Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Obiecte vechi și inutile car...

Mentenanta Acoperis

Cheder deteriorat , zgariat, cum ...

Laptop HP 15-AF001NQ, AMD E1-6015...
 Blat de bucatarie lungime 4,60 m

Termostat incalzire si racire

Configurare retea cu modem Vodafo...

Curtea Penala Internationala soli...
 Sunt obligate bancile sa opteze p...

Pensie anticipata partiala cu cer...

Subscriptii

Cat ar costa acest poster, se poa...
 Cum sa scapam de sobolani?

Alser Forest SA a dat teapa de 1,...

COD Eroare ABS ( Ford Mondeo MK5 )

Implanturi dentare clinici Consta...
 

La revedere

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
109 replies to this topic

#55
raducutzzu

raducutzzu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 17.02.2006
Din ce vad aici, eu cred ca e o problema de orgoliu. Din ambele parti.

Daca s-ar renunta un pic la ambitie&mandrie&orgoliu problema asta nu mai exista sau se rezolva din fasa.

Vad ca moderatorul acestei arii a fost foarte iubit de useri. Si asta e un lucru care ii face cinste.

P.S.: Monitox are dreptate: suntem balcanici,suntem romani ---> ne plac scandalurile (inclusiv mie) de asta si citesc pe aici,cu toate ca nu am treaba cu subiectul. :D

#56
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004

View PostMonitox, on Jun 26 2006, 23:37, said:

Citeste mai sus. 99% din incasari NU vin din reclamele din ROMANIA. E irelevanta (din pacate) piata din Romania daca vrei sa faci ceva MARE.  FORUMUL este pur si simplu "jucaria" noastra de suflet. Tinem la el, ne pasa de el si de aici si neintelegerile dintre noi ;)

Dar ca aspect financiar nu este interesant. Si nici macar nu ne intereseaza asta. De asta noi nu avem ce sa pierdem daca unii se oftica si isi fac jucariile lor sau daca altii ne ameninta ca pleaca si o sa vedem noi... chiar nu conteaza asta pentru bunul mers al afacerii. Si de asta ne-am si "permis" sa spargem gasca si sa facem o arie demna de anul 2006. Cu subarii si cu ajutor pentru ORICE user. "Politica companiei"  :D

Asa cum ti-am spus MoneyTalks, va doresc tot succesul din lume. Am mai postat undeva anterior ca apreciez ceea ce a realizat Softpedia. Cu toate astea nu incetez sa ma minunez de pozitia, cand "jucarie" cand "afacere" a forumului. Cand politica firmei, cand orgolii personale.

Eu as fi incercat in locul tau sa nu faramitez fiecare subiect de pe Softpedia, devenind doar un forum generalist lipsit de continut. Si trebuie sa admiti ca pe ariile Auto, bate vantul. De ce? Pentru ca acolo, concurenta uni-marca este imbatabila.

Dar cand asta se va intampla cu fiecare nisa, asa cum s-a intamplat cu webdesign si foto cu ce ramane Softpedia? Cu o jucarie, cum bine spuneai... Sparta si dezumflata plina de puberi care se dau cu autobuzu si invata cum nu se fac copii cu degetu'. E si asta ceva. De la extaz la agonie.

#57
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postambvision, on Jun 26 2006, 23:01, said:

Rusine ! Chestiile astea se spun in particular, daca tot vrei sa le spui. George a explicat obiectiv motivul lui, nu a trantit-o asa, taraneste.

cine esti si ce vrei ? nu te-am bagat in seama, te rog sa faci la fel. Si daca nu stii asa atunci fa-o taraneste ca vad ca iti este cunoscut procedeul.

View Posttrompix, on Jun 26 2006, 23:20, said:

PS: bine, recunosc ca aroganta si obtuzitatea anumitor admini de pe softpedia au avut un cuvant greu de spus.

Dumnezeule, cand o sa intelegeti ca abuzati de un serviciu gratis care vi se ofera ?

Primiti ceva, vi se spun regulile jocului, jucati sau plecati. Nu platiti voi pt jucaria asta, altii o fac si atat timp cat este jucaria lor este normal sa va jucati cum vi se spune.

Nu convine, te ridici, iti iei jucaria, dai un buna ziua daca nu esti cioban si pleci frumos acasa unde te joci cum vor muschii tai.

Atat de simplu este ..iar de aici si pana la teancul de jigniri voalate aduse de ..ahh.."personalitati marcante" este o distanta mare.

Uitati-va la Rigid .. postul ala se numeste fair-play ... din pacate lipseste unora.

Edited by endless, 26 June 2006 - 22:52.


#58
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004
@endless: tu esti o dovada vie de musca care se baga unde nici nu pricepe nici nu-i fierbe oala. Toti au spus ca nu mai posteaza. Eu, spre exemplu, am facut-o doar pentru ca MoneyTalks a aruncat cu rahat in mr.fred, poate si tie-ti vine randul odata, asta daca nu esti ca Tudor_DX pe statul Softpedia de plata.

Jocurile s-au incheiat demult. Pacat ca mr.fred nu a vrut sa ma ia cu el la intalnirea cu Moneytalks. Vroaim sa merg sa-l cunosc pe marele om si sa-i spun parerea mea fata in fata.

#59
JollyRoger

JollyRoger

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 361
  • Înscris: 15.09.2004
Hello all...

Se numara pe degete post-urile mele pe SP. In general am fost user read-only pentru ca nu ma consider in masura sa dau cu parerea si nici nu prea am avut poze de aratat (si nici nu prea am :) ). Citesc doo pagini aci de tot felu de aberatii... (cum ati ajuns la sondaje nu stiu  :huh: )
Nu este un sfarsit, este o evolutie imho. Nici eu nu pot sa zic ca sunt fan mare al personajelor de pe aci (deh, cu cat mai mare "focala" cu atat mai mare orgoliu  :naughty: ) dar munca lor este de admirat (r.e.s.p.e.c.t. mr.fred, urmaresc blogu' cu interes) si zilnic citesc aria foto (cu toate flame-urile din ultima vreme care au intrecut masura), dar se simtea nevoia de ceva mai ... specializat (nu ma puneti sa explic, o sa pricepeti si singuri).

Ca dedicatie pentru arie iata o ultima poza pusa de mine pe SP (nu e prima, prima a fost o aberatie cu niste picaturi :) )

Attached File  Parc_17.jpg   115.57K   157 downloads

Toata stima...
PS: Si nu plangeti, puneti mana de cautati ca mai sunt forumuri de foto. Bagati capul pe usa, dati "buna ziua" si incepeti sa va integrati daca va pasioneaza cu adevarat fotografia. Veti intalni oameni entuziasti si de la care aveti ce invata.
PS2: Acum ma intorc la statutul de "user read-only" B)

#60
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,147
  • Înscris: 09.09.2003

Quote

Eu inca sper ca vom putea avea un forum mai educat, toate aceste migrari fiind urmarea campaniei de curatare a forumului de elementele ce posteaza doar la misto si nu permit o discutie constructiva. Eu cred ca daca am reusit acum cativa ani cu pirateria, vom reusi si acum. Nu avem ce sa pierdem.

Si da, e forumul nostru si il vrem CURAT si ORGANIZAT !

LOL urmeaza sa mai zici ca a fost si planuita treaba....


ca sa fiu succint, Catalin, tu nu intelegi un lucru:

Forumul nu-l fac cele TZ+1 servere, il fac oamenii, si cand pleaca un om de calitate si raman doar aia 10 care asculta manele si vorbesc cu k sh , sa fi, etc  scade drastic si calitatea forumului.

si te rog nu ne mai zi ca forumul nu aduce bani ca nu ne-am nascut ieri, ba unii nu s-au nascut nici alaltaieri.

#61
ambvision

ambvision

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 900
  • Înscris: 11.04.2005

Quote

cine esti si ce vrei ? nu te-am bagat in seama, te rog sa faci la fel. Si daca nu stii asa atunci fa-o taraneste ca vad ca iti este cunoscut procedeul

Dar cam cine ar trebui sa fiu ca sa nu ma iei asa ? In primul tau post de pe thread-ul asta ai jignit gratuit, eu atat am vrut sa subliniez. Acuma ma jignesti si pe mine. Tu, de exemplu, ce vrei, si cum iti permiti sa ma iei asa? Am gresit asa tare cand am spus ce am spus? Eu nu m-am bagat intre discutia ta cu altcineva, postul respectiv al tau era primul pe thread ! Si in general n-am sarit sa zic ceva de dragul de a jigni, ca nu am timp de asa ceva. Dar cand cineva exagereaza, mai atrag si eu atentia asupra lucrului asta. Cred ca ati inceput sa exagerati rau cu insultele. Si nu da bine la imagine.

Edited by ambvision, 26 June 2006 - 23:04.


#62
Sakura

Sakura

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,007
  • Înscris: 14.04.2004
Pentru ca suntem (inca) pe aria foto e firesc sa ma exprim prin fotografie.
Fotografia pe care v-o prezint se intituleaza: "Hostile" si reprezinta tepii unui cactus. Mesajul ei trebuie interpretat individual de fiecare privitor in parte.

Attached File  cactus_mic_rama_copy.jpg   167.67K   155 downloads



#63
dr. evil

dr. evil

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 143
  • Înscris: 10.06.2005
eu sunt de vreun an pe forumul asta. am aflat de la un prieten... membru de vaza al comunitatii de aici :) desi nu am fost un utilizator foarte activ, am urmarit cam tot ce s-a intamplat pe aici, si cred eu ca am invatzat cate ceva.

din pacate...gandurile ma duc acum in alta parte unde sper sa nu mai vad aceiasi useri frustrati si de unde sa mai pot citi cate ceva interesant.

over&out.

#64
Monitoxus

Monitoxus

    Back!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,184
  • Înscris: 26.11.2001

View Postbig_ipaq, on Jun 26 2006, 23:55, said:

Pacat ca mr.fred nu a vrut sa ma ia cu el la intalnirea cu Moneytalks. Vroaim sa merg sa-l cunosc pe marele om si sa-i spun parerea mea fata in fata.

1. Ti-am spus ca nick-ul meu nu are nici o legatura cu ce zici tu...

2. Dap. Mare pacat. Dar cum sa te ia ca daca erai si tu trebuia sa fie foarte sincer probabil si atunci ... treburile se incurcau  :) Anyway, ma poti contacta oricand doresti si putem discuta orice in REAL LIFE  :D Nu e nici o problema. Cu sau fara Mr Fred.

Poate imi explici (printre altele) si ce vezi asa cool la BMW-uri ca Bogdan nu a reusit sa ma lamureasca.

#65
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Postbig_ipaq, on Jun 26 2006, 23:55, said:

@endless: tu esti o dovada vie de musca care se baga unde nici nu pricepe nici nu-i fierbe oala. Toti au spus ca nu mai posteaza. Eu, spre exemplu, am facut-o doar pentru ca MoneyTalks a aruncat cu rahat in mr.fred, poate si tie-ti vine randul odata, asta daca nu esti ca Tudor_DX pe statul Softpedia de plata.

toleranta mea la nesimtire este mult mai mica decat a altora care au depus un mic efort sa iti deschida ochii inrositi de furie. Ai grija ce spui !

..si scoate avatarul cu reclama la bmwclub.ro

View Postambvision, on Jun 27 2006, 00:00, said:

Dar cam cine ar trebui sa fiu ca sa nu ma iei asa ? In primul tau post de pe thread-ul asta ai jignit gratuit, eu atat am vrut sa subliniez. Acuma ma jignesti si pe mine. Tu, de exemplu, ce vrei, si cum iti permiti sa ma iei asa? Am gresit asa tare cand am spus ce am spus? Eu nu m-am bagat intre discutia ta cu altcineva, postul respectiv al tau era primul pe thread ! Si in general n-am sarit sa zic ceva de dragul de a jigni, ca nu am timp de asa ceva. Dar cand cineva exagereaza, mai atrag si eu atentia asupra lucrului asta. Cred ca ati inceput sa exagerati rau cu insultele. Si nu da bine la imagine.

mesajul meu catre George nu este problema ta in nici un fel. Nu te-am jignit, ti-am raspuns in acelasi mod in care ai postat. Te-ai simtit jignit ? bun, atunci stii cum m-am simtit si eu.

Edited by endless, 26 June 2006 - 23:08.


#66
reclamagiu

reclamagiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,222
  • Înscris: 09.09.2004
pacat de partea informationala care se pierde cu plecarea lui George...mare fotograf.
ca moderator insa ma bucur ca nu mai e...pentru mine e prea tarziu...plecasem deja pe alt forum unde am aria mea de noobi asa ca nu o sa ne mai impiedicam unu de altul.
totusi ma asteptam de la SP sa aleaga un urmas demn de cunostiintele foto a lui fred dar mai putin temperamental cand vine vb de idealuri foto.


bye fred...si nu uita...sa ceri femeia cuiva pentru o poza cu polivalenta nu e frumos nici ca moderator, nici ca fotograf si nici ca om.

#67
HPA

HPA

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 135
  • Înscris: 05.05.2005

View Posttrompix, on Jun 26 2006, 23:20, said:

cu toate ca nu am postat prea mult, urmaresc zilnic discutiile de pe aria asta. nu pot spune ca il agreez in mod special pe mr fred sau pe alti cativa dar la urma urmei nici nu e nevoie de asa ceva. tot ce ma intereseaza e informatia (tehnica + vizuala) de pe aria foto. in momentul acesta cei care au contribuit in mod decisiv la crearea acestei arii au plecat pe un alt site. in mod logic, pt a putea beneficia de aceeasi cantitate si in primul rand calitate a informatiei, voi pleca pe respectivul forum. e doar o chestie de interes.
asa ca, din motive personale sau pur obiective, aria asta nu mai are nimic de oferit, tocmai prin plecarea acelor oameni. Si cred ca sunt si altii ce vor  face pasul asta nu din prietenie cu george sau big_ipaq, etc ci pur si simplu pt ca gasesc in alta parte ceea ce softpedia nu le mai ofera.

postez aici pentru ca exact la acealsi lucru ma gandeam si eu, ai perfecta dreptate si din punctul meu de vedere si cred ca nu numai al meu..

#68
big_ipaq

big_ipaq

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,466
  • Înscris: 13.05.2004

View PostMonitox, on Jun 27 2006, 00:05, said:

[...]

Anyway, ma poti contacta oricand doresti si putem discuta orice in REAL LIFE  :D Nu e nici o problema. Cu sau fara Mr Fred.

Poate imi explici (printre altele) si ce vezi asa cool la BMW-uri ca Bogdan nu a reusit sa ma lamureasca.

Ambele, oricand cu mare placere. Iti trimit prin PM numarul meu de mobil... Ah, nu pot.

@endless: si tu ai grija ce spui. Daca nu-ti convine ce spun eu, da-mi ban. E dreptul lui Catalin si al moderatorilor s-o faca. La fel si cu avatarul.

#69
bchendran

bchendran

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,865
  • Înscris: 28.05.2005
A explodat mamaliga. Pacat.
George, cu adevarat, un sut in fund e un pas inainte chiar daca doare.

#70
romescu

romescu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 19.03.2005
la revedera la toata lumea!
am sa mai intru, poate, sin curiozitate, sa vad cat de jos s-a ajuns.
Va multumesc din suflet pentru privilegiul pe care mi l-ati acordat de a scrie doua vorbe pe forumul dumneavoastra.
Traiasca patronu'!

Edited by romescu, 26 June 2006 - 23:20.


#71
ccezar2004

ccezar2004

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,318
  • Înscris: 16.06.2004
"site-ul despre care nu se vorbeste" e tare interesant.... o sa imi rezerv dreptul de a posta un mic citat....

Uitati Softpedia. Nu mai avem ce cauta acolo. Nu mai le "furam" cei 10 prieteni care mai erau acolo. Se descurca ei.

Va rog, nu mai intrati deloc acolo.


Si am sa si explic de ce. Avem vectori care pot ridica rank-ul google instant. Avem cateva website-uri care au trafic destul de mare, nemaivorbind ca sunt cu trafic specializat foto, nu labe triste ca pe softpedia. Asa ca...


nu mai conteaza de la cine vine... desi... e simplu!

HALAL!!!

Edited by ccezar2004, 26 June 2006 - 23:16.


#72
Clayman

Clayman

    InFlamer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,068
  • Înscris: 28.04.2004
Fiecare parte zice ca gata si cu toate astea se mai intoarce pt a trimite inca un stuchit peste gard. Vb lui Rigid, daca lucrurile s-au asezat bine pt toata lumea, de ce toata telenovela asta?

Nu e mai bine sa bagati aria din forma asta in arhiva, ca un capitol ce tocmai s-a incheiat si faceti una noua (de ce nu denumita "POZE"???) in care sa se reinceapa de la 0. Cine se autosuspenda asta e, cine a fost suspendat datorita revoltei iara asta e viata merge inainte si are si cu ce se mandri...cine apare de acum inainte, mult succes...in continuare!

Multa sanatate si belsug la toata lumea!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate