Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
cu autorulota prin BZ

Cuptor Electrolux EOE7C31Z, cum i...

Cablu Corsair 600W GPU

Solicitare documente emag
 Uzucapiune teren intravilan

Recomandare aparat foto

Ariston "Genus One+" 24kw...

unde ii pot arunca?
 Problema respingere memorie supli...

Posibila virusare

Material opac developat filme

Caramida de sticla la exterior
 Geam cuptor crapat

Un canal de AI de comedie pe YT

Update intr-un tabel

[Controlul] vremii si a vremurilor
 

Lista rusinii

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
137 replies to this topic

#19
nch_daniel

nch_daniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.06.2006
Cumetrii - Alabale dupa Salif Keita - Madan

pacat de versuri..melodia chiar suna bine...nu stiu daca se incadreaza chiar la manele dar tot furaciune e...

#20
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006
Intrebarea mea este... exista vreo manea care sa nu fie copie sau cel putin ispirata din alta melodie (sau melodii)??

#21
nch_daniel

nch_daniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.06.2006
exista...nu pot sa iti dau un exemplu pt k poate nu nimeresc si gaseste cineva un original:D
dar totusi o manea trebuie sa existe si sa fie originala...cred:D

si am si io o intrebare...e cam offtopic pt k aici e vba de manele dar...care e originalu de la Crazy Frog - 1001 nights

#22
iozefini

iozefini

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 30.11.2003

 Zamolxel, on Jun 27 2006, 11:14, said:

Intrebarea mea este... exista vreo manea care sa nu fie copie sau cel putin ispirata din alta melodie (sau melodii)??

si raspunsul tinde sa fie spre 100%,nu.Nu cunosc "artisti" manelisti ca sa dau exemple dar din cate am auzit pe aici pe acasa si dupa un an petrecut la sarbi v-as putea da o sumedenie de exemple de plagiat.

#23
Sany

Sany

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 988
  • Înscris: 20.01.2006

 Zamolxel, on Jun 27 2006, 11:14, said:

Intrebarea mea este... exista vreo manea care sa nu fie copie sau cel putin ispirata din alta melodie (sau melodii)??
Mi-ai furat vorba din gura ! :D

#24
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

 Zamolxel, on Jun 27 2006, 11:14, said:

Intrebarea mea este... exista vreo manea care sa nu fie copie sau cel putin ispirata din alta melodie (sau melodii)??

Exista dar cele care nu`s copiate nu prind,si nu le asculta nimeni -_-

#25
YoYo69ErS

YoYo69ErS

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 02.05.2005
Din cauza shuffle-ului am dat de melodia "Andy - La Feria" in playlist. Sunt sigur ca seamana cu o manea dar nu cunosc si nu stiu cu care. Poate un manelist sa faca lumina?

#26
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

 YoYo69ErS, on Jul 3 2006, 05:04, said:

Din cauza shuffle-ului am dat de melodia "Andy - La Feria" in playlist. Sunt sigur ca seamana cu o manea dar nu cunosc si nu stiu cu care. Poate un manelist sa faca lumina?

cine e andy?

#27
nch_daniel

nch_daniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.06.2006
intr-adevar....Sorin copilul de Aur - haide, zi e facuta dupa Andy - La feria

#28
nch_daniel

nch_daniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.06.2006
abia acu am vazut k intreba cineva mai sus de Sorin cda & Laura Vass & Susanu - Nu vreau banii tai...
original: Dj Amit - Sar pe topi lal

#29
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

 nch_daniel, on Jul 11 2006, 12:01, said:

abia acu am vazut k intreba cineva mai sus de Sorin cda & Laura Vass & Susanu - Nu vreau banii tai...
original: Dj Amit - Sar pe topi lal

am melodia dar intr-un remix  :lol: Copilul de Aur,Laura Vass,Susanu,Naliny & Dj Amit - Nu vreau bani de la tine

10x pt.numele melodiei :proud:

#30
Dana H

Dana H

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 08.01.2006

 nch_daniel, on Jun 26 2006, 02:13, said:

Denisa & Florin Peste - Seara de seara dupa Arash - Bora bora

Cat despre voi care tot ziceti k manelistii sunt prosti si k una ca alta *ma refer numai la cei care canta* pot sa a zic k i-a dus capu mai mult decat p voi ...la urma urmei au ajuns destul de sus...voi ati ajuns doar sa postati p un forum p softpedia si sa ziceti de ei k sunt asa si p invers...nu vbesc acum pentru motivul k as vedea in ei niste mari oameni, dar incerc sa va fac sa va dati seama k nu are nici un rost sa ziceti toate chestile astea ca si knd ati avea un cuvant de spus si ca si cand cineva s-ar lua dupa voi si n-ar mai asculta manele pt k le provoaca repulsie...
Dar  tu ce crezi k ii duce pe ei capu' sa compuna melodiile alea?! Ei arunca cu banu si altcineva isi stoarce creierii sa faca cuvintele si orchestratia, sa inregistreze ....si  tot tacamul!

#31
Zamo

Zamo

    Eu sunt dintre aceia de care mamele voastre au spus sa va feriti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,605
  • Înscris: 09.01.2006

 nch_daniel, on Jun 26 2006, 02:13, said:

Denisa & Florin Peste - Seara de seara dupa Arash - Bora bora

Cat despre voi care tot ziceti k manelistii sunt prosti si k una ca alta *ma refer numai la cei care canta* pot sa a zic k i-a dus capu mai mult decat p voi ...la urma urmei au ajuns destul de sus...voi ati ajuns doar sa postati p un forum p softpedia si sa ziceti de ei k sunt asa si p invers...nu vbesc acum pentru motivul k as vedea in ei niste mari oameni, dar incerc sa va fac sa va dati seama k nu are nici un rost sa ziceti toate chestile astea ca si knd ati avea un cuvant de spus si ca si cand cineva s-ar lua dupa voi si n-ar mai asculta manele pt k le provoaca repulsie...

Domnule "k" desi ai o luna de cand nu ne-ai mai delectat cu prezenta dvs, sper ca odata si odata veti citi si acest post.
Faptul k a bani ata nu i face sa fie considerati mai destepti k noi, cei kre postam p acest forum. Tin sa te anunt k pe acest forum s gaseste oameni kre este direktori la firme la kre stimabilii manelisti nici k ar putea pricepe nici in 1000 de ani ku ce se manank, adica acest domeniu de SF numit IT.
Pt k ei (manelistii) sa te delekteze cu aceste inegalabile kreatii (k de altfel si acele emanatii hip-hop), au nevoie d marele aport al acestor lukratori in domeniul IT, pt k fara un soft de kalculator nu ar mai ramane decat sunetele lor de tot kk, kkofoniile si dezacordurile afisate ku atata mandrie p niste sunete false.

#32
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

 Dana H, on Jul 19 2006, 03:35, said:

Dar  tu ce crezi k ii duce pe ei capu' sa compuna melodiile alea?! Ei arunca cu banu si altcineva isi stoarce creierii sa faca cuvintele si orchestratia, sa inregistreze ....si  tot tacamul!


Cei care compun si orchestreaza manelele sunt susanu,mr.juve,nek,florin peste si altii care si canta manele nu numai compun....

#33
cheloo2005

cheloo2005

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 197
  • Înscris: 15.07.2005

 Zamolxel, on Jul 19 2006, 07:49, said:

Domnule "k" desi ai o luna de cand nu ne-ai mai delectat cu prezenta dvs, sper ca odata si odata veti citi si acest post.
Faptul k a bani ata nu i face sa fie considerati mai destepti k noi, cei kre postam p acest forum. Tin sa te anunt k pe acest forum s gaseste oameni kre este direktori la firme la kre stimabilii manelisti nici k ar putea pricepe nici in 1000 de ani ku ce se manank, adica acest domeniu de SF numit IT.
Pt k ei (manelistii) sa te delekteze cu aceste inegalabile kreatii (k de altfel si acele emanatii hip-hop), au nevoie d marele aport al acestor lukratori in domeniul IT, pt k fara un soft de kalculator nu ar mai ramane decat sunetele lor de tot kk, kkofoniile si dezacordurile afisate ku atata mandrie p niste sunete false.


1. SMASHING man  :worthy:
2. cer redenumirea descriereii acestui topic din ce manele sunt furaciuni in "ce manele este furaciuni"
3. pacat ca se da drumu la asemenea gen de muzica pe piata ... nu se merita, sunt multi romani si mult tineret care e prea prost pentru a trai intr-o tara democrata. Pana la urma si nivelul intelectual al unui om determina ascultarea unui astfel de muzica. Oricum punctul asta e cam offtopic si o sa ma opresc aici
4.In incercarea de a reveni on-topic, din pacate nu cunosc nici o manea ca sa pot sa fac o comparatie, insa ma deranjat si pe mine ca si pe Zamolxel atitudinea manelarului de mai sus.  :cursing:

#34
nch_daniel

nch_daniel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 18.06.2006

 cheloo2005, on Jul 21 2006, 09:41, said:

1. SMASHING man  :worthy:
2. cer redenumirea descriereii acestui topic din ce manele sunt furaciuni in "ce manele este furaciuni"
3. pacat ca se da drumu la asemenea gen de muzica pe piata ... nu se merita, sunt multi romani si mult tineret care e prea prost pentru a trai intr-o tara democrata. Pana la urma si nivelul intelectual al unui om determina ascultarea unui astfel de muzica. Oricum punctul asta e cam offtopic si o sa ma opresc aici
4.In incercarea de a reveni on-topic, din pacate nu cunosc nici o manea ca sa pot sa fac o comparatie, insa ma deranjat si pe mine ca si pe Zamolxel atitudinea manelarului de mai sus.  :cursing:
imi pare rau intentia nu a fost sa deranjez pe nimeni...am spus doar punctul meu de vedere...cat despre redenumirea topicului...chit ca nu am prea multe posturi pe forum...nu cred ca sunt in vreunu greseli de ortografie...poate doar de tipar...
inca o data imi cer scuze daca v-am deranjat cu atitudinea mea de manelar...si acum sa revenim ontopic:P

#35
Sh0rty

Sh0rty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 483
  • Înscris: 05.01.2006

 cheloo2005, on Jul 21 2006, 09:41, said:

din pacate nu cunosc nici o manea ca sa pot sa fac o comparatie,  :cursing:

Daca nu cunosti nici o manea de unde sti ca nu`ti plac?

#36
Parakiosu2

Parakiosu2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 28.01.2006

 adid22, on May 21 2006, 23:17, said:

Las la o parte sentimentele personale legate de manele si de "guristi" si propun sa deschidem o lista in care sa apara asa:maneaua neaosa si melodia din repertoriul international/national din care se inspira(pe care o fura cu nesimtire)

Incep eu:

Sorin Salam:Vreau sa-mi impart viata cu tine  Sursa:Despina Vandi

Fantastik (aia cu Carolina) este de pe  la Shaggy-Carolina

Liviu Guta: De ce ma minti -furat la indigo dupa Despina Vandi-Magapas

Catalin Arabu:Ia Ghraeb(cred ca asa se scrie)-copie de pe  moshik afia-halom matok

catalin arabu&minodora azi imi este foarte greu -inspiratia:ben e king-stand by me

Manele mai noi nu stiu ca sunt ani de zile de cand nu mai ascult,oricum ma mai documentez si revin.

Feel free sa mai postati ce se mai fura/s-a furat prin manelarie!
Corectie:moshik afia-ya ghayb si nu halom matok

 Sh0rty, on May 22 2006, 22:34, said:

Adrian,Denisa,Mr.Juve - Am increde in tine dupa Extasy Club India
Copilul de Aur si Laura Vass - Numai tu dupa Samira si Mami - Youm wara youm
Florin Salam - La inima mai ars dupa Ciguli
Romeo Fantastik si Shushanu - Goale dupa Don Omar - Dale don dale
Romeo Fantastik - Profesoara dupa Don Omar - La Morena
Copilul de aur,laura vass si shushnau - nu vreau banii tai?cum se numeste melodia originala ??



Deci:melodia se numeste ai incredere in mine(ca nu plec de langa tine) si este copiata Dupa Baby H-Meri methi mein

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate