Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
drepturile copiilor in numele ...

Mocheta peste parchet cu incalzir...

La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7
 La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...
 Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...
 In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește
 

La revedere

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
109 replies to this topic

#37
Rigid Aurel

Rigid Aurel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,564
  • Înscris: 14.07.2004
Si eu va zic ca PA. Am stat si eu pe aici ceva timp, nu putin, am crescut si eu impreuna cu altii de aici si am indrumat, atat cat am stiut si eu. Macar cu linkul ala catre classroom cu care v-am stresat pana a devenit common sense. :D
Tot respectul pentru Monitox ca nu va inchide acest topic si  ca a inteles ca se poate vorbi si pe alt ton.
Sa stii insa ca nu noi am convins userii sa migreze ci chiar voi! ;)
Va e greu sa intelegeti asta, dar cand v-o spun atatia oameni poate ca ar trebui luata in calcul si posibilitatea ca ei sa aiba dreptate.
Si ai zis ceva de faptul ca unii se considera zei. Tocmai asta a fost problema. Dar nu in dreptul nostru. Uita-te la avatarul tau si o sa iti dai seama. Nu poti veni cu nici o dovada a arogantei noastre, insa eu iti pot aduce multe de-ale voastre. Nu e nevoie insa. Toti care trebuiau sa afla stiu deja. Le-au citit la vremea lor.
Pana la urma, dincolo de toata melodrama asta lucrurile au iesit cum nu se poate mai bine. Ati scapat de noi, am scapat de voi. Noi ne-am tras forum cu oameni care iau fenomenul in serios, voi ati optat pentru o abordare mai permisiva, orientata catre incepatori. Nu e un lucru rau, dar nu e ce ne trebuie noua. Dintr-astea sunt o gramada.
Oricum, la revedere all. Asta e ultimul post pe aria foto (o sa mai intru pe gagica zilei ;) ). Daca are cineva de transims ceva, nu o faceti pe PM ca nu mai am de azi. :)

#38
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005

Quote

George .. credeam ca te cunosc  ..m-am inselat

Rusine ! Chestiile astea se spun in particular, daca tot vrei sa le spui. George a explicat obiectiv motivul lui, nu a trantit-o asa, taraneste.

Edited by ambvision, 26 June 2006 - 22:03.


#39
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View PostRigid Aurel, on Jun 26 2006, 23:01, said:

Uita-te la avatarul tau si o sa iti dai seama.

E acelasi.. din 2001 cand forumul avea 100 de oameni  :D Nu vad care e problema cu el. E funny... e INTERNET oameni buni si FORUM. NU confundati virtualul cu realul. Cadeti intr-o greseala grava.

Multe succese !  :peacefingers: (pozele tale chiar mi-au placut... nu ca ar conta parerea mea)

View Postambvision, on Jun 26 2006, 23:01, said:

Rusine ! Chestiile astea se spun in particular, daca tot vrei sa le spui. George a explicat obiectiv motivul lui, nu a trantit-o asa, taraneste.

tinand cont ca acum 2-3 ore stabiliseram o intalnire maine sa refacem ariile si cand m-am intors am gasit acest thread ... pot si eu sa afirm acelasi lucru. Dar nu l-am facut. E alegerea lui. BINE ca macar a ales pana la urma ceva. Bun, rau... nu mai conteaza.

#40
awareness

awareness

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,030
  • Înscris: 12.11.2004
Monitox, nu te-am cunoscut personal pana acum, dar permite-mi sa-mi expun si eu punctul de vedere aici, ca membru activ si destul de vechi al ariei foto. Cea mai puternica impresie pe care mi-au lasat-o randurile tale este ca ai un discurs din exterior, care nu resuseste sa faca macar o singura referire la ceea ce putem numi "spiritul" ariei foto de pe SP. Observ ca "golurile" astea le completezi cu continutul tau propriu. Aduci in discutie niste aspecte care nu au nici o legatura cu realitatea. Mai mult, ai un dialog total neprofesional si incorect cu cei pe care ii putem numi fara ezitare clientii afacerii tale, adica userii acestui forum. Intamplator sau nu, in calitate de client/i al/ai tau/tai imi/ne aduci jigniri si nu ma prind pe ce se bazeaza ele. Lamureste-ma cu o chestie: asta e nivelul tau maxim pe care il poti atinge intr-un discurs sau se poate si altfel?

#41
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004

View PostMosotti, on Jun 26 2006, 22:59, said:

sorry, acuma mi-am dat seama ca e vorba de alt forum facut doar pentru profesionisti, pentru ca aici nu era bine si oamenii sint "fara scrupule". nu stiu ce lipsa de scrupule poate sa aiba catalin daca a stat la discutii cu mr. fred, de aici reiese ca era interesat de o solutie pentru transformarea ariei in ceva mai apropiat de ideea de ajutor. si tot nu inteleg de ce cineva talentat si cu o afacere de succes isi pierde vremea pe-aici luind la misto bietii amariti cu sapuniere, in loc sa creeze ceva genial din punct de vedere artistic. ce a vrut sa spuna catalin este ca partea tehnica a forumului exista pentru a ajuta oamenii, indiferent de nivelul lor financiar sau talent sau dracu mai stie ce. si din pacate, de multe ori respectivii o luau peste bot

Deci e un fel de caritate din care se vor castigati bani, nu? :)

@inana: imi pare rau, sunt mai impulsiv si nu suport prostia.
@MoneyTalks: Multa bafta. Unii invata in scoala ca nu tot ce zboara se mananca si altii au completat asa formulare la viata lor. Asa cum ti-am mai spus, tu si ABN AMRO trebuie sa creada. Cat despre bani, mai deunazi te plangeai de bani si de valoarea a 3-4 Loganuri. Acum spui ca castigi suficienti. Contabilitatea si paranoia sa traiasca.

:)

@all: imi pare rau ca am mai postat aici, desi eu mi-am propus sa nu o fac. Dar cand vad rahat aruncat inspre un om care a transpirat aici in schimbul a nici un fel de recompensa, ma face sa ma revolt.

#42
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
eu tot nu am inteles de ce nu se poate aplica tactica de a ignora ceea nu va intereseaza?.... daca lu' unu' sau altu' i se par stupide pozele negre sau "goale" DE CE simititi nevoia sa interveniti?... nu era mai simplu sa nu dati reply daca acele topic-uri nu prezenta interes?.... dar ati facut-o si a sfarsit cu flame-uri si injurii.... iar acum... ete na!... imi iau jucariile si plec.... de ce oare?... ca suntem noi prea slabi?.... sau ca sunteti voi prea mandri sa ignorati pe unii slabi ca noi?....

si va rog.... vreau si eu un raspuns... DE CE INTERVENITI CAND NU VA EXCITA OCHIUL CEEA CE VEDETI?

Edited by ccezar2004, 26 June 2006 - 22:10.


#43
bakachan

bakachan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 15.11.2005
prietene cezar, tu altceva mai stii? ca de la o vreme ai inceput sa semeni cu gramofonul bunicii... mai si lasa-ne!

#44
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
Eu sincer sper ca asta sa fie ultima cearta de pe sp. Lumea e mare. Unii se simt mai bine aici, altii in alta parte. Unii in ambele parti. Unii se supara cand vad ca posteaza unii in ambele parti.

Si eu cred ca ignorarea threadurilor care nu merita raspuns este o solutie eleganta.

Edited by Sato, 26 June 2006 - 22:16.


#45
logatul

logatul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,330
  • Înscris: 15.07.2003

Quote

18 - 25 ani 33%
25 - 34 ani 35%
35 - 44 ani 16%
45 - 54 ani 5%
55 - 64 ani 1%

Peste 50% au sau isi vor lua laptop in urmatoarele 6 luni

Aproape 80% au card bancar

MASINA: Da 54% - Nu, dar plănuiesc să cumpăr în următoarele 6 luni 17%
MOTOCICLETA: Da 9% - Nu, dar plănuiesc să cumpăr în următoarele 6 luni 12%

APARTAMENT: Da 72% - Nu, dar plănuiesc să cumpăr în următoarele 6 luni 10%

CASA DE VACANTA: Da 17% - Nu, dar plănuiesc să cumpăr în următoarele 6 luni 13%

COPII: 1 26% - 2 6% - 3 1% - mai mult de 4 1% ...etc.

Ca o precizare: la orice sondaj se da numarul persoanelor ce au raspuns la intrebari.  Procentele alea mi se par exagerat de mari...

#46
trompix

trompix

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 22.04.2005
cu toate ca nu am postat prea mult, urmaresc zilnic discutiile de pe aria asta. nu pot spune ca il agreez in mod special pe mr fred sau pe alti cativa dar la urma urmei nici nu e nevoie de asa ceva. tot ce ma intereseaza e informatia (tehnica + vizuala) de pe aria foto. in momentul acesta cei care au contribuit in mod decisiv la crearea acestei arii au plecat pe un alt site. in mod logic, pt a putea beneficia de aceeasi cantitate si in primul rand calitate a informatiei, voi pleca pe respectivul forum. e doar o chestie de interes.
asa ca, din motive personale sau pur obiective, aria asta nu mai are nimic de oferit, tocmai prin plecarea acelor oameni. Si cred ca sunt si altii ce vor  face pasul asta nu din prietenie cu george sau big_ipaq, etc ci pur si simplu pt ca gasesc in alta parte ceea ce softpedia nu le mai ofera.

PS: bine, recunosc ca aroganta si obtuzitatea anumitor admini de pe softpedia au avut un cuvant greu de spus.

#47
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View Postbig_ipaq, on Jun 26 2006, 23:08, said:

Deci e un fel de caritate din care se vor castigati bani, nu? :)

well, asta e forumul. ti se pune la dispozitie gratuit de catre cineva care trebuie sa isi recupereze cheltuielile. daca ajuti pe altii o faci pentru ca vrei, pentru ca poti, pentru satisfactia de a ajuta pe cineva, nu pentru bani. daca vrei sa faci bani, iti deschizi o scoala de foto unde nu le spui la elevi: "ba, ce poze penibile" si le explici mai pe ocolite unde gresesc

#48
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004

View PostMosotti, on Jun 26 2006, 23:21, said:

well, asta e forumul. ti se pune la dispozitie gratuit de catre cineva care trebuie sa isi recupereze cheltuielile. daca ajuti pe altii o faci pentru ca vrei, pentru ca poti, pentru satisfactia de a ajuta pe cineva, nu pentru bani. daca vrei sa faci bani, iti deschizi o scoala de foto unde nu le spui la elevi: "ba, ce poze penibile" si le explici mai pe ocolite unde gresesc

Gresit Mosotti. Daca vrei sa oferi un serviciu public, atunci selectezi cu grija reclamele si le dai in schimbul reducerilor pentru membri. Vrei link spre forumul meu, care-l sustin financiar din buzunarul propriu si nu cer bani nimanui nici pentru reclama, nici pentru participare? E forumul unimarca a unei marci de masini germane. Se poate si daca nu vrei sa recuperezi investitia. Nu va imbatati cu apa rece.

Scopul este: BANII. Spre deosebire de a oferi un serviciu public. Culmea e ca toti stim asta si ca jucam pe teren advers. Ma mir ca n-am luat ban pentru incomodarea gazdelor. PM tot n-am.

Si ca sa raspund altui domn, care ma apostrofa, vezi Doamne de ce revolt populatia. Eu n-am rasculat pe nimeni. Doar la momentul potrivit am reiterat o idee foarte veche. De revolta s-a ocupat prostia ce domneste prin preajma.

#49
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
big, daca o sa ajunga forumul tau cit asta si il sustii din buzunar fara reclame, am sa parasesc softpedia de indata. ba mai mult. imi iau dslr

#50
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postlogatul, on Jun 26 2006, 23:20, said:

Ca o precizare: la orice sondaj se da numarul persoanelor ce au raspuns la intrebari.  Procentele alea mi se par exagerat de mari...

Peste 10000 de subiecti... super suficient. De asta le si arat. Daca erau 300 era irelevant. Peste 1000 devine interesant.. peste 10.000 cam astea sunt  :)

#51
Burzum

Burzum

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 439
  • Înscris: 08.02.2006

View PostRigid Aurel, on Jun 26 2006, 23:01, said:

Si eu va zic ca PA.

:o si cine o sa-mi mai aprecieze pozele? :crybaby:

#52
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004

View PostMosotti, on Jun 26 2006, 23:31, said:

big, daca o sa ajunga forumul tau cit asta si il sustii din buzunar fara reclame, am sa parasesc softpedia de indata. ba mai mult. imi iau dslr

Stai linistit, ca si eu cunosc piata. Ti-am mai spus sa nu va imbatati cu apa rece. Nu tot ce zboara se mananca si aparentele insala.

@MoneyTalks: nu m-as baza pe rezultatele unui asa sondaj nici ca sa castig/pierd un leu. Si eu l-am completat si cum urasc comerciantii care fac asa sondaje, am grija sa le completez intr-un mod specific. Crede-ma, nu sunt singurul. Si statistica oricat ar face, nu poate calcula corect asa marje. Tu spuneai ca e virtual Internetul, nu e real life. Eu completez: nu minti in viata reala cat minti pe virtual. Tu sa fi sanatos si ABN AMRO.

#53
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postbig_ipaq, on Jun 26 2006, 23:29, said:

Scopul este: BANII. Spre deosebire de a oferi un serviciu public. Culmea e ca toti stim asta si ca jucam pe teren advers. Ma mir ca n-am luat ban pentru incomodarea gazdelor. PM tot n-am.

Citeste mai sus. 99% din incasari NU vin din reclamele din ROMANIA. E irelevanta (din pacate) piata din Romania daca vrei sa faci ceva MARE.  FORUMUL este pur si simplu "jucaria" noastra de suflet. Tinem la el, ne pasa de el si de aici si neintelegerile dintre noi ;)

Dar ca aspect financiar nu este interesant. Si nici macar nu ne intereseaza asta. De asta noi nu avem ce sa pierdem daca unii se oftica si isi fac jucariile lor sau daca altii ne ameninta ca pleaca si o sa vedem noi... chiar nu conteaza asta pentru bunul mers al afacerii. Si de asta ne-am si "permis" sa spargem gasca si sa facem o arie demna de anul 2006. Cu subarii si cu ajutor pentru ORICE user. "Politica companiei"  :D

#54
T.I.I.

T.I.I.

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 406
  • Înscris: 13.01.2006
gooood bye SoftPedia !
promit solemn sa nu mai dau pe aici.
...zic eu, motiv de bucurie pentru anumiti useri : ati scapat de subiectii aroganti !! de acum inainte fotografiile voastre vor fi laudate, si criticate "civilizat"... dar vai... vaaai... de acum inainte pozele vor iesi "P E R F E C T E " direct din aparat (puteti deja sa deinstalati Photoshop, it's useless..) :D

Cu drag : la revedere !

Al vostru, T.I.I.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate