Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!

La multi ani @beavis03!
 BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...

Extras carte funciara
 Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...

Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...
 AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra

Chiar se platesc pensiile la term...
 

Am si eu nevoie de cateva sfaturi....pls...

- - - - -
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Salutare.
As vrea sa-mi spuneti si mie cateva idei,sugestii...
E vorba de site-urile Anunt-Auto.ro  si DezmembrariMasini.ro am incercat sa le optimizez pentru google cat mai bine posibil (atat cat am stiut) am sute de back-linkuri spre ele,nu stiu ce sa le mai fac sa am mai multe vizite din google,continutul se actualizeaza destul de des,ca si continut are mii de pagini.
Ce sa le mai fac?
Va rog mult de tot da-ti cate o sugestie,mai buna mai rea,poate va iesii ceva bun pana la urma.
Va multumesc celor care-mi veti raspunde.

P.S. Daca nu am pus linkurile cum trebuie un moderator sa le modifice,eu asa stiu sa pun.

Poti continua cu intrebarile pe Topicul cel vechi. Krumel

Edited by Krumel, 06 July 2006 - 20:28.


#20
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
Dragoserv cred ca fortezi nota cu site-urile tale si cu topicurile despre ele. E deja unu inca deschis.

Am si eu nevoie de cateva sfaturi....pls... - asta e tot al tau deschis pe acelsi subiect.

Am unit topicurile.
Continuati aici cu discutiile.

#21
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Degeaba incerc sa gasesc si eu niste raspunsuri pe acest forum....nu raspunde nimeni....daca intrebam cine stie ce aiureala imi raspundeati imediat.
Se pare ca trebuie sa nu mai deschidem noi topicuri pe acest forum....in curand se va duce in jos rau acest forum,deja nu mai e ce era o data la sectiunea SEO .
Oricum va multumesc pentru raspunsuri ...nu o sa va mai deranjez si o sa sfatuiesc si pe altii sa nu mai scrie aici ca toceste tastatura degeaba.
Numai bine!

#22
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Salut
Ma intereseaza cateva sugestii despre site-ul meu www.Anunt-Auto.ro .
Momentan am o medie de 1400 vizite/unice/zi ,site-ul este pozitionat in google destul de bine dupa cautarile care ma intereseaza,back link-uri am cateva mii spre el,deci optimizat este cat de cat,dar problema este ce sa-i fac sa mai cresca vizitele....pana in momentul de fata am stiut ce sa fac sa am traficul actual,acum m-am impotmolit,numai stiu ce sa-i fac.
Va rog daca-mi puteti da cateva sfaturi legate de SEO sau nu neaparat,dar sa pot aduce mai mult trafic pe el (exclus publicitate platita).
Va multumesc

#23
kevinro

kevinro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 753
  • Înscris: 31.03.2004

View PostDragoserv, on Sep 21 2006, 00:28, said:

Salut
Ma intereseaza cateva sugestii despre site-ul meu www.Anunt-Auto.ro .
Momentan am o medie de 1400 vizite/unice/zi ,site-ul este pozitionat in google destul de bine dupa cautarile care ma intereseaza,back link-uri am cateva mii spre el,deci optimizat este cat de cat,dar problema este ce sa-i fac sa mai cresca vizitele....pana in momentul de fata am stiut ce sa fac sa am traficul actual,acum m-am impotmolit,numai stiu ce sa-i fac.
Va rog daca-mi puteti da cateva sfaturi legate de SEO sau nu neaparat,dar sa pot aduce mai mult trafic pe el (exclus publicitate platita).
Va multumesc

Pentru rezultatele pe parte de SEO, felicitari. Se pare insa ca ai atins maximul posibil. Incearca sa imbunatatesti numarul vizitelor directe. Daca te vei uita la lider, autovit.ro, vei vedea ca e accesat in proportie de 92% de directi, avand doar vreo 6000 de vizitatori din SEO. Tu ai avut in august vreo 2000. Deci la parte de SEO raportul e 3:1 pentru autovit.ro, ceea ce nu e rau, daca tinem cont de faptul ca raportul de anunturi autovit:anunt-auto e cam acelasi (6700:1740 - ma insel?). Site-ul tau sufera in schimb la capitolul "notorietate". Cel mai ieftin e sa incepi sa faci un newsletter. Ideal ar fi sa intri pe offpage cu fluturasi, anunturi periodice intr-un ziar cu anunturi, etc. dar inteleg ca nu ai buget. Incearca sa te inscrii intr-o retea PPC fiindca la 1400 de vizitatori pe zi o sa faci sigur macar 100 RON pe luna, iar de banii astia poti sa cumperi 1 anunt pe saptamana intr-un ziar mare de anunturi.

#24
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Si aici ca si pe seopedia ati mutat topicul in cel vechi ,o incurcatura,sta omu sa citeasca 20 de posturi pentru a raspunde,de fapt acelasi moderator acelasi comportament.....
Link-uri nu se pot pune am inteles,dar nu pot scrie si eu un post nou care sa nu fie mutat,tot ce scriu de acum in colo o sa scriu aici ca si asa e mai multa palavrageala pe forumurile astea de "SEO"
Iti multumesc @kevinro pentru sfaturi.

Edited by Dragoserv, 21 September 2006 - 16:52.


#25
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004

View PostDragoserv, on Sep 21 2006, 17:46, said:

Si aici ca si pe seopedia ati mutat topicul in cel vechi ,o incurcatura,sta omu sa citeasca 20 de posturi pentru a raspunde,de fapt acelasi moderator acelasi comportament.....
Link-uri nu se pot pune am inteles,dar nu pot scrie si eu un post nou care sa nu fie mutat,tot ce scriu de acum in colo o sa scriu aici ca si asa e mai multa palavrageala pe forumurile astea de "SEO"
Iti multumesc @kevinro pentru sfaturi.

Dragoserv ti-am mai zis...oamenii pe forum posteaza dupa ultimul post nou scris. Incurcatura e in minte ta.
Sa nu mai zic ca pentru fiecare topic facut ai bagat link catre site. Pe Softpedia ai avut 3 topicuri cu acelasi subiect. Singurul lucru facut a fost sa fie unite. Vrei sa fie considerat spam? De ce nu te gandesti ca e inspre binele tau sa existe un singur topic pentru site? Poti avea un control mai bun asupra lui iar userii pot vedea ce s-a mai scris despre el.

E asa de greu de inteles?

Este palavrageala pe forumurile de "SEO" pentru ca nu intelegi nimic din ce se spune. E problema ta. Multii altii au apreciat efortul voluntar al unora de a impartasi din experienta lor.

Nici asta nu te multumeste....sanatate.

#26
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005

View PostKrumel, on Sep 21 2006, 18:56, said:

Este palavrageala pe forumurile de "SEO" pentru ca nu intelegi nimic din ce se spune. E problema ta. Multii altii au apreciat efortul voluntar al unora de a impartasi din experienta lor.

Nici asta nu te multumeste....sanatate.
Daca mi-ar fi raspuns cineva cu niste sfaturi concrete da,as fi apreciat,dar uita-te tu in tot topicul asta si spune-mi cine mi-a raspuns cu vreun sfat bun,concret .Eu vad ca nimeni.
Cand am avut vreo problema legata de SEO am apelat la Cristian (expertu) pe mess,el intradevar mi-a raspuns scurt si la obiect,dar aici pe forum "multa palavrageala".
Din cate stiu eu sa poti raspunde la un post care este intr-un topic pe care nu l-ai mai citit pana acum tre sa stai sa citesti tot sa intelegi despre ce e vorba,iar tu imi spui mie ca oricum se raspunde la ultimul post...
ca si exemplu ce ai putea sa raspunzi tu din ultimele 3 posturi? nu ai avea ce,tre sa stai sa citesti mai mult ca sa-mi poti da un sfat,deci treaba asta cu mutatul este o porcarie.
BYE,BYE.

#27
Krumel

Krumel

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,371
  • Înscris: 19.05.2004
"Ca si explicatie", ca sa evit 'cacofonia' din mintea ta, ai postat trei topicuri cu acelasi subiect cu link-uri catre site.

Daca ai fi interesat de Regulamentul acestui forum, ai fi stiut de ce un moderator "abuzeaza" si te neindreptateste:

Quote

In cadrul acestei arii sunt permise doar discutiile pe tematici liber alese de catre WEBMASTERI !!!

NU SUNT permise link-urile decat cele catre articole de interes relevante si din surse consacrate !

Linkurile catre site-uri vor fi acceptate doar ca fiind relevante si de stricta necesitate pentru discutii.
Editarea lor se afla la discretia moderatorilor.

SPAM-ul va fi aspru pedepsit !

Conform acestui regulament, ceea ce ai facut tu e spam. SI spamul e aspru pedepsit pe acest forum.
Totusi..topicul a comasat toate topicurile facute de tine.
Nici asa nu esti multumit.

Te rog frumos sa vb pe messenger cu Cristian Mezei, daca ai impresia ca aceste comunitati SEO "palavragesc" doar, si nu sint la discretia ta sa iti ofere solutii pentru lipsa de cunostinte pe care o ai in acest domeniu.

In cazul in care continui cu prostia asta si nu aduci informatii care sa merite postate, topicul il voi inchide pentru ca nu mai are valabilitate si continui sa fii offtopic pe niste subiecte "personale".

Quote

BYE,BYE.
:)

#28
Expertu

Expertu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 425
  • Înscris: 21.08.2004
As vrea sa nu fiu implicat prin discutiile de aici va rog :)

#29
Dragoserv

Dragoserv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 175
  • Înscris: 21.03.2005
Ar fi foarte bine daca ai inchide acest topic sa mai bine daca l-ai sterge.
Ok Cristian ,am inteles  :)

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate