Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Blocuri din placi prefabricate

[unde] cozonaci traditionali

Jandarmii in fondul forestier

Sa dus seceta pedologica?
 Toyota IQ

Numar magic cu blocaj numerologic

Recomandare firma/persoana pentru...

Motorul se intrerupe la gropi si ...
 Plafoniera 132W, 9100lm, consum r...

Stabilire granita intre proprietati

Impamantare boiler Tesy

Cat costa o omologare la RAR N1-&...
 Sunt apele termale daunatoare?

Ati face o reconversie profesiona...

Nokia XR21

Vibratie tevi boiler cand foloses...
 

SAH/GO: Live vs pe Internet

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
PitiCool

PitiCool

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.04.2006
Vreau sa joc mai mult sah "live", fata in fata cu adversarul, nu in fata calculatorului. E o mare diferenta intre sahul jucat "la distanta" si sahul jucat la masa. Cred ca sportul mintii adevarat, complet este cel care presupune confruntarea la tabla, sa il vezi pe adversar, sa-l simti, sa fie nevoie sa-ti stapanesti emotiile unei mari greseli sau a unei mutari care crezi ca ti-ar aduce victoria...
Voi pentru ce optati?
pentru sahul jucat "singur", mediat de calculator, sau sahul jucat fata in fata cu adversarul?


edit reason: corectat tagurile

Edited by ciuly, 19 July 2006 - 10:38.


#2
noir2501

noir2501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.11.2001
GO Live! :P

http://forum.softped..._435_518710.jpg

#3
PitiCool

PitiCool

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.04.2006

 noir2501, on Apr 21 2006, 12:38, said:

:coolspeak: nu am jucat niciodata GO! desi mi-ar fi placut sa aflu cate ceva si despre acest joc...dar nu am cunoscut si nu cunosc in anturajul meu pe nimeni care sa joace GO!
Pare sa aiba ceva in comun cu sahul, cel putin faptul ca se joaca intre doi adversari, pe o tabla de joc comuna...mai multe despre GO! astept de la tine...Dar tu joci sah?

#4
Wolffie

Wolffie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 35
  • Înscris: 13.10.2005
Si GO-ul si sahul sunt extrem de interesante ... dar putin promovate. Vreunul din voi stie un loc unde se joaca Sah sau Go?

#5
PitiCool

PitiCool

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 21.04.2006

 Wolffie, on Apr 21 2006, 22:13, said:

Si GO-ul si sahul sunt extrem de interesante ... dar putin promovate. Vreunul din voi stie un loc unde se joaca Sah sau Go?

Chiar zilele astea are loc un concurs de sah, blitz, la care tocmai am participat. E foarte frumos organizat. Am aflat de el in Sport Total si in B24 Fun; e pe lipscani, la sala de sah a RATB. daca vrei, te poti inscrie si tu. Fiecare etapa e separata de restul si sunt premii la fiecare in parte. Uite, asta e site-ul pe care am intrat si m-am inscris, e al organizatorului: www.errabirotica.ro

#6
noir2501

noir2501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.11.2001
Go se joaca in Bucuresti pe Lipscani

http://saijo-club.com/

Uite si niste poze de la concursuri si de la club ^_^

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

Posted Image

scuze ca sunt asa de mari pozele, dar sunt hostate pe softpedia in galeria mea.

Cine vrea sa joace GO si este din Bucuresti sau Ploiesti ma poate contacta pe YM:cosmin_duta sau Skype:noir2501

#7
ReKo

ReKo

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,917
  • Înscris: 24.10.2004
interesant
poti sa dai mai multe detalii despre cum se joaca ? cred ca iti ia ceva timp sa-l termini.

#8
noir2501

noir2501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.11.2001
Un joc dureaza in medie 30-40 de minute. Poate dura si o ora. Depinde de jucatori.

Aici gasiti un tutorial foarte bun de GO care este baza oricarui jucator de GO. Este tot ce iti trebuie pentru inceput pentru a intelege regulile si sa poti juca.

http://playgo.to/interactive/

#9
printul_3000

printul_3000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 168
  • Înscris: 23.03.2006

 PitiCool, on Apr 21 2006, 13:24, said:

Vreau sa joc mai mult sah "live", fata in fata cu adversarul, nu in fata calculatorului.  E o mare diferenta intre sahul jucat "la distanta" si sahul jucat la masa. Cred ca sportul mintii adevarat, complet este cel care presupune confruntarea la tabla, sa il vezi pe adversar, sa-l simti, sa fie nevoie sa-ti stapanesti emotiile unei mari greseli sau a unei mutari care crezi ca ti-ar aduce victoria...
Voi pentru ce optati?
pentru sahul jucat "singur", mediat de calculator, sau sahul jucat fata in fata cu adversarul?

pai e mai bine face to face

edit reason: corectat taguri

Edited by ciuly, 19 July 2006 - 10:37.


#10
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
Ar fi o idee ca numele topicului sa se rededenumeasca in GO. Ca sunteti cam offtopic :)

Am jucat si eu go si e interesant. Caut si eu incepator ca sa jucam pe yahoo games pe board de 9x9.

#11
noir2501

noir2501

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 439
  • Înscris: 28.11.2001
Daca esti din Bucuresti poti veni oricand la club sa joci. Daca vrei sa joci pe net, iti recomand KGS (Kiseido GO server). Dai un search pe google si downloadezi clientul.

Scuze daca sunt offtopic un pic, dar oamenii au pus intrebari si am vrut sa le raspund.

#12
progy

progy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 215
  • Înscris: 13.06.2003
Despre GO, poti gasi informatii pentru incepatori (si nu numai), bine prezentate si explicit pe site-ul celor de la arad: http://go.arad.ro/. Tot de acolo se poate downloada si un tutorial despre GO.

Si ca sa nu fiu complet off-topic, in afara partidelor fata-in-fata, partidele pe internet sau cu calculatorul iti mentin forma si atunci cand nu ai timp sa pierzi cate 2 ore cu drumul pana la locul unde se joaca.

Edited by progy, 22 August 2006 - 23:51.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate