Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani mie!

Senzor filtru particule GOLF 7

La multi ani @radu103!

La multi ani @Nenea Zap!
 La multi ani @beavis03!

BlackView Oscal Pad 13, probleme ...

Baterie auto AGM 70AH vs normala ...

Depanero nu vrea sa imi dea Negat...
 Extras carte funciara

Carucior pliabil pentru cumparatu...

In ce supermarket gasesc carne de...

Cat de riscant e sa rezerv un hot...
 Audi Q3 F3 PHEV - impresii si con...

AC Vortex nu mai incalzește

Scule electrice și impactul ...

Huawei Pura 70/Pro/Ultra
 

polita RCA ONLINE

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,157
  • Înscris: 22.05.2003
In mod normal difera doar comisionul brokerului, deci diferentele sunt minore intre oferte.
Toate sunt emise automat de catre serverul asiguratorului, pe baza datelor introduse.

#20
t-balt

t-balt

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,136
  • Înscris: 05.08.2005
Vezi și la Allianz pe site la ei. Cea mai ieftina era la Allianz de la broker, când am dat la ei pe site și am mai scos și opțiunea de asigurare premium (vreo 20 de lei) eram cu aproape 100 de lei sub broker.

#21
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,050
  • Înscris: 02.08.2021

View Postvip89, on 18 aprilie 2024 - 19:52, said:

vezi la asigurati RCA cu risc ridicat, salvezi vreo 250 lei
Asta dacă se încadrează.
Ești asigurat cu risc ridicat dacă cea mai ieftină ofertă primită e cu 36% mai scumpă decât tariful de referință, totul raportat însă la clasa B/M.
Tarifele de referință sunt pentru B0, trebuie să adaptezi acel tarif de referință la clasa ta de bonus.
De asemenea, de precizat că asigurările emise prin sistemul asiguratului cu risc ridicat sunt valabile doar pe teritoriul României.

Edited by Valy_User, 18 April 2024 - 22:52.


#22
96Flo

96Flo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 518
  • Înscris: 18.03.2014
,,rca la tine acasa" iau eu de multi ani, au oferte cu multe companii dar nu am vazut niciodata un pret mai mic la aceiasi companie.

#23
cccbbb_2

cccbbb_2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 213
  • Înscris: 17.06.2007

View Postcilibiu, on 18 aprilie 2024 - 14:56, said:

la Omniasig dar ei nu au posibilitatea pe site de a emite una online, au doar un calculator pentru a vedea un pret estimativ.

Puteti sa-mi recomandati un calculator online sigur, de unde pot cumpara o polita de asigurare?
Multumesc.

rovignete punct ro , am luat la omniasig, acum câteva săptămâni. Au si reminder, îmi trimit in fiecare an mesaj cu o luna înainte de a expira rca-ul, rovigneta.....

#24
special

special

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,685
  • Înscris: 03.03.2007
Eu trebuie sa o reinoiesc luna viitoare....cand am calculat in Martie era 1650 lei , acum aproape 1 luna mai tarziu e 1850 lei cea mai ieftina....probabil pana luna viitoare sare de 2000 :)))

#25
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017
Eu am facut la Emag o perioada , apoi la Pintilie (pint cum ii ziceti voi), si mai nou la Economo sau pe site-ul asiguratorului.

#26
mhro

mhro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 03.05.2020

View Postcilibiu, on 18 aprilie 2024 - 14:56, said:

Am gasit diverse pagini cu calculatoare pentru politele rca cele mai ieftine.
Pana acum am cumparat calculatorul celor de le Emag dar acum au putine oferte.
Am gasit polita rca mai ieftina la Omniasig dar ei nu au posibilitatea pe site de a emite una online, au doar un calculator pentru a vedea un pret estimativ.

Puteti sa-mi recomandati un calculator online sigur, de unde pot cumpara o polita de asigurare?
Multumesc.

ieri am folosit pint.ro pentru o polita pe PJ. a mers smooth.

#27
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 29.11.2008
Va multumesc frumos pentru mesaje.

Din cele enumerate de voi, rcalatineacasa a avut oferta cea mai buna, cu mult sub celelalte.
La omniasig mi-au trimis oferta cu 621 lei si aici a fost 585 lei.

Tot acolo gasisem si eu dar nu am mai cumparat de la ei de pe site dar este bine ca mi-au confirmat colegii de forum ca au mai achizitionat si ei de acolo, nu am mai avut emotii.
Ei au fost singurii cu preturi sub cel primit de la asigurator.

#28
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017
Pai ce emotii puteai sa ai ? ca nu inteleg. Dupa ce inchei polita o poti verifica online pe AIDA si iti da toate coordonatele. De altfel tot acolo poti verifica si masinile din parcarea de la bloc daca esti curios sau daca vrei sa ii faci vreunuia reclamatie.

Edited by Bogotta, 19 April 2024 - 13:00.


#29
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 29.11.2008
Apare dupa ce se termina valabilitatea la asta veche. Am pana pe 07 mai polita valabila, asta facuta azi nu apare. :)

#30
StarSteel

StarSteel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,290
  • Înscris: 06.10.2006

View Postcilibiu, on 19 aprilie 2024 - 12:12, said:

Va multumesc frumos pentru mesaje.

Din cele enumerate de voi, rcalatineacasa a avut oferta cea mai buna, cu mult sub celelalte.
La omniasig mi-au trimis oferta cu 621 lei si aici a fost 585 lei.

Tot acolo gasisem si eu dar nu am mai cumparat de la ei de pe site dar este bine ca mi-au confirmat colegii de forum ca au mai achizitionat si ei de acolo, nu am mai avut emotii.
Ei au fost singurii cu preturi sub cel primit de la asigurator.
Interesant, cat ai avut la pint.ro? Asigurator?!! Nu prea ai vrut sa asculti sfaturi de aici, era greu sa simulezi mai multe polite si sa faci comparatia?!
Cand am achizitionat pe 1 aprilie polita prin pint.ro a fost 783lei iar la Aust (rcacalatineacasa cum ii spui tu) era 811lei......intre timp Aust a ajuns la 866, pe pint nu mai pot face simulare ca-mi stie polita.
https://www.austasigurari.ro/
https://www.pint.ro/...r-asigurare-rca

Edited by StarSteel, 19 April 2024 - 14:24.


#31
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 29.11.2008
Am verificat pe toate site-urile date.
A fost mai scumpa pe pint.ro, daca tin minte bine era 647 (nu mai tin minte daca acolo sau pe evita amenda).
La rca la tine acasa a fost cea mai ieftina, 585 lei, dupa care a urmat oferta celor de la Omniasig.
Si la rca la tine acasa a fost tot la Omniasig, doar ca au avut un pret mai mic decat mi-au dat oferta aia de la Omniasig, 621 lei.

#32
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017

View Postcilibiu, on 19 aprilie 2024 - 14:10, said:

Apare dupa ce se termina valabilitatea la asta veche. Am pana pe 07 mai polita valabila, asta facuta azi nu apare. Posted Image


Nu stiu cum e la tine insa la mine pe luna Aprilie apar doua. Asta pentru ca am facut-o eu pe a doua mai devreme cu 30 de zile.

#33
cilibiu

cilibiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 29.11.2008
Deja am emotii.

Aia mi-au trimis polita de asigurare dar apare doar una la mine pe aida, aia veche, care expira pe 07 mai.
Asta noua nu apare.
Doar ce am facut-o, poate nu este actualizata baza de date. :)

#34
Bogotta

Bogotta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,457
  • Înscris: 24.02.2017
pai mai asteapta cateva zile. Stai linistit ca nu te-a tepuit nimeni.

#35
radian3

radian3

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 22.04.2007
Am fost si eu acum o luna in situatia de a-mi face asigurare pe un an, am incercat estimari cam la toate site-urile mentionate mai sus, toate mi-au dat preturi astronomice, mi-am dat seama ca nu au luat in considerare clasa Bonus, pana la urma am facut direct pe site la Asirom, cu cateva sute de lei mai ieftin, dar si aici dupa ce am cerut oferta a doua oara, aceeasi problema aveau, la prima oferta nu aparea reducerea pt. clasa Bonus...

#36
Valy_User

Valy_User

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,050
  • Înscris: 02.08.2021

View Postcilibiu, on 19 aprilie 2024 - 14:10, said:

Apare dupa ce se termina valabilitatea la asta veche. Am pana pe 07 mai polita valabila, asta facuta azi nu apare. Posted Image
Dacă nu mâine, luni sigur apare.
Dar să pui acolo la ”data pentru care se face verificarea” o zi în care să fie noua poliță în valabilitate.
De obicei, durează cam o zi să se actualizeze baza de date aida.

Edited by Valy_User, 20 April 2024 - 13:19.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate