,089
  • Înscris: 19.06.2004
Când urcam seara sus, credeam că mă urmăreşte o umbră. :wacko:

#41
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Cred ca eram singurul care se uita ceva de genul :huh: cand incerca vreun adult sa ma pacaleasca la faza cu Jacques Chirac. :lol: In rest n'am prea avut parte de idei dinastea de calcat umbra si de broaste in burta. :roflmao: Totusi, cand eram mic credeam ca toti copii prosti din jurul meu vor deveni destepti cand vor creste mari. De asemenea, credeam ca toti oamenii mari sunt destepti. Guess I was wrong. :(

P.S. Mai credeam ca Jean-Marie Le Pen a avut un tata care s'a imbatat cand i'a dat numele, ca altfel nu ajungea sa se numeasca si Jean si Marie. :roflmao:

#42
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005
Inca  una:
- cand eram mic nu imi  trecea nici prin ruptul capului ca Nichita Stanescu era barbat :)

#43
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

View Postflorina, on Jul 15 2006, 20:34, said:

eu ma uitam la niste desene animate cu tot felul de arme aurii cu diamante, si credeam ca daca sparg televizorul, le pot lua. si ma gandeam ca cum de nimeni nu a mai avut o idee asa geniala ca mine, si sa le ia. pana mi-a spulberat bunica-mea visul :crying:

:lol: Mi-a povestit mama despre copiii unui coleg de serviciu care au spart ecranul de la tv ca sa toarne aquarele in el sa se uite si ei la tv- color. Fusesera in vizita la nu stiu ce prieteni care aveau tv color. Asta se intampla la inceputul lui '90.

Da, si mai credeam ca linia oriziontului este capatul pamantului. Cand eram la tara bateam campiile cu bunicul si ii tot spuneam "Hai inca un pic, pana la linia aia " Bunicu-  :mellow:

#44
Bebeluska

Bebeluska

    Bebelușka Reloaded

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,439
  • Înscris: 20.12.2005

View Postradumiki, on Jul 15 2006, 21:09, said:

Eu cand eram mic ma credeam Old Shatterhand . Bineinteles ca prietenul meu cel mai bun se credea Winnetou.

P.S. Astazi suntem amandoi ingineri... ;)




Iar eu eram tare indragostita de Old Shatterhand :inlove: :D

#45
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005
Dar de Aramis sau Athos nu v-a placut?  <_<

#46
kraMMer

kraMMer

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,931
  • Înscris: 23.04.2005
eu cand eram mic nu intelegeam de ce testoasele ninja mananca asa multa pizza... :huh:

#47
Epurica

Epurica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,729
  • Înscris: 29.06.2005

View PostkraMMer, on Jul 16 2006, 00:12, said:

eu cand eram mic nu intelegeam de ce testoasele ninja mananca asa multa pizza... :huh:

Uau, buna intrebare. :lol:

#48
crysti_91

crysti_91

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 861
  • Înscris: 22.06.2006
Si eu credeam chestia cu  Jaques Chirac ca sunt doua persoane.
Credeam ca luna vine dupa mine
Credeam ca daca imi bag diferite chestii in pantaloni cresc mare =))
Credeam ca din baie vinerea ies monstrii si mai bine ma abtineam
Si multe altele.Nu-mi mai amintesc
aa si inca una.Credeam ca daca iti pui prezervativ nu te mai imbolnavesti niciodata si ma gandeam dc nu sta lumea mereu cu prezervativ.Credeam ca e un fel de "medicament"

Edited by crysti_91, 15 July 2006 - 23:14.


#49
The_Napster

The_Napster

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,837
  • Înscris: 01.04.2005

View PostkraMMer, on Jul 16 2006, 00:12, said:

eu cand eram mic nu intelegeam de ce testoasele ninja mananca asa multa pizza... :huh:
Pana ai crescut si tot nu ai aflat :)

#50
rashid

rashid

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,066
  • Înscris: 30.06.2005
Cand eram mic credeam ca D-zeu e doar o inventie a oamenilor facuta pentru a le da ceva de care sa le fie frica  :mellow:  [Culmea inca mai cred asta :D ]

Inainte sa fiu la scoala ma gandeam ca acolo e un fel de gradinita in care mai mult te joci decat inveti  :mellow:

Mai credeam si ca homosexualii sunt niste oameni care fug pe strada dezbracati si violeaza tot ce prin [femei, barbati, copii si batrani]  :w00t:

#51
Burzum

Burzum

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 439
  • Înscris: 08.02.2006

View Postrashid, on Jul 16 2006, 00:18, said:

Mai credeam si ca homosexualii sunt niste oameni care fug pe strada dezbracati si violeaza tot ce prin [femei, barbati, copii si batrani]  :w00t:

Te-ai dat de gol  :naughty:

#52
radumiki

radumiki

    funny content creator

  • Grup: Moderators
  • Posts: 23,701
  • Înscris: 13.10.2003

View PostBebeluska, on Jul 16 2006, 00:02, said:

Iar eu eram tare indragostita de Old Shatterhand :inlove: :D

Si astazi iti plac inginerii ?  :w00t:

P.S. Prietenul meu e disponibil... :D

Edited by radumiki, 16 July 2006 - 08:29.


#53
evilone

evilone

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,521
  • Înscris: 14.12.2003
Credeam că sucul 7up se numeşte „Zup”.

#54
ambr0zie

ambr0zie

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,542
  • Înscris: 04.01.2006
Cine era cat de cat marisor la inceputul anilor `90 stie  ca toata lumea era geana pe Twin Peaks. Acuma n-as recomanda nici unui copil sa se uite la serialul ala (care btw mi se pare genial, sa nu fiu inteles gresit), dar bineinteles ca eu ma uitam. Si nu mi-a fost niciodata frica de personaje, pentru mine era clar si indubitabil - piticul era Iliescu iar BOB Nicu Covaci de la Phoenix(la fiecare aparitie a lui eu aplaudam si cantam Andrii Popa). Asa ca n-aveam de ce ma speria.
Desigur, cand aveam 14 ani serialul a fost dat din nou la teveu. Nu ascund ca dupa primul episod urmarit(il dadeau si noaptea, ca sa fie efectul scontat)... ehm... *cough cough*... nu am mai servit Twin Peaks.
Ce mai credeam? ca cei de la televizor ne vad asa cum ii vedeam noi pe ei;ca noi, copiii de la bloc(de 5-6 ani) suntem fotbalisti mult mai buni decat cei celebri, pentru ca dam mai multe goluri;ca in casa este ascunsa pe undeva o comoara;si la 6 ani am avut o mare dilema - ce se intampla daca bagi in priza un cablu electric. Asa ca am gasit in vechiturile lui taica-meu un cablu antic, cu stecher si cu capetele neizolate :naughty: si am aflat.
Sa nu uit : eram convins ca in casa mai locuiesc si alti oameni, care in timpul zilei dorm, iar noaptea umbla prin casa, mananca, fac treaba (nu monstri, pur si simplu o familie care face un fel de schimb de ture).

Edited by ambr0zie, 16 July 2006 - 00:08.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate