Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...
 Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...

cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...
 Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag

Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto
 Ariston "Genus One+" 24kw...

Saci moloz - unde ii pot arunca?

Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare
 

Numere de telefon noi RDS pt romanii din afara

- - - - -
  • Please log in to reply
44 replies to this topic

#19
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005

View PostDiabolik, on Jul 1 2006, 12:02, said:

am zis ca abonamentul are multe minute cu Romania. si acum ca o completare: Romtelecom, orange si vodafone...
ok, atunci nu-i bai.

Dar tot e bai că vând sub numele RDS. Nu văd ce câștigă din asta.

#20
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View Postmatthew, on Jul 1 2006, 12:07, said:

ok, atunci nu-i bai.

Dar tot e bai că vând sub numele RDS. Nu văd ce câștigă din asta.


pai asta ar fi una din probleme...si dca etse rds... de ce nu pot apela din rds??

#21
alinushi

alinushi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 08.05.2005
Te lasa sa suni de pe RDS (decat dupa ce termini min) si din alte retele pt ca sa castige din taxe de interconectare.
Stiu ca exista un serviciu in UK unde platesti o singura taxa la inceput (practic platesti numarul de telefon) si apoi nu mai platesti nimik si ei isi iau banii numai din interconectare. Ai acces la ceva de genu WebCare unde iti poti devia acel numar cumparat pe nr tau de mobil sau fix. Astfel iti poti schimba nr de tel de cate ori vrei

#22
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005

View PostDiabolik, on Jul 1 2006, 12:10, said:

pai asta ar fi una din probleme...si dca etse rds... de ce nu pot apela din rds??
Păi aici e baiul.. Cineva te-a mințit că numerele sunt RDS. Hai că văd și de pe vodafone, ca să-ți arăt.

#23
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006
[quote name='alinushi' date='Jul 1 2006, 12:12' post='1638365
Te lasa sa suni de pe RDS (decat dupa ce termini min) si din alte retele pt ca sa castige din taxe de interconectare.
Stiu ca exista un serviciu in UK unde platesti o singura taxa la inceput (practic platesti numarul de telefon) si apoi nu mai platesti nimik si ei isi iau banii numai din interconectare. Ai acces la ceva de genu WebCare unde iti poti devia acel numar cumparat pe nr tau de mobil sau fix. Astfel iti poti schimba nr de tel de cate ori vrei
[/quote]


nu am terminat nicodata cele 1000 de minute rds...... o sa mai imi iau un telefon rds ca sa mna sun...lol sa vad daca merge...e absurd...

[quote name='matthew' post='1638369' date='Jul 1 2006, 12:13']
Păi aici e baiul.. Cineva te-a mințit că numerele sunt RDS. Hai că văd și de pe vodafone, ca să-ți arăt.
[/quote]
o sa vb cu el sa vad daca pot sa ii dau nr de telefon, ti-l dau si verificam...e celk mai simplu...si verific si io d epe orange luna asta...

#24
rrobert

rrobert

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.03.2006
www.sunaromania.com - Numere virtuale
Nu sunt numere RDS, nu au interconectare cu RDS.

#25
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View Postrrobert, on Jul 1 2006, 12:48, said:

www.sunaromania.com - Numere virtuale
Nu sunt numere RDS, nu au interconectare cu RDS.
ok...si repet: DE CE PE CONTRACT SCRIE RDS&RCS??

#26
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005

View PostDiabolik, on Jul 1 2006, 12:51, said:

ok...si repet: DE CE PE CONTRACT SCRIE RDS&RCS??
Repet și eu:
1. firma e subsidiară RDS, ceea ce nu cred.
2. firma încheie contracte sub numele RDS pe "nașpa"

#27
EDGE

EDGE

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 447
  • Înscris: 17.10.2004
ia pune un scan de la contract aici pe site? ca vad ca o tot tii pe a ta. Daca ai dreptate jos palaria

PS: nu umbla cu retusuri decat unde sunt datele personale :)

#28
eb2e2

eb2e2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,667
  • Înscris: 16.05.2003
Mie nu-mi merge site-ul ANRC  ( http://www.anrc.ro/  ).
Se mai intimpla la cineva chestia asta ????

a fost ceva trecator....merge si la mine    :P

Asa am verificat ca :
0368 81x xxx
0318 10x xxx
sunt alocate de ANRC pentru S.C. NET-CONNECT INTERNET S.R.L.  http://www.anrc.ro/D...aspx?tabid=1507

adica  

http://www.anrc.ro/D...nstancesID=1546

Edited by eb2e2, 01 July 2006 - 17:57.


#29
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
numai la tine nu merge.

Attached Files



#30
Diabolik

Diabolik

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 903
  • Înscris: 14.04.2006

View PostEDGE, on Jul 1 2006, 16:58, said:

ia pune un scan de la contract aici pe site? ca vad ca o tot tii pe a ta. Daca ai dreptate jos palaria

PS: nu umbla cu retusuri decat unde sunt datele personale :)
nu am contractul, daca il aveam il puneam... dar doua persoane din usa mi-au zis ce scrie in contract.o s afac rost de el si o sa il pun. stai calm c anu umblu cu retusuri...

#31
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006

View PostDiabolik, on Jul 1 2006, 20:56, said:

nu am contractul, daca il aveam il puneam... dar doua persoane din usa mi-au zis ce scrie in contract.o s afac rost de el si o sa il pun. stai calm c anu umblu cu retusuri...
De o luna de zile n-ai mai facut rost de contractul ala? Ai sustinut cam tare ca e de RDS.Era la mintea cocosului ca ai tai din SUA te-au pacalit,sau nu stiau nici ei si daca au vazut ca incepe cu 03...... au zis ca gata e de RDS.Sunt destule site-uri din Romania unde poti sa-ti faci un nr din ala cu 03 moca, mi-am facut si eu vreo 2, unu de Bucuresti si unu de Arad la 2 firme diferite.Am facut 2 si de Italia in 2 regiuni.
ANRC a facut mare greseala ca nu a dat numere diferite ca sa le diferentieze lumea,ca oricine care vede ca incepe cu 03 crede ca e de rds si suna crezand ca are minute gratuite, si-si ia tzeapa.

E intradevar pe sunaromania.com oferta de nr de romania cu 9,99 Eu da daca-l poti lua moca de ce sa dai bani pe el?

Edited by sorinsirbu, 01 August 2006 - 11:37.


#32
alinushi

alinushi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 407
  • Înscris: 08.05.2005

View Postsorinsirbu, on Aug 1 2006, 11:34, said:

...Am facut 2 si de Italia in 2 regiuni...

Unde ti-ai facut nr de italia? Un link ceva?

#33
bogdancri

bogdancri

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 629
  • Înscris: 04.02.2004

View Postsorinsirbu, on Aug 1 2006, 12:34, said:

ANRC a facut mare greseala ca nu a dat numere diferite ca sa le diferentieze lumea,ca oricine care vede ca incepe cu 03 crede ca e de rds si suna crezand ca are minute gratuite, si-si ia tzeapa.

Dar era sa aloce 04, 05, 06.....pentru fiecare firma de apartament ? Sunt foarte multi alternativi mici.

Nu se poate suna din RDS decat in Astral ...la bombele astea mici nu se poate suna ....nu au interconectare.
Si daca greseste prostul .... foarte bine .... tot el plateste ...cine nu deschide bine ochii ....

#34
sandy

sandy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 08.04.2005
Vezi aici, pe la pagina 6, 7 parca s-a mai discutat.

#35
sorinsirbu

sorinsirbu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 853
  • Înscris: 22.06.2006

View Postalinushi, on Aug 1 2006, 14:11, said:

Unde ti-ai facut nr de italia? Un link ceva?
Link exact: apasa aici. Urmezi pasii,iti alegi regiunea si nr care-ti place

View Postbogdancri, on Aug 1 2006, 14:16, said:

Si daca greseste prostul .... foarte bine .... tot el plateste ...cine nu deschide bine ochii ....
Ce ochi sa deschida? Foarte putini diferentiaza un nr RDS de un altul de pe smartcall sau telefonip de ex care incepe cu 03. Nu toata lumea cunoaste detaliile, nu toata lumea se uita pe net.Majoritatea stiu ca ce incepe cu 03 (031 Bucuresti) e de RDS.
Daca aloca alte nr ANRC-ul? nu mai avea destule? Sunt atatia mari operatori de fix la noi incat sa nu ajunga nr?

#36
sizan

sizan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 329
  • Înscris: 27.07.2006

View PostDiabolik, on Jul 1 2006, 11:06, said:

da, dar eu vorbeam de rds..... ei au luat rds...ce sa le fac?? incerc sa ii sun pe numerele alea...


ai vazut tu cu ochii contractul care e semnat cu RDS ? plaja aceea de numere nu apartine de rds, ( 0356 810 xxx parca).apartin de nu mic provider ( daca i se poate spune asha ) care da telefonie voip folosint protocolul SIP. no big deal pana aici.doar niste oameni prost informati, si asta doar din cauza lor:))

View Postmatthew, on Jul 1 2006, 11:00, said:

Ia vezi aici..
http://forum.softped...howtopic=116082
Eu recomand Euroweb.
NU vei putea fi apelat din RDS asta din cauza RDS.


pai nu vei putea fi apelat din RDS, doarece rds-euroweb nu au interconectare directa. acuma ca euroweb tranziteaza traficul spre rds prin te miri ce operator...e alta chestie.( deci => nu e din cauza RDS)

get informed:)

View PostDiabolik, on Jul 1 2006, 11:23, said:

inkide-l
Numerele sunt de RDS, conform contractelor lor.
(si am spus in post, am verificat la ANRC si la ROmtelecom - avAnd niste surse acolo- NUMERELE SUNT DE RDS, iar pe factura Orange apare RDS.....)

breh, deci ce scrie la ANRC e sfant. si acuma sa stii ca din prefixul 356 mai au numere, UPC/Astral, RDS, icsulescu, igreculescu. 'sursele tale' nu sunt demne de incredere:))

btw: ia pune aici un screenshot cu factura aia de orange unde scrie rds si numarul de rds:)

Edited by sizan, 02 August 2006 - 08:31.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate