Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 

Notebook Lenovo 3000 C100 PentiumM-740

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
vasmir

vasmir

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 29.01.2006
Doresc sa-mi cumpar un laptop si ma gandesc sa-mi iau Notebook Lenovo 3000 C100 PentiumM-740 a se vedea oferta
Va rog sa-mi spuneti daca e OK , daca aceasta ar fi cea mai buna alegere pentru gama de pret a acesatuia sau daca imi recomandat altceva in banii acestia. Eventual un Notebook Toshiba Satellite M70-122 PentiumM-740 ?
De utilizat: aplicatii de birou,grafica, si ma gandesc si cu un upgrade de RAM sa fac si prelucrari video.
Merci pentru ajutor.

Edited by vasmir, 02 June 2006 - 18:58.


#2
mihaituica

mihaituica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 15.09.2003
Salut, si eu am aceeasi problema. As tinde mai mult spre Lenovo, are si Bluetooth tind sa cred ca tine mai mult bateria decat la Toshiba , singuru aspect ar fi monitoru (15 sau 15.4) nu prea stiu ce sa fac.

  voi ce ziceti.!???

#3
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View Postvasmir, on Jun 2 2006, 19:37, said:

Doresc sa-mi cumpar un laptop si ma gandesc sa-mi iau Notebook Lenovo 3000 C100 PentiumM-740 a se vedea oferta
Va rog sa-mi spuneti daca e OK , daca aceasta ar fi cea mai buna alegere pentru gama de pret a acesatuia sau daca imi recomandat altceva in banii acestia. Eventual un Notebook Toshiba Satellite M70-122 PentiumM-740 ?
De utilizat: aplicatii de birou,grafica, si ma gandesc si cu un upgrade de RAM sa fac si prelucrari video.
Merci pentru ajutor.

Diferente intre cele 2 laptop-uri sunt:
pro Lenovo: autonomie baterie foarte mare ( ceva mai mult decat Toshiba), bluetooth, fiabilitete ceva mai buna!

pro Toshiba: placa grafica sensibil mai performanta, ecran net superior (15.4” Toshiba TruBrite WXGA TFT display), placa sunet mai performanta,  plus alte optiuni!

Deci daca ai dubii intre cele 2 modele ( la aproximativ aceeasi suma) te-as sfatui sa mergi pe Toshiba!

Edited by ripper, 23 June 2006 - 20:36.


#4
mihaituica

mihaituica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 15.09.2003
rippere....esti cel mai promp se pare dintre toti.....o ultima parere inainte de a pleca la cumparaturi.... Intre Toshiba Satellite M70-340 PentiumM-735  si Fujitsu Siemens Amilo Pro V2085
ce-mi recomanzi.... avanatje unu fata de altu.   Multumesc!

#5
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Diferente mari intre cele 2 nu ar cam fi, doar ca FS are gigabit lan, iar Toshiba are placa grafica si cea de sunet ceva mai performante!
Aaa si plus acel ecran care nu cred ca-l depaseste nici un laptop la banii astia pentru Toshiba!
Deci cum sunt aproximativ identice, pentru siguranta si fiabilitate mai mare mergi cum am mai zis pe Toshiba!
Spor la cumparaturi, sau daca deja ti-ai luat sa-l stapanesti sanatos!

#6
mihaituica

mihaituica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 15.09.2003
Considera-l ca si luat ....  !!! :)    parerile in scurt timp, sa vedem ce "da din el "  :P

#7
mihaituica

mihaituica

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 15.09.2003
Deja nu stiu ce sa ma cred, urmaresc acest laptop de vreo saptamana (nr. Toshiba Satellite M70-340 PentiumM-735) am vorbit si practic e si comandat, si constat cu surprindere ca de la 34 mil cum se gaseste pe esal.ro a ajun 28 chiar sau 29 pe celelalte site-uri, mai exact emag.ro si mylaptop.ro. Oare se intamplace ceva cu el, deja au revenit persoanele care l-au cumparat cu el in service??!!! E cam dubioasa scaderea tinand cont si de performantele lui.    .... 5 mil in cateva zile.... ce parere aveti??

#8
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

View Postmihaituica, on Jun 24 2006, 13:53, said:

Deja nu stiu ce sa ma cred, urmaresc acest laptop de vreo saptamana (nr. Toshiba Satellite M70-340 PentiumM-735) am vorbit si practic e si comandat, si constat cu surprindere ca de la 34 mil cum se gaseste pe esal.ro a ajun 28 chiar sau 29 pe celelalte site-uri, mai exact emag.ro si mylaptop.ro. Oare se intamplace ceva cu el, deja au revenit persoanele care l-au cumparat cu el in service??!!! E cam dubioasa scaderea tinand cont si de performantele lui.    .... 5 mil in cateva zile.... ce parere aveti??
Dupa cum am mai zis si in alt thread laptop-urile sa ieftinesc intr-un mod exponential si foarte repede!
Nu ai de ce sa-ti faci griji ca ar avea ceva probleme( nu asta-i motivul ieftinirii)! Sincer nici eu nu stiu sa-ti spun de ce se intampla acest lucru chiar de pe o zi pe alta si chiar cu aceste sume!
Cum am mai zis, al meu costa acum cam jumate din cat am dat pe el acum un an si cateva luni, adica in jur de 32 milioane! :angry:
Nu avem ce sa facem... asta este piata notebook-urilor! Nu ai de unde sa stii ca se va ieftini, tu vrei sa-ti cumperi cat mai repede ca nu mai resisti si te trezesti ca peste cateva zile e cu 10-15 % mai ieftin! :naughty:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate